Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Miracle Worker είπε

Λογικά ναι, 4 πρέπει να λέει. Εγώ έκανα Φεβρουάριο (ανανέωση από Αύγουστο του ΄18) και λέει 3. Που το κοιτάς, στο site του ΟΑΕΔ ή σε αυτό του ΚΕΑ; Εμένα στο site του ΚΕΑ λέει αναλυτικά μήνα αναφοράς και μήνα πληρωμής. (πχ για την πρώτη δόση, μήνας αναφοράς 2/19 και μήνας πληρωμής 3/19).

 

Στο site του ΚΕΑ κοιταω,το Ιανουαριο επρεπε να τον ειχε πιασει στην τελευταια πληρωμη της προηγουμενης αιτησης ενω εμενα μου τον δειχνει ως την πρωτη πληρωμη αυτης της αιτησης,εκει ειναι που με μπερδευει.Στην προηγουμενη αιτηση μου γραφει 5 πληρωμες,Αυγουστο,Σεπτεμβριο,Οκτωβριο,Νοεμβριο και Δεκεμβριο(ενω κανονικα επρεπε να εχει και τον Ιανουαριο).Τεσπα,να μην σε ζαλιζω αλλο θα παω καποια στιγμη απο το ΚΕΠ που μου ειχαν κανει την αιτηση να ρωτησω,ελπιζω να βρω ακρη και να μην χασω μηνα.Σε ευχαριστω για την βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, TheoBo είπε

Ρε παιδια οι επιχειρματιες χωρις εισοδηματα απο τις επιχειρησεις τους μπορουν να παρουν κεα?

ΒΕΒΑΙΩΣ, αν πληρούν τα ΥΠΟΛΟΙΠΑ κριτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λεει καπου αυτο στο κανονισμο του ΚΕΑ ή προκυπτει απο αλλου?

Βεβαια μεσα στην εφαρμογη λεει εισοδημα απο επιχειρησεις και μετα λεει απο μη επιτηδευματιες μηπως εννοει να εχεις καποιο ποσοστο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ειχα βαλει απο την καρτα κεα 5 ευρω σε μια στοιχηματικη εταιρια ειπα το ποσο για να μην φαω κραξιμο οτι τρωω τα λεφτα του κρατους στα στοιχηματα με αιμα τα τετραπλασίασα  αμα τα ζητησω θα μου τα καταθεσουν κανονικα γιατι ξερω οτι αυτη την καρτα δεν μπορεις να την φορτισης, ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

και εγω γιατι δεν μπορουσα να μεταφερω χρηματα σε αυτην την καρτα απο αλλη καρτα μου μεσω ebanking?    ,αυτο το θυμαμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Simon_says είπε

και εγω γιατι δεν μπορουσα να μεταφερω χρηματα σε αυτην την καρτα απο αλλη καρτα μου μεσω ebanking?    ,αυτο το θυμαμαι

Τα παντα μπορεις να κανεις με την καρτα του ΚΕΑ,ο μονος περιορισμος που εχουν ειναι οτι δεν μπορεις να την εκφορτισεις.Δεν μπορεις δλδ να την "αδειασεις"¨σε ενα λογαριασμο για να παρεις τα χρηματα στο χερι,μονο να ψωνιζεις.Απο καρτα σε καρτα δεν νομιζω να γινεται γενικα,δεν το εχω ψαξει και ποτε αλλα στο winbank της Πειραιως κατι τετοιο δεν πηρε το ματι μου.Μπορεις να εκφορτισεις μια prepaid (δωρεαν) σε ενα λογαριασμο και μετα να φορτισεις(με κοστος 1€) οποια καρτα θελεις.Αυτο ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, LouCi4er είπε

Τα παντα μπορεις να κανεις με την καρτα του ΚΕΑ,ο μονος περιορισμος που εχουν ειναι οτι δεν μπορεις να την εκφορτισεις.Δεν μπορεις δλδ να την "αδειασεις"¨σε ενα λογαριασμο για να παρεις τα χρηματα στο χερι,μονο να ψωνιζεις.Απο καρτα σε καρτα δεν νομιζω να γινεται γενικα,δεν το εχω ψαξει και ποτε αλλα στο winbank της Πειραιως κατι τετοιο δεν πηρε το ματι μου.Μπορεις να εκφορτισεις μια prepaid (δωρεαν) σε ενα λογαριασμο και μετα να φορτισεις(με κοστος 1€) οποια καρτα θελεις.Αυτο ξερω.

πωωω εχεις δικιο πηγαινα στους λογαριασμους μου και οχι στις προπληρωμενες καρτες μου και για αυτο ειχα λαθος εντυπωση ,οντως εχει επιλογες φορτιση εκφορτιση, καλα οτι να νε!! lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Kαλησπέρα σε όλους. Σήμερα μου έκανε δωρεάν παραχώρηση η μητέρα μου. Είμαι άνεργος χωρίς κανένα άλλο εισόδημα. Μπορώ να κάνω αίτηση τώρα στα μέσα της χρονιάς μιας και η δωρεάν παραχώρηση έγινε στην φετινή δήλωση; ηλεκτρονικά αν γίνει η αίτηση θα φαίνεται ή χρειάζεται να πάω σε κάποια υπηρεσία του δήμου να κάνω την αίτηση; το ρολόι της ΔΕΗ δεν είναι στο όνομα μου θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα; συγνώμη εκ των προτέρων αν έχουν ειπωθεί πάλι τα ίδια ερωτήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, patras7 είπε

Kαλησπέρα σε όλους. Σήμερα μου έκανε δωρεάν παραχώρηση η μητέρα μου. Είμαι άνεργος χωρίς κανένα άλλο εισόδημα. Μπορώ να κάνω αίτηση τώρα στα μέσα της χρονιάς μιας και η δωρεάν παραχώρηση έγινε στην φετινή δήλωση; ηλεκτρονικά αν γίνει η αίτηση θα φαίνεται ή χρειάζεται να πάω σε κάποια υπηρεσία του δήμου να κάνω την αίτηση; το ρολόι της ΔΕΗ δεν είναι στο όνομα μου θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα; συγνώμη εκ των προτέρων αν έχουν ειπωθεί πάλι τα ίδια ερωτήματα.

Η αίτηση μπορεί να γίνει οποιαδήποτε στιγμή. Στη θέση σου θα δοκίμαζα και θα έβλεπα αν το σύστημα με αφήνει να την υποβάλλω ή αν απαιτεί επιπλέον δικαιολογητικά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...