Προς το περιεχόμενο

Στις 3 Μαρτίου κυκλοφορεί το Nintendo Switch με τιμή $299,99


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 235
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

399€ στο κοτσοβολο

399€ στο mediamarkt

397€ στο e-shop

 

Αντε γεια

και επι πληρωμη το online

 

Στον Κώτσο το έχουν 399 προ-παραγγελία και πριν καιρό νομίζω 429.

 

να κοιτάμε και public που το έχουν 299.

 

Γενικά απογοήτευση, όχι για την τιμή της κονσόλας ή για τα features - απογοήτευση λόγω του ότι η κονσόλα δε συνοδεύεται από το 1-2-switch (ποιος θα σκάσει 50 ευρώ για minigames τύπου Wii Play?), και λόγω των τιμών των περιφερειακών (60 ευρώ για pro controller, 80 για Joy-Cons).

 

Δεν εντυπωσιάστηκα απ'τα παιχνίδια.

 

Σκοπός μου ήταν να το πάρω όταν βγει, αλλά τώρα μάλλον θα περιμένω λίγο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 200Ευρω με πολύ σκέψη ..... Στα 300 απίθανο στα 400 απαράδεκτο. Καλύτερα να μην βγει καθόλου είναι αστείο για ένα Zelda να βγάζεις και καλά καινούρια κονσόλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκλαυτο θα πάει. Σήμερα που μέχρι και τα 12χρονα έχουν 5"+ smartphones με πολύ περισσότερες δυνατότητες και δωρεάν παιχνίδια... ποιος θα αγοράσει αυτό το πράγμα και μάλιστα σε αυτή την τιμή?

Αν το είχαν κυκλοφορήσει πριν 12 χρόνια το 2004 μαζί με το PSP ίσως έκαναν κάτι.

 

Η τιμή του μου φαίνεται γελοία. Με τα λεφτά αυτά παίρνεις πολύ καλύτερη συσκευή σε smartphone. 

Me 265 τώρα τα Χριστούγεννα έφτιαξα μηχάνημα (i5 2400 και R9 280X) σε ένα φιλαράκι που παίζει GTA V και Skyrim Remastered 1080p max settings.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει να το τηρήσουν με τέτοια ισοτιμία. :P

παραγγειλτε απο τωρα στα 300, αν αλλαξουν την τιμη ενω εχεις παραγγειλει σε μια συγκεκριμενη, ειναι παρανομο και θα ετοιμαστουν καταγγελειες. Και οπως φαινεται μετα θα κανουν πισω και θα δωωσουν και δωροεπιταγες οπως εκανε ο Γερμανος τα Χριστουγεννα οταν δεν μπορεσε να καλυψει τα 6s που τα ειχε σε προσφορα και δεν ειχε αποθεμα για παραγγελιες.

Μοιραζαν 200ευρες επιταγες για να αφησουν τις καταγγελιες οι πελατες. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και στα 300 ευρώ είναι καμιά τρελή προσφορά ξέρω γω. :P

 

Αν έκανε 250 με παιχνίδι τότε κάτι θα έλεγε, αλλά η Nintendo φαίνεται ότι παράτησε το mass market και έχει βάλει στόχο το άρμεγμα των loyal fans.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2017 και ναι η Nintendo καταλαβε ότι πρέπει να πάει σε capacitive οθόνη....

Εντάξει ένα ένα. Μετά από 5-6 χρόνια στο επόμενο μπορεί να βάλουν ίσως και 1080p οθόνη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω. Η κονσόλα απο αυτά που είδα δεν φτάνει σε δύναμη το xbox one / ps4. Στο Fifa ούτε καν αριθμό δεν βγάλανε, απλά ένα Fifa, όπως και στο Skyrim δεν βάλανε δίπλα το Remaster , ( 5 χρονών παιχνίδι ) αυτό λέει πολλά.  Οπότε σίγουρα οι third party πάνε βόλτα όσον αφορά την home console support, το support απο third party θα είναι πιο πολύ στο handheld gaming. Οπότε η κονσόλα είναι πιο πολύ φορητή και απλά μπορεί να παίξει και στην tv με λίγο καλύτερη ανάλυση κτλ ( λογικά ).

 

Στο launch δεν υπάρχει τίποτα πέρα απο Zelda ( το οποίο είναι παιχνίδι Wii U ) και το 1 2 switch το οποίο έπρεπε να είναι στο κουτί με την κονσόλα, το πουλάνε ξεχωριστά. Πόσοι θα έδιναν λεφτά για αυτό το παιχνίδι? Πιστευω λίγοι.

 

Μαζί με όλα αυτά βαράνε και την τιμή στα 300. Και γιατί να μην πάρει ο άλλος one / ps4 ? Νομίζω ότι η καλύτερη τιμή θα ήταν τα 250. Αν ρίξουν τις τιμές οι Microsoft και Sony τα πράγματα θα είναι δύσκολα για την Nintendo. Ναι παίρνεις Nintendo για τα παιχνίδια της σίγουρα, αλλά πλέον λίγος κόσμος θα το κάνει ξανά.

 

Πρωσοπικά με έψησε η κονσόλα με το Zelda και το Skyrim αλλά θα περιμένω να πέσει η τιμή, να βγει κανένα καλό πακέτο και μετά.  Δεν με πείθει για day one.

 

Φυσικά θα υπάρχει και το Tree House και ένα ακόμα event στην Αμερική οπότε ίσως να δούμε κιάλα αργότερα, μπορεί μέχρι την κυκλοφορία της κονσόλας να έχουμε κιάλα παιχνίδια με το launch. Τόσο καιρό δλδ μόνο αυτά είχαν να δείξουν? Τέλος πάντων αυτά τα λίγα και απο εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...