Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω ειχα κανει νεα αιτηση τον Ιανουάριο, μολις μου ειχαν στειλει μυνημα οτι πρεπει να κανω νεα αιτηση. πληρωνομαι κανονικα χωρις καποιο προβλημα απο τον Ιανουάριο. Εσυ να το τσεκαρεις στην τραπεζα αν γινονται οι πληρωμες, μηπως εχεις καποιο προβλημα με την εφορια και σου τα εχει μπλοκαρει. (εγω εχω προβλημα με την εφορια και πρεπει να πηγενω τραπεζα να τα παιρνω γιατι ειναι ακατασχετα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου ακυρωσαν σημερα στο ασχετο τη προπληρωμενη απο τη eurobank.

Μου ειπαν για θεμα ασφαλειας και καλα και να παω να βγαλω καινουργια και να δηλωθει ως ΚΕΑ.

Το υπολοιπο τους λεω?Θα μεταφερθει και αυτο μου ειπε.

Για να δουμε,γιατι καπου εγραφε ενας οτι του φαγανε καμια 200αρα ετσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Dantε είπε

Μου ακυρωσαν σημερα στο ασχετο τη προπληρωμενη απο τη eurobank.

Μου ειπαν για θεμα ασφαλειας και καλα και να παω να βγαλω καινουργια και να δηλωθει ως ΚΕΑ.

Το υπολοιπο τους λεω?Θα μεταφερθει και αυτο μου ειπε.

Για να δουμε,γιατι καπου εγραφε ενας οτι του φαγανε καμια 200αρα ετσι...

Φιλε, καλο κουραγιο αν δεν τρολαρεις. Εισαι ακομα δικαιουχος ΚΕΑ ανω των 100 ευρω; Αν εισαι δεν θα εχεις θεμα. Αν οχι, υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Miracle Worker είπε

Φιλε, καλο κουραγιο αν δεν τρολαρεις. Εισαι ακομα δικαιουχος ΚΕΑ ανω των 100 ευρω; Αν εισαι δεν θα εχεις θεμα. Αν οχι, υπομονη.

Για ποιο λογο να τρολλαρω?

Ναι ειμαι ακομα δικαιουχος και για 1 μηνα ακομα.99Ε μου βαζανε στη προπληρωμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Για ποιο λογο να τρολλαρω?

Ναι ειμαι ακομα δικαιουχος και για 1 μηνα ακομα.99Ε μου βαζανε στη προπληρωμενη.

Εγω ημουνα. Ακομα περιμενω.

Οχι, δε θα εχεις θεμα. Απλα καν` το γρηγορα. Εγω ειχα κανει νεα αιτηση και επαιρνα <100 συνολικα οταν ακυρωθηκε, γι` αυτο δε μπορουσαν να μου βγαλουν αλλη καρτα ΚΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Miracle Worker είπε

Εγω ημουνα. Ακομα περιμενω.

Οχι, δε θα εχεις θεμα. Απλα καν` το γρηγορα. Εγω ειχα κανει νεα αιτηση και επαιρνα <100 συνολικα οταν ακυρωθηκε, γι` αυτο δε μπορουσαν να μου βγαλουν αλλη καρτα ΚΕΑ.

Καταλαβα.Θα παω αυριο απο τη Τραπεζα.

Εν τω μεταξυ την ακυρωσαν επειδη εγιναν περιεργες αγορες και καλα.Της λεω,βλεπω καθημερινα το ebanking,ολες δικες μου ειναι οι πληρωμες,δε πρεπει να προειδοποιειτε?Τωρα τι περιεργο ειδαν σε αγορες σε σουπερμαρκετ,βενζινη και κρεπες,δε ξερω...Εκτος και αν θελουν να με βαλουν σε διαιτα με το ζορι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Dantε είπε

Καταλαβα.Θα παω αυριο απο τη Τραπεζα.

Εν τω μεταξυ την ακυρωσαν επειδη εγιναν περιεργες αγορες και καλα.Της λεω,βλεπω καθημερινα το ebanking,ολες δικες μου ειναι οι πληρωμες,δε πρεπει να προειδοποιειτε?Τωρα τι περιεργο ειδαν σε αγορες σε σουπερμαρκετ,βενζινη και κρεπες,δε ξερω...Εκτος και αν θελουν να με βαλουν σε διαιτα με το ζορι.

Ρε, μπας και βρηκαν τροπο να παιρνουν δωρεαν προθεσμιακες; Εμενα τα εχουν ηδη διομισυ μηνες δεσμευμενα. Δε λεω οτι κινδυνευεις και εσυ, αλλα σιγουρα υπαρχουν 1000δες αλλοι, αρκετοι θα ειναι σαν εμενα. Η ολη καθυστερηση και ταλαιπωρια που υπεστη δεν εξηγουνται φυσιολογικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Miracle Worker είπε

Ρε, μπας και βρηκαν τροπο να παιρνουν δωρεαν προθεσμιακες; Εμενα τα εχουν ηδη διομισυ μηνες δεσμευμενα. Δε λεω οτι κινδυνευεις και εσυ, αλλα σιγουρα υπαρχουν 1000δες αλλοι, αρκετοι θα ειναι σαν εμενα. Η ολη καθυστερηση και ταλαιπωρια που υπεστη δεν εξηγουνται φυσιολογικα.

Παιζει να χουν στησει καμια κομπινα...Ποτε δε ξερεις δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εβγαλα σημερα τη νεα καρτα και μου μετεφεραν το υπολοιπο.

Τσιμπησαν 4ευρακι ομως.3Ε για εκδοση νεας καρτας και 1Ε για μεταφορα υπολοιπου.

Του λεω,ακυρωνετε εσεις τη καρτα και θα πληρωνω εγω ?Ε δε μπορω να κανω κατι,το συστημα λεει.

Οταν τον ρωτησα γιατι ακυρωθηκε,μου λεει για λογους ασφαλειας,μπορει να ακυρωθηκαν ολες της σειρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Dantε είπε

Την εβγαλα σημερα τη νεα καρτα και μου μετεφεραν το υπολοιπο.

Τσιμπησαν 4ευρακι ομως.3Ε για εκδοση νεας καρτας και 1Ε για μεταφορα υπολοιπου.

Του λεω,ακυρωνετε εσεις τη καρτα και θα πληρωνω εγω ?Ε δε μπορω να κανω κατι,το συστημα λεει.

Οταν τον ρωτησα γιατι ακυρωθηκε,μου λεει για λογους ασφαλειας,μπορει να ακυρωθηκαν ολες της σειρας.

Εμενα δε μου κρατησαν τιποτα, εκτος και αν τα αφαιρεσαν και δε μου το ειπαν. Θα τσεκαρω το e-banking.

Edit2: Τελικά άκυρο, δε μου χρέωσαν την κάρτα. Είχα πληρώσει 3 ευρώ ένα παράβολο ΑΣΕΠ online και είχε ως εξήγηση *** card. Ούτε θυμάμαι για ποια προκήρυξη ήταν.

 

Επεξ/σία από Miracle Worker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. 

Με τη (σημαντική) πιθανότητα αλλαγής της κυβέρνησης, για πόσο διάστημα βλέπετε ακόμη το να πληρωνόμαστε όλοι εμείς οι δικαιούχοι το ΚΕΑ; 

Αν για παράδειγμα, έχουμε 7 Ιουλίου στις εκλογές αλλαγή κυβέρνησης, πιστεύετε ότι θα κοπεί αμέσως; 

Ή εάν κοπεί, αυτό θα γίνει (πχ) από Σεπτέμβρη και μετά; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σημαντικη? θα αλλαξει ο Μανωλιος και θα βαλει τα ρουχα του αλλιως! Τωρα το ποιο πιθανο ειναι να μην κοπει απο αυτα που ακουμε, αν κοπει βεβαια ουτε αυτο θα με εκπληξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Vasileios26 είπε

Καλημέρα. 

Με τη (σημαντική) πιθανότητα αλλαγής της κυβέρνησης, για πόσο διάστημα βλέπετε ακόμη το να πληρωνόμαστε όλοι εμείς οι δικαιούχοι το ΚΕΑ; 

Αν για παράδειγμα, έχουμε 7 Ιουλίου στις εκλογές αλλαγή κυβέρνησης, πιστεύετε ότι θα κοπεί αμέσως; 

Ή εάν κοπεί, αυτό θα γίνει (πχ) από Σεπτέμβρη και μετά; 

Ο πραγματικός δικαιούχος, δεν έχει να φοβάται ΤΙΠΟΤΑ, γιατί το ΚΕΑ είναι απαίτηση των θεσμών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Ο πραγματικός δικαιούχος, δεν έχει να φοβάται ΤΙΠΟΤΑ, γιατί το ΚΕΑ είναι απαίτηση των θεσμών.

Σημαντική η τοποθέτησή σου, αυτό δεν το γνώριζα (περί της τελευταίας σου φράσης), μακάρι να είναι έτσι μέχρι να πιάσουμε μια δουλειά, διότι είναι μεγάλη ανάσα για εμάς που το παίρνουμε αυτή τη στιγμή. 

Αν το κόψει/έκοβε η νέα κυβέρνηση πραγματικά η θέση μας θα είναι πραγματικά δύσκολη. 

Μακάρι. 

Ευχαριστώ, Και ελπίζω το εφησυχαστικό αυτό μήνυμα να το δούμε και στη πράξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από τους ξένους είναι το κεα

Σε όσους έκαναν αίτηση Ιανουάριο σας ήρθε μήνυμα για ανανέωση;

Επεξ/σία από ougxar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...