Προς το περιεχόμενο

Στις 3 Μαρτίου κυκλοφορεί το Nintendo Switch με τιμή $299,99


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 235
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

329 το amazon.fr η ελλάδα εκτός day 1 κυκλοφορίας.

 

Η Ελλάδα δυστυχώς δεν περιλαμβάνεται μέσα στις χώρες που θα κυκλοφορήσει η κονσόλα στις 3 Μαρτίου (On 3 rd March, Nintendo Switch will be available in the following European territories: Austria,Andorra, Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Gibraltar, Guernsey,Hungary, Isle of Man, Italy, Jersey, Liechtenstein, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands,Norway, Poland, Portugal, Republic of Ireland, Russia, San Marino, Slovenia, Spain, Sweden,Switzerland, the United Kingdom, the Vatican. It will also be available in South Africa at the same timing).

 

Day 1 επίσημα και στην Ελλάδα σύμφωνα με τις δικές μας πληροφορίες όπως γράφουμε και στην είδηση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H κονσολα εχει φυγει απατη. Η νιντεντο γενικοτερα καθε χρονο εχει μειωμενα κερδη. Περυσι 2016 το psn μονο του εβγαλε περισσοτερο απ' οσο ολοκληρη η νιντεντο. Αμα κοιταξετε τα κερδη της νιντεντο απο το 2009 και μετα πανε προς τα κατω...

 

φάνηκε τρομερά ανακριβές, οπότε γκούγκλαρα.

στοιχεία Απριλίου 2016, πριν βγουν τα Pokemon GO / Mario Run.

 

έγινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις τι εδιξαν οι ανθρώποι ΑΠΑΤΟΟΟΟΟ λεμε, οι νιτετο αργωπεθενει κ δε το ξερεται. Ουγκ με 100€ περνω μπλειστεισιο μεταχιρισμενο κ παιζω προ 18 αβερτα. Το ονλαιν θα ειναι μουφα μεγαλη ξερω εγω απο μενα το μαθατε πρωτη. Τσακα τσουκα για παιδακια πιος ασχολητε πλεον με αυτα ρε;;;

Αποψη μου παντα ετσι;; Δεν ειμαι φανμποι απλα καπια πραματα πρεπι να λεγοντε με τ ονομα τους.

 

Συγνωμη για τα ορθογραφικα λαθη, μερικα προσπαθησα πολυ για να τα κανω. Σιγουρη αγορα απο εμενα και ευχομαι να ειναι και day 1.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ, το λάθος ήταν που είχαμε απαιτήσεις για νορμάλ συζήτηση νέας κυκλοφορίας  στο ΙΝΣΟΜΝΙΑ.

 

που το range των απαντήσεων είναι από "ΑΠΑΤΟ" μέχρι "ΟΥΓΚ"

 

παραδόξως, το reddit είναι μια όαση αυτή τη στιγμή - φανμπόηδες με κριτική σκέψη. Για όποιον θέλει να πάρει μια δεύτερη άποψη για την κονσόλα, χωρίς ούγκανους, ας πάει προς τα κει.

Ειναι οι ιδιοι που ισχυριζονται εντονη σεξουαλικη ζωη. Και ψηφίζουν.

 

Η αντιπροσωπία ανακοίνωσε επισημα πως η κονσολα θα βρισκεται στην Ελλαδα στις 3 Μαρτιου. Οι τιμες ειναι ζητημα των εμπορων.

Διάβασα καποιων τα παράπονα για την ακριβεια των χειριστηριων και παρελκομενων, λογικα ενδεχομενως. Ενω σκεφτονται πως θα αγορασουν το δευτερο ζευγαρι ασυρματα ακουστικα στο iPhone της/του γκομενας/γκομενου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φάνηκε τρομερά ανακριβές, οπότε γκούγκλαρα.

στοιχεία Απριλίου 2016, πριν βγουν τα Pokemon GO / Mario Run.

 

έγινε

 

Μιλας σε προηγουμενα posts για fanboys Οταν ο ιδιος εισαι νιντεντο fanboy. 

 

Το οτι η νιντεντο τα τελευταια 10 χρονια παει απο το κακο προς το χειροτερο ειναι γεγονος δεν ειναι δικη μου αποψη.

 

http://www.ign.com/articles/2016/04/27/nintendo-profits-down-61-percent

 

http://www.eurogamer.net/articles/2016-04-28-sonys-psn-is-making-more-money-than-all-of-nintendo

 

 

Και δες και την γραφικη παρασταση των εσοδων της νιντεντο των τελευταιων ετων.

 

https://www.statista.com/statistics/216622/net-sales-of-nintendo-since-2008/

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγώ θα σου πω μόνο για μένα και όχι για τους υπόλοιπους μιας και δεν ξέρω τι τους αρέσει,εγώ πάω συχνά στο εξοχικό χειμώνα-καλοκαιρι,δεν γουστάρω να κουβαλάω το xbox one που μπορεί να θέλω να κάτσω για μία ωρίτσα έτσι να παιξω λιγο,ποιο εύκολα θα είναι να μεταφέρω το switch,και όχι,δεν θα ήθελα να τα παίξω τα χαζοπαιχνιδακια που έχουν τα android/ios. Θα το έπαιρνα για το mario,zelda,xenoblade και κάποιους άλλους τίτλους.Οσο για το skyrim,έχω την εντύπωση ότι θα βγάλουν το remaster και στο switch,θα είναι μεγάλο fail να βγάλουν το παλιό του 2011. Τώρα τίτλοι σαν π.χ to last of us που είπες, ή red dead κτλ,μου είναι εντελώς αδιάφοροι γιατί δεν μου άρεσαν και δεν θα μου αρέσουν ποτέ. Όλα αυτά τα λέω για μένα και μόνο για μενα το τι μου αρέσει ή όχι. Βέβαια 300€ δεν θα δώσω,θα περιμένω να περάσει πρώτα της παιδικές αρρώστιες που έχουν όταν βγαίνουν καινούργια πράματα και μετά ειδωμεν.

 

Σέβομαι κάθε άποψη και φυσικά αυτά που γράφω αφορούν την δική μου οπτική στο θέμα. Όλα όσα λέω καταλήγουν στο δικό σου "Βέβαια 300 ευρό δεν θα δώσω", και η αλήθεια είναι πως κι εγώ αν έπαιρνα ξανά ποτέ ninty τύπου κονσόλα δεν θα έδινα πάνω από 150, σε 1 χρόνο μεταχειρισμένο επομένως ίσως και να αξίζει, έτσι όχι... 

Και δεν το λέω καρμίρικα, αν βγει το scorpio για παράδειγμα με 500-600 τιμή θα το πάρω, γιατί θα είναι VFM λύση, γιατί ακόμα και true 4K να μην βγάζει, θα εξακολουθεί να μπορεί να παίξει απροβλημάτιστα ότι θα κυκλοφορεί για τα επόμενα χρόνια... Αλλά το switch πρακτικά αυτήν την στιγμή δεν είναι VFΜ, γιατί με 300 ευρό παίρνω μια άλλη κονσόλα που πέρα από τα δικά της exlusive θα έχει access σε όλα τα 3nd party games και όχι σε ένα μηδαμινό ποσοστό αυτών.

Όσο για το αν σου αρέσει η όχι το The Last of Us, κάποια πράγματα είναι κοινώς αποδεκτά όμορφα και κάποια όχι, υπάρχει γενικά μια θεώρηση του καλού και του άσχημου, το The Last of Us ξέχωρα το αν δεν σου αρέσουν τέτοιου είδους παιχνίδια, παραμένει να θεωρείτε αν όχι το καλύτερο τότε σίγουρα μέσα στο top 10 των καλύτερων παιχνιδιών που έχουν φτιαχτεί ποτέ, τόσο οπτικά όσο και ακουστικά, με ένα φοβερό main theme, μια απίστευτη σκηνοθεσία, και είναι κρίμα να μην δεις έστω και στο youtube την ιστορία αν δεν μπορείς να την βιώσεις παίζοντας το. Όσο περίεργο και ψεύτικο να ακούγεται είναι από τα ελάχιστα παιχνίδια που με έκαναν να δω κάποια πράγματα διαφορετικά και που οι χαρακτήρες ήταν τόσο καλογραμμένοι που με άγγιξαν σαν να τους γνώριζα ή σαν να τους παρακολουθούσα σε μια σειρά για χρόνια. Θυμάμαι χαρακτηριστικά που όταν το πρωτοέπαιξα το συναίσθημα της την πληρότητας που είχα από τον τρόπο που κινούταν η μουσική, και το πως εξελισσόταν η κατάσταση του εισαγωγικού μέχρι να με αφήσει "μαλάκα" να κοιτάω την οθόνη με την μουσική να κορυφώνεται καθώς πέφτουν οι σκηνές σαν ειδήσεις και χωρίς να το σκεφτώ, έκλεισα την κονσόλα, βγήκα στην βεράντα και άναψα τσιγάρο........ 

Φιλικά Αργύρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλας σε προηγουμενα posts για fanboys Οταν ο ιδιος εισαι νιντεντο fanboy. 

 

Το οτι η νιντεντο τα τελευταια 10 χρονια παει απο το κακο προς το χειροτερο ειναι γεγονος δεν ειναι δικη μου αποψη.

 

http://www.ign.com/articles/2016/04/27/nintendo-profits-down-61-percent

 

http://www.eurogamer.net/articles/2016-04-28-sonys-psn-is-making-more-money-than-all-of-nintendo

 

 

Και δες και την γραφικη παρασταση των εσοδων της νιντεντο των τελευταιων ετων.

 

https://www.statista.com/statistics/216622/net-sales-of-nintendo-since-2008/

 

δε μίλησα σε κανένα ποστ για φανμπόις (εκτός αν αναφέρεις το ποστ που μίλησα για τα νιντέντο φανμπόις του reddit)

 

...και μου παραθέτεις λινκς που επιβεβαιώνω αυτό που λέω, ότι τα στοιχεία που παρέθεσες ήταν απ'τον Απρίλη που δεν είχε κυκλοφορήσει το PoGo.

 

έγινε²

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολλά υπερβολικά σχόλια (είναι ο πιο ουδέτερος χαρακτηρισμός που θα μπορούσα να κάνω) είπα μετά από πολλά χρόνια αφάνειας να σχολιάσω λίγο.

 

Αυτά που περιμέναν και ζητάνε πολλοί αντιστοιχούν σε τιμές εξωφρενικές όπως π.χ. PS3 στα 660€

Η τιμή είναι normal αν σκεφτεί κανείς πως η συσκευασία έχει για 2 παίχτες υποστήριξη σε κάποιους τίτλους με το JoyCon (αξίας 80€), περιλαμβάνει το charging grip (αξίας 30€) και το dock (αξίας 90€), κάτι το οποίο αφήνει την κοστολόγηση του τάμπλετ στα 100€. Τελευταία φορά που τσέκαρα την αγορά, με βάση τι περιλαμβάνουν σε δυνατότητες είναι λογική τιμή για όλα (αλλά σίγουρα όχι φθηνή ειδικά για τα περιφερειακά). Αν δεν σε ενδιαφέρει κάτι όμως, όσο φθηνό και να το βγάλει κάποιος δεν θα το πάρεις. Πολλοί θα λέγανε καλύτερα να δώσω 100€ για κινέζικο κινητό αντί για την κονσόλα αυτή.

 

Θυμίζω

PS Vita 300€ launch day

PSP και 3DS 250€ launch day

Και κανένα από αυτά δεν μπορούσε να παίξει παραπάνω από ένα άτομο ή να συνδεθεί με το καλημέρα σε τηλεόραση (aka υβριδικό σύστημα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάντως με εντυπωσίασαν τα video και πάω σίγουρα για προπαραγγελία. Ιδίως τα fight games θα είναι φοβερή εμπειρία με τα controller. 

Γενικά δείχνει απίστευτο gaming gadget

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολλά υπερβολικά σχόλια (είναι ο πιο ουδέτερος χαρακτηρισμός που θα μπορούσα να κάνω) είπα μετά από πολλά χρόνια αφάνειας να σχολιάσω λίγο.

 

Αυτά που περιμέναν και ζητάνε πολλοί αντιστοιχούν σε τιμές εξωφρενικές όπως π.χ. PS3 στα 660€

Η τιμή είναι normal αν σκεφτεί κανείς πως η συσκευασία έχει για 2 παίχτες υποστήριξη σε κάποιους τίτλους με το JoyCon (αξίας 80€), περιλαμβάνει το charging grip (αξίας 30€) και το dock (αξίας 90€), κάτι το οποίο αφήνει την κοστολόγηση του τάμπλετ στα 100€. Τελευταία φορά που τσέκαρα την αγορά, με βάση τι περιλαμβάνουν σε δυνατότητες είναι λογική τιμή για όλα (αλλά σίγουρα όχι φθηνή ειδικά για τα περιφερειακά). Αν δεν σε ενδιαφέρει κάτι όμως, όσο φθηνό και να το βγάλει κάποιος δεν θα το πάρεις. Πολλοί θα λέγανε καλύτερα να δώσω 100€ για κινέζικο κινητό αντί για την κονσόλα αυτή.

 

Θυμίζω

PS Vita 300€ launch day

PSP και 3DS 250€ launch day

Και κανένα από αυτά δεν μπορούσε να παίξει παραπάνω από ένα άτομο ή να συνδεθεί με το καλημέρα σε τηλεόραση (aka υβριδικό σύστημα)

 

Άλλες εποχές, το ps3 βγήκε πριν 11 χρόνια και ήταν ένα από τα πρώτα και μάλιστα το καλύτερο bluray player της εποχής του (όταν τα άλλα κοστίζαν 350 ευρό*** μόνα τους), έφερνε ουσιώδης αλλαγές μεταξύ της προηγούμενης κονσόλας και αυτού, και φυσικά είχε τις πλάτες να υποστηρίξει και να την υποστηρίξουν ως mainstream κονσόλα, ΟΛΟΙ οι 3nd party devs.

 

Άσε που τα 40GB ξεκινούσαν από τα 399 μετά "γαμ&*&%" το σύμπαν :P

https://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3_launch

 

Το πρώτο bluray player το 2006 που βγήκε το PS3 κόστιζε 1000 ευρό και ήταν χειρότερο του PS3 Player...

***http://dealnews.com/features/The-First-Blu-ray-Player-Cost-1-000-Crazy-Price-Milestones-in-Our-16-Years/687319.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μίλησα σε κανένα ποστ για φανμπόις (εκτός αν αναφέρεις το ποστ που μίλησα για τα νιντέντο φανμπόις του reddit)

 

...και μου παραθέτεις λινκς που επιβεβαιώνω αυτό που λέω, ότι τα στοιχεία που παρέθεσες ήταν απ'τον Απρίλη που δεν είχε κυκλοφορήσει το PoGo.

 

έγινε²

 

fanboy²

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...