Προς το περιεχόμενο

S7/S7 edge nougat


mgee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπίζω να δούμε και καμία βελτίωση στην μπαταρία. Όχι ότι δεν ήταν καλή στο edge πριν, αλλά θα ήταν ακόμα πιο καλά αν το καινούριο os εχε καλύτερο optimization..

 

Εγώ προς το παρόν την ανάλυση την έχω αφήσει 1080p. Και μου άρεσε που βάλανε και το blue filter γιατί μετράει το βράδυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πριν λίγο μου ήρθε σε S7 (G930FXXU1DQB1)

 

P.S Αυτό που ρυθμίζεις την ανάλυση οθόνης πιστεύω είναι το μεγαλύτερο ατου! Μένει να δούμε τη μπαταρία τωρα.. ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την αναλυση την αφησα 1080p. Δεν εχει διαφορα με το 1440p γιατι ηδη το 1080p εχει μεγαλο PPI. Αλλα στο 720p κανει bam το low res σε τοσες inches.... Παντως με το Nougat νομιζω βελτιωθηκε και αλλο η καλη μπαταρια του edge,με το doze φανταζομαι που βαζει σε sleep τις διεργασιες που απλα τρεχουν στο background και δεν κανουν κατι ουσιαστικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες εγω το πηρα απο scroutzoμαγαζο...Ειδα οτι ειναι γερμανικης προελευσης το δικο μου αλλα ακομα τζιφος..Αν περασω την αγγλικη ρομ θα χασω την εγγυηση που εχει το κινητο;; δωστε τα φωτα σας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει να το κανω; η να περιμενω να βγει κανονικα;;; στην Samsung Greece μου ειχαν πει μεσα στον φεβρουαριοο...!!

Όχι δεν αξίζει ,πιθανόν να μπλέξεις και να ξαναγυρίσεις εκει που ήσουν ,στην Γερμανία έχουν πάρει πολλοί την 7 άρα ( μπαίνω στα γερμανικά φόρουμ γιατι τα αγγλικά μου ειναι χάλια ) πιστεύω οτι ειναι θέμα ημερών για σένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι που αρχες του Γεναρη θα ξεκιναγαν να παιρνουν την αναβαθμιση τα s7/s7 edge?

Και εγω που ειχα το απλο s7 απο Πλαισιο μεχρι τον Φλεβαρη δεν ειχε ερθει τιποτα απο αναβαθμιση. Το λιγοτερο απαραδεκτο για κινητο ναυαρχιδα της εταιρειας και με παρα πολλες πωλησεις μαλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η ανυπομονησία για να βγάλουν σκαρτη την εταιρεία έχει καταντήσει πια αηδία ,οκ βγήκε μετά απο έναν μήνα ε και?σιγα τα αυγά στο κατω κατω πάνε κατέβασε την και φόρτωσε την 1000 βιντεο υπαρχουν πως να το κανεις ,παντως στις λίγες μέρες που την εχω η ποιότητα κλήσης έχει γινει πολυ καλύτερη ,τα βιντεο έχουν ακομα καλύτερα χρώματα ,η μπαταρία με έχει ενθουσιάσει ειδικα στο standby mode ,οκ το να αλαζεις ανάλυση ειναι καλο ,οτιδήποτε σε αφηνει να τροποποιεις σύμφωνα με τα γούστα σου το θεωρώ δικαιοματικο και ορθό (Apple ακούς ?) αλλα εγω το εχω αφήσει στην Φούλ ανάλυση το καιρό περιμέναμε καλύτερη ανάλυση τώρα εμείς θα γυρίσουμε πισω ?αν και αλαζω καθε χρονο συσκευή φέτος θα το σκεφτώ πολυ να πάω στο 8 εκτος αν βγει κατι πολυ καλυτερο αλλα και τι μπορεί να ειναι αυτο ?το λίγο γρηγοτοτερο δεν με απασχόλησε ποτε , περισσότερη ραμ ευπρόσδεκτη αλλα και παλι δεν εχω κολλήσει ποτε ώστε να με απασχολεί ,υπομονή μεχρι τελος του μήνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεί κάποιος να μου βρει ένα καλό βίντεακι για το πως να βάλω το Nougat...Πρώτη φορά θα το επιχειρήσω και θέλω να βαδιζω σωστά....ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεί κάποιος να μου βρει ένα καλό βίντεακι για το πως να βάλω το Nougat...Πρώτη φορά θα το επιχειρήσω και θέλω να βαδιζω σωστά....ευχαριστώ

http://www.insomnia.gr/topic/599508-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-unroot-downgrade-%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CF%81%CE%B8%CF%8E%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-bootloop-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%AD%CF%86%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CF%83/?fromsearch=1

Και βιντεακι για εχτρα βοηθεια https://m.youtube.com/watch?v=RcwNGhInBTc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...