Προς το περιεχόμενο

Στις 3 Μαρτίου κυκλοφορεί το Nintendo Switch με τιμή $299,99


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

fanboy²

 

...στην πρώτη σελίδα του θρεντ λέω ότι η παρουσίαση ήταν μια απογοήτευση, αλλά υποθέτω έχεις προχωρήσει σε πλήρες ουγκ mode πλέον.

 

το μόνο που σου είπα είναι ότι τα στοιχεία σου είναι ανακριβή, χρησιμοποιώντας απλή λογική.

 

συνεχίστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 235
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μετα λενε 70€ το κοντρολερ. Τη στιγμη που του Χ1 (το καλυτερο στο κοσμο) εχει 50€

Το καλύτερο ειναι του 360.

Τα RB,LB στο Χ1 για να τα πατησεις πρεπει να κοψεις τους δεικτες σου στη κορδελα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μίλησα σε κανένα ποστ για φανμπόις (εκτός αν αναφέρεις το ποστ που μίλησα για τα νιντέντο φανμπόις του reddit)

 

...και μου παραθέτεις λινκς που επιβεβαιώνω αυτό που λέω, ότι τα στοιχεία που παρέθεσες ήταν απ'τον Απρίλη που δεν είχε κυκλοφορήσει το PoGo.

 

έγινε²

 

Το ότι 2 παιχνίδια που ουδεμία σχέση έχουν με το οικοσύστημα της ninty αλλά με το οικοσύστημα του iOS και του Android έδωσαν θετική ώθηση σε μια κατά τα άλλα φθίνουσα εδώ και 10 χρόνια πορεία της εταιρίας, δεν σώζουν την εταιρία ούτε δείχνουν πως εκείνη πάει καλά, της έδωσαν απλά περισσότερο χρόνο στην πτώση. Τώρα το αν εκείνη θα συνεχίσει τα ίδια και θα αρχίσει πάλι να πέφτει ευελπιστώντας σε ένα θαύμα με όνομα Pokemon Go ή Super Mario Run, ή θα κάνει κάποια αλλαγή για να επιβιώσει στο μέχρι τώρα διπολικό παιχνίδι μεταξύ PS4 και Xbox One θα το δείξει ο χρόνος.

Εν ολίγης, η εταιρία δεν ζει, απλά επιβιώνει χάρη σε 2 ανεξάρτητες με το core της επιτυχίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά νομίζω κάνουν λάθος όσοι το βλέπουν σαν κονσόλα. Η συσκευή είναι το απόλυτο gaming gadget και τουλάχιστον είναι διαφορετικό από τα wannabe pc κονσόλες του xbox και ps. 

Ετσι και αλλιώς pc έχω. Θέλω και ένα gaming gadget

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο ειναι του 360.

Τα RB,LB στο Χ1 για να τα πατησεις πρεπει να κοψεις τους δεικτες σου στη κορδελα 

διαφωνώ είναι κάποια σκαλιά πιο πάνω του one

 

του 360 πρώτα από όλα δεν έχει σταυρό, έχει κάτι που σε κοροϊδεύει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι 2 παιχνίδια που ουδεμία σχέση έχουν με το οικοσύστημα της ninty αλλά με το οικοσύστημα του iOS και του Android έδωσαν θετική ώθηση σε μια κατά τα άλλα φθίνουσα εδώ και 10 χρόνια πορεία της εταιρίας, δεν σώζουν την εταιρία ούτε δείχνουν πως εκείνη πάει καλά, της έδωσαν απλά περισσότερο χρόνο στην πτώση. Τώρα το αν εκείνη θα συνεχίσει τα ίδια και θα αρχίσει πάλι να πέφτει ευελπιστώντας σε ένα θαύμα με όνομα Pokemon Go ή Super Mario Run, ή θα κάνει κάποια αλλαγή για να επιβιώσει στο μέχρι τώρα διπολικό παιχνίδι μεταξύ PS4 και Xbox One θα το δείξει ο χρόνος.

Εν ολίγης, η εταιρία δεν ζει, απλά επιβιώνει χάρη σε 2 ανεξάρτητες με το core της επιτυχίες.

 

το quote ήταν "το 2016 το psn μόνο του έβγαλε περισσότερα από ολόκληρη την Nintendo"

ολόκληρη η Nintendo, απ'όσο ξέρω, είναι και το PoGo, είναι και το Run, και το ναυαγημένο WiiU, και το άχρηστο 3DS.

 

η ανακρίβεια των στοιχείων σχολιάστηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ρε σεις τι κραζετε ολοι?

Για μερικους (βαζω τον εαυτο μου μεσα) ειναι το ιδανικο.

Ναι οντως ειναι πολυ αδυναμο και ειναι μεγα FAIL απο τη Ninty, αλλα ρε φιλε να μπορω να παιξω ΝΒΑ2Κ18 κατα τις "δυσκολες" ωρες στη τουαλετα και τι στο κοσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το The Last of Us ξέχωρα το αν δεν σου αρέσουν τέτοιου είδους παιχνίδια, παραμένει να θεωρείτε αν όχι το καλύτερο τότε σίγουρα μέσα στο top 10 των καλύτερων παιχνιδιών που έχουν φτιαχτεί ποτέ, τόσο οπτικά όσο και ακουστικά, με ένα φοβερό main theme, μια απίστευτη σκηνοθεσία, και είναι κρίμα να μην δεις έστω και στο youtube την ιστορία αν δεν μπορείς να την βιώσεις παίζοντας το. Όσο περίεργο και ψεύτικο να ακούγεται είναι από τα ελάχιστα παιχνίδια που με έκαναν να δω κάποια πράγματα διαφορετικά και που οι χαρακτήρες ήταν τόσο καλογραμμένοι που με άγγιξαν σαν να τους γνώριζα ή σαν να τους παρακολουθούσα σε μια σειρά για χρόνια. Θυμάμαι χαρακτηριστικά που όταν το πρωτοέπαιξα το συναίσθημα της την πληρότητας που είχα από τον τρόπο που κινούταν η μουσική, και το πως εξελισσόταν η κατάσταση του εισαγωγικού μέχρι να με αφήσει "μαλάκα" να κοιτάω την οθόνη με την μουσική να κορυφώνεται καθώς πέφτουν οι σκηνές σαν ειδήσεις και χωρίς να το σκεφτώ, έκλεισα την κονσόλα, βγήκα στην βεράντα και άναψα τσιγάρο........ 

Φιλικά Αργύρης.

Χμμμ μου έδωσες ψωμί να το κοιτάξω στο youtube,αλλά δεν πιστεύω να ήταν τόσο πολύ ώστε να αρχίζεις να κλαίς όπως στο valliant hearts?!

Γενικά δεν είμαι αυτού του είδους game πάντως, έπαιζα resident evil από το 1-4,από εκεί και μετά δεν με τρέλαναν καθόλου τα υπόλοιπα,εδώ metal gear φανατικός,ε με το 5 με ξενέρωσε πλήρως και το πούλησα :P

Όπως και να έχει πάντως,τα 300€ δεν είναι εύκολα πλέον,αλλά αν το πάρουμε βάση και με της προηγούμενες κονσόλες,wii,wii u,είχαν την ίδια τιμολόγηση από την πρώτη μέρα, θυμάμαι πήγα και πήρα το wii μαζί με το zelda 7-8 μήνες μετα,που είχε πέσει στα 240€ η κονσόλα,το wii u το πήρα κανα 5μηνο μετά στα 270€ το βασικό πακέτο,αλλά το έδωσα γιατί άργησε πολύ η νιτεντο να βγάλει τα παιχνίδια που ήθελα.

Ας βγει με το καλό και να δούμε τι ρόλο θα βαράει.

Ας μην προτρεχει κάνεις,ούτε στο "απατο" ούτε στο θα είναι "γαμάτο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν ιδέα φαίνεται κάτι το διαφορετικό τουλάχιστον και κάτι που θα μπορούσε να πετύχει

 

το αν θα πετύχει πάντως το θεωρώ πολύ αμφίβολο, η nintendo πλέον θεωρώ ότι είναι αναξιόπιστη 

 

και θα ήθελα να δω και στη πράξη τι θα συμβαίνει όταν θα είναι φορητή και θα πέφτουν τα ρολόγια της gpu, Πόσο διαφορετικά θα είναι τα γραφικά σε αυτή τη περίπτωση και πώς θα το πάρουν οι χρήστες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chek2fire, σήμερα, 13:30

απλά νομίζω κάνουν λάθος όσοι το βλέπουν σαν κονσόλα. Η συσκευή είναι το απόλυτο gaming gadget και τουλάχιστον είναι διαφορετικό από τα wannabe pc κονσόλες του xbox και ps.

Ετσι και αλλιώς pc έχω. Θέλω και ένα gaming gadget

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!

Οι τίτλοι επίσης δείχνουν ποιοτικοί και πολύ μα πάρα πολύ διασκεδαστικοί! Θα είναι η πρώτη κονσόλα που θα πάρω μετά από δεκαεπτά χρόνια,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά νομίζω κάνουν λάθος όσοι το βλέπουν σαν κονσόλα. Η συσκευή είναι το απόλυτο gaming gadget και τουλάχιστον είναι διαφορετικό από τα wannabe pc κονσόλες του xbox και ps. 

Ετσι και αλλιώς pc έχω. Θέλω και ένα gaming gadget

 

 

 

Που τελειώνουν τα όρια ενός gaming gadget υπό το δικό σου πρίσμα και που ξεκινάνε τα gaming consoles?

Gaming gadget κατά γενική ομολογία μπορεί να είναι από ένα χειριστήριο, μέχρι ένα ένα gaming headset: "a small mechanical or electronic device or tool"

 

Οι κονσόλες ήταν, είναι και θα είναι wannabe PC κατά μία έννοια, κατά αυτήν που αποτελούνται από ένα διαρκώς "αυξανόμενο" hardware.

Η διαφορά τους είναι πως δεν στοχεύουν στο να κάνουν 10 πράγματα, αλλά 1 όσο καλύτερα γίνεται.

Καλύτερα δεν σημαίνει αναγκαστικά με τα καλύτερα γραφικά possible αλλά με τον πιο simple way possible.

Πατάς ένα κουμπί και παίζεις για 4-5 χρόνια αποβλημάτιστα σε κάτι που είναι vfm (βλ. 200-400 ευρό) σε αντίθεση δλδ με το PC σου προσφέρει πλήθος επιλογών που στα αντίστοιχα λεφτά δεν θα μπορούσες να παίξεις στο pc.

Αν είναι να σκάσω 300 για να παίζω τα μισά των μισών από όσα παίζω με το λάπτοπ που μου κάνει 420 τότε δεν βλέπω λόγο αγοράς. Με αυτά παίρνω PS4 ή Xbox, δεν βλέπω το selling point του switch.

Δεν είμαι 10 για να παίξω στον δρόμο, στο εξοχικό μπορώ να πάρω την κονσόλα, στο σπίτι υπάρχει streaming και στις δυο κονσόλες τόσο προς το κινητό όσο και προς το pc (όλοι έχουμε αν όχι ένα pc στο σπίτι, τουλάχιστον ένα android/ios τηλέφωνο) και μπορεί να χάνω τα 1,2,3,10??? exlusive της ninty αλλά έχω 1,2,3,10 άλλα exlusive, +όλους τους άλλους τίτλους που δεν είχε και δεν θα έχει η ninty...

Αν θέλεις αν βγάλεις ένα gaming gadget, τιμολόγησε το και σαν gaming gadget.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι κραζετε για την τιμη να φανταστω οτι δεν εχετε πολλαπλασιας αξιας κινητο, ταμπλετ, pc κτλ ετσι;

η τιμή τελικά εδώ ποια θα είναι το 300αρι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια ολοι εσεις με το απατο  ,βιαζεστε πολυ ,τοσο τεραστιοι gamers ειστε και μαντεις που ξερετε ή ειστε ολη η αγορα?εγω αγορασα ps vita day one και εναμιση χρονο μετα αρχισα να παιζω παιχνιδια σε αυτο αλλα δεν ειπα απατο...

 

υποψιν εχω  home console και xbox one και ps4 ,το wii u δοθηκε για το switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...