Προς το περιεχόμενο

Στις 3 Μαρτίου κυκλοφορεί το Nintendo Switch με τιμή $299,99


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 235
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και στο τόπικ τι κάνεις, 20 χρόνια μετά?

Flaming, σε ορους gaming.

Κατι να γινει με μηνυματα φουλ του κεφαλαίου γραμματος επισης, παρακαλω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η nintendo δεν φημίζεται για της κονσόλες που βγάζει,αλλά πάντα για την πρωτοτυπία της,όταν έβγαλε το πρώτο wii είχε να είναι πάταγο με τον πρωτότυπο χειρισμό, κάποιοι το θεώρησαν βλακεία,εμένα μου άρεσε,πήγε η Σόνυ να το αντιγράψει και έβγαλε μία αποτυχία,η m$ το πήγε ένα βήμα παραπέρα και έβγαλε το kinnect.Ειναι ποιο family friendly η nintendo.Το ότι το παίρνεις μαζί σου και παίζεις ΑΑ τίτλους,που με ένα τάμπλετ δεν τα έχεις αυτά,είναι πραγματικά πολύ καλό, φαντάσου να είσαι έξω και να παίζεις skyrim.Το όλο consept είναι πολύ καλό για τα δικά μου λεγόμενα,αλλά θα το δούμε πραγματικά πως ανταποκρίνεται όταν με το καλό βγει στην αγορά.

 

Ποιος θα παίξει στον δρόμο 3Α τίτλους? Ακόμα και ο καμένος "καίγεται" σπίτι του, στην άνεση του όπου και μπορεί να το ευχαριστηθεί, έξω θα βγεις για καφέ, ποτό, διασκέδαση που έχει να κάνει με την αλληλεπίδραση ανθρώπου με άνθρωπο (άσε που ο μόνος 3Α τίτλος που μπορεί να σηκώσει είναι παιχνίδι 5 ετών). Όσο για το concept των διακοπών με μικρά παιδιά και της χαζοαπασχόλησης υπάρχουν από κινητά και τάμπλετ μέχρι και κονσόλες, κανονικές κονσόλες!!!.

Και μην ακούσω άλλο για το Super Mario και το Zelda και πως αγοράζεις ninty για τα παιχνίδια της, ναι δεν διαφωνώ ήταν και είναι παιχνιδάρες, αλλά τον φόρο τιμής τον αποτίω για τα ίδια πράγματα ξανά και ξανά εδώ και πόσα χρόνια, δεν χάνω κάτι αν δεν παίξω το επόμενο super mario, ήταν προοδευτικό για την εποχή του, χάνω όμως δεν παίξω για παράδειγμα The Last of Us...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον οι άλλες κονσόλες έχουν σωστό online και σώστες υπηρεσίες δώρα και λοιπα. Τώρα  η ninty ζητάει να βάλεις εφαρμογή στο κινητο για voice chat  γιατί ούτε αυτό δεν κάνει.

 

Δηλαδή 2 μήνες πριν βγει καν η κονσόλα ξέρουμε εμείς εάν θα είναι σωστό ή όχι το online και αν θα δίνει δώρο (και) κανονικά παιχνίδια ή όχι, κάθε μήνα.

 

Α, και δεν είμαι Nintendo Fan, αλλά Microsoft, απλώς δεν μπορώ όλο αυτό το κράξιμο που συμβαίνει σε κάθε ποστ του Insomnia με αβάσιμα στοιχεία, στα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flaming, σε ορους gaming.

Κατι να γινει με μηνυματα φουλ του κεφαλαίου γραμματος επισης, παρακαλω.

 

νταξ, το λάθος ήταν που είχαμε απαιτήσεις για νορμάλ συζήτηση νέας κυκλοφορίας  στο ΙΝΣΟΜΝΙΑ.

 

που το range των απαντήσεων είναι από "ΑΠΑΤΟ" μέχρι "ΟΥΓΚ"

 

παραδόξως, το reddit είναι μια όαση αυτή τη στιγμή - φανμπόηδες με κριτική σκέψη. Για όποιον θέλει να πάρει μια δεύτερη άποψη για την κονσόλα, χωρίς ούγκανους, ας πάει προς τα κει.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

329 το amazon.fr η ελλάδα εκτός day 1 κυκλοφορίας.

 

Η Ελλάδα δυστυχώς [/size]δεν περιλαμβάνεται μέσα στις χώρες που θα κυκλοφορήσει η κονσόλα στις 3 Μαρτίου [/size](On 3 rd March, Nintendo Switch will be available in the following European territories: Austria,Andorra, Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Gibraltar, Guernsey,Hungary, Isle of Man, Italy, Jersey, Liechtenstein, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands,Norway, Poland, Portugal, Republic of Ireland, Russia, San Marino, Slovenia, Spain, Sweden,Switzerland, the United Kingdom, the Vatican. It will also be available in South Africa at the same timing).[/size]

 

Για Αγιο Ορος ειπαν τιποτα?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είδα κάτι που θα τραβήξει νέο κοινό. Πιστεύω θα πουλήσει στους fans της εταιρείας κυρίως, οπότε δεν βλέπω να έχει και πολύ μεγάλη εμπορική επιτυχία...να δούμε όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

329 το amazon.fr η ελλάδα εκτός day 1 κυκλοφορίας.

 

Η Ελλάδα δυστυχώς [/size]δεν περιλαμβάνεται μέσα στις χώρες που θα κυκλοφορήσει η κονσόλα στις 3 Μαρτίου [/size](On 3 rd March, Nintendo Switch will be available in the following European territories: Austria,Andorra, Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Gibraltar, Guernsey,Hungary, Isle of Man, Italy, Jersey, Liechtenstein, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands,Norway, Poland, Portugal, Republic of Ireland, Russia, San Marino, Slovenia, Spain, Sweden,Switzerland, the United Kingdom, the Vatican. It will also be available in South Africa at the same timing).[/size]

μαααααα γιατιιιιιι, αφου θέλω!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος θα παίξει στον δρόμο 3Α τίτλους? Ακόμα και ο καμένος "καίγεται" σπίτι του, στην άνεση του όπου και μπορεί να το ευχαριστηθεί, έξω θα βγεις για καφέ, ποτό, διασκέδαση που έχει να κάνει με την αλληλεπίδραση ανθρώπου με άνθρωπο (άσε που ο μόνος 3Α τίτλος που μπορεί να σηκώσει είναι παιχνίδι 5 ετών). Όσο για το concept των διακοπών με μικρά παιδιά και της χαζοαπασχόλησης υπάρχουν από κινητά και τάμπλετ μέχρι και κονσόλες, κανονικές κονσόλες!!!.

Και μην ακούσω άλλο για το Super Mario και το Zelda και πως αγοράζεις ninty για τα παιχνίδια της, ναι δεν διαφωνώ ήταν και είναι παιχνιδάρες, αλλά τον φόρο τιμής τον αποτίω για τα ίδια πράγματα ξανά και ξανά εδώ και πόσα χρόνια, δεν χάνω κάτι αν δεν παίξω το επόμενο super mario, ήταν προοδευτικό για την εποχή του, χάνω όμως δεν παίξω για παράδειγμα The Last of Us...

Λοιπόν εγώ θα σου πω μόνο για μένα και όχι για τους υπόλοιπους μιας και δεν ξέρω τι τους αρέσει,εγώ πάω συχνά στο εξοχικό χειμώνα-καλοκαιρι,δεν γουστάρω να κουβαλάω το xbox one που μπορεί να θέλω να κάτσω για μία ωρίτσα έτσι να παιξω λιγο,ποιο εύκολα θα είναι να μεταφέρω το switch,και όχι,δεν θα ήθελα να τα παίξω τα χαζοπαιχνιδακια που έχουν τα android/ios.

Θα το έπαιρνα για το mario,zelda,xenoblade και κάποιους άλλους τίτλους.Οσο για το skyrim,έχω την εντύπωση ότι θα βγάλουν το remaster και στο switch,θα είναι μεγάλο fail να βγάλουν το παλιό του 2011.

Τώρα τίτλοι σαν π.χ to last of us που είπες, ή red dead κτλ,μου είναι εντελώς αδιάφοροι γιατί δεν μου άρεσαν και δεν θα μου αρέσουν ποτέ.

Όλα αυτά τα λέω για μένα και μόνο για μενα το τι μου αρέσει ή όχι.

Βέβαια 300€ δεν θα δώσω,θα περιμένω να περάσει πρώτα της παιδικές αρρώστιες που έχουν όταν βγαίνουν καινούργια πράματα και μετά ειδωμεν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ νιντεντο με τις κονσολες δεν το εχεις. Με τα παιχνιδια ναι. Εβγαλες στα mobile το ποκεμον γκοου και εγινε χαμος, εβγαλες το μαριο ραν και εγινε πανικος, ε βγαλε και το ζελντα να γινει πανζουρλισμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα επαιρνα ποπ κορν αλλα ένα Smith Wesson θα ηταν πιο χρησιμο, μετα απ οτι διαβασα.

Συγκριση με PS4, συγκριση με νεο Xbox, συγκριση με smartphone (παναϊα και χριστουλη). Εκτος τοπου και χρονου, συμπερασματικα και σύντομα.

Τα 300 ειναι καλή τιμή εκκίνησης. Καθολου ευχάριστο που η Ευρωπη αποφασιζει οπως της αρεσει για την τιμη, εξού και οι μεγάλες διακυμάνσεις.

Για τη χρηστικότητα τοσο μικρων χειριστηριων μενω επιφυλακτικος, με εντυπωσίασε όμως η γκαμα λειτουργιων, σε τοσο μικρο μεγεθος.

Εν ετει 2017, δε μου αρεσει η επιλογη της HD αναλυσης. Ολα θα εξαρτηθουν απο την ποιοτητα του πανελ (φωτεινοτητα, αποδοση χρωματων, γωνιες θεασης, αντανάκλαση φωτος κτλ).

Οσοι αγαπαμε Nintendo games, νομιζω ειναι πλεον μια καλη ευκαιρια για αποκτηση κονσολας.

Το μέσο smartphone έχει μικρότερο κόστος παραγωγής από την λιανική του Switch, επομένως μια χαρά νόημα έχουν οι συγκρίσεις καθώς οι κονσόλες βγάζουν χρήματα κυρίως από το software.

 

Το ιδανικό θα ήταν να έκανε 400$ και να είχε 10nm SoC και 128GB internal memory. Θα ήταν πιο ακριβό αλλά θα άξιζε τα λεφτά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H κονσολα εχει φυγει απατη. Η νιντεντο γενικοτερα καθε χρονο εχει μειωμενα κερδη. Περυσι 2016 το psn μονο του εβγαλε περισσοτερο απ' οσο ολοκληρη η νιντεντο. Αμα κοιταξετε τα κερδη της νιντεντο απο το 2009 και μετα πανε προς τα κατω...

 

Και αυτο γιατι μετα απο το wii και το DS που πραγματικα ηταν πολυ μπροστα για την εποχη τους, δεν εβγαλε κατι αξιολογο. Το 3ds αχρηστο πραγματικα, και καλα το wii u, μονο και μονο που το παρατησε η νιντεντο λεει πολλα.

 

Τωρα το switch ειναι σχεδον ιδιο με το wii u. Απατο και αυτο. Επισης 720p Οθονη εν ετη 2017, που το κινητο μου εχει 1440p. Μια οθονη FHD κοστιζει λιγοτερο απο 20$, δεν υπαρχουν δικαιολογιες για αυτα τα πραγματα...

 

Κριμα που η νιντεντο ειναι αφαντη τα τελευταια 10 χρονια. Αν συνεχισει ετσι πραγματικα θα εχει προβλημα. Μεγαλο κιολας. 

 

νιντεντο 64 και gamecube ηταν οι πιο δυνατες κονσολες, πιο δυνατες απο ps1/ps2. Κριμα που τωρα ειναι σχεδον αφαντη..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...