Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικα και πρεπει να παει να την εισπραξει.

Επιταγη τέτοια στελνεις αν σε βολευει. Για παραδειγμα, στο χωριο μου δεν εχει τραπεζα, εχει μονο Ταχυδρομικο Πρακτορειο με μηδεν αναμονη. Αρα βολεύει καποιον να του στειλουν χρηματα με αυτο τον τροπο. Υπαρχει βεβαια το ebanking αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα

 

Αν δεν υπαρχει τραπεζα ή λογαριασμος προφανως το ebanking δε το χρειαζεσαι. Αν υπαρχει όμως εγω ρωτησα σε ποση ωρα μπορει ο παραλήπτης να παρει στα χερια το το χρημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 979
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν δεν υπαρχει τραπεζα ή λογαριασμος προφανως το ebanking δε το χρειαζεσαι. Αν υπαρχει όμως εγω ρωτησα σε ποση ωρα μπορει ο παραλήπτης να παρει στα χερια το το χρημα.

Αν δεν υπαρχει καταστημα τραπεζας τοτε χρειαζεσαι πιο πολυ το e-banking. Νομιζω οτι σε μιση με μια ωρα ο παραληπτης παιρνει τα χρηματα στην τηλεφωνικη επιταγη των ΕΛ.ΤΑ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπαρχει καταστημα τραπεζας τοτε χρειαζεσαι πιο πολυ το e-banking. Νομιζω οτι σε μιση με μια ωρα ο παραληπτης παιρνει τα χρηματα στην τηλεφωνικη επιταγη των ΕΛ.ΤΑ.

 

Αν δεν υπαρχει κατάστημα τραπεζας από που θα παρεις τα λεφτα?

 

Σε ποση ωρα παιρνεις τα λεφτα μεσω τραπεζας ρωταω εγω, σε ποση ωρα μεσω ελτα μου απαντας εσυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπαρχει κατάστημα τραπεζας από που θα παρεις τα λεφτα?

 

Σε ποση ωρα παιρνεις τα λεφτα μεσω τραπεζας ρωταω εγω, σε ποση ωρα μεσω ελτα μου απαντας εσυ...

Φιλε το κουρασες το θεμα .......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρεις, φαντάζομαι, εκείνο το παλιό ανέκδοτο, με τον τύπο που σταμάτησε τον περαστικό και τον έριξε στο φιλότιμο να τον κουβαλήσει στην πλάτη μέχρι το σπίτι του, διότι ήταν πολύ άρρωστος, ε;

 

Φιλε το κουρασες το θεμα .......

εμένα μου θύμισε και το αλλο ανέκδοτο με το λύκο που ελεγε "γιατί δε φοράς το κράνος σου".

 

@rus σου εχω τη λύση. 8001182000 είναι η τηλεφωνική εξυπηρέτηση των ΕΛΤΑ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάξι diesel euro4 του '04 μεν, αλλά με λιγότερους από τους ρύπους που αναγράφονται ως όριο, μπαίνει Θεσσαλονίκη/Αθήνα ή είναι παράνομο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπαρχει κατάστημα τραπεζας από που θα παρεις τα λεφτα?

 

Σε ποση ωρα παιρνεις τα λεφτα μεσω τραπεζας ρωταω εγω, σε ποση ωρα μεσω ελτα μου απαντας εσυ...

Αν μεταφέρεις λεφτά στην ίδια τράπεζα μπαίνουν άμεσα. Με το που πατήσεις ολοκλήρωση δηλαδή ο άλλος μπορείς να πάρει τα λεφτά.

Παρόλο που είναι κάτω του ορίου?

Damn

Πόσο πιθανό είναι να σε σταματήσουν και να σε γράψουν γι'αυτό το λόγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παρόλο που είναι κάτω του ορίου?

Damn

Δεν μπορούν να ξέρουν ξεχωριστά για το κάθε Euro4 τη βγάζει, οπότε μπαίνει ένας γενικός κανόνας και τέλος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε το κουρασες το θεμα .......

 

Ποιο θεμα, το ερωτημα που εκανα?

Πως γινεται να κουραζει ένα ερωτημα? ή ξερεις και το απαντας ή δε ξερεις και σιωπας.

Αν μεταφέρεις λεφτά στην ίδια τράπεζα μπαίνουν άμεσα. Με το που πατήσεις ολοκλήρωση δηλαδή ο άλλος μπορείς να πάρει τα λεφτά.

 

 

Οτι μπαινουν αμεσα το ειπα κι εγω. Ποτε μπορει να τα εισπραξει ο παραλήπτης ρωτησα.

Μου λες λοιπον  οτι μπορει να τα παρει αμεσως στο χερι, δεν υπαρχει θεμα βαλερ δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο θεμα, το ερωτημα που εκανα?

Πως γινεται να κουραζει ένα ερωτημα? ή ξερεις και το απαντας ή δε ξερεις και σιωπας.

 

Οτι μπαινουν αμεσα το ειπα κι εγω. Ποτε μπορει να τα εισπραξει ο παραλήπτης ρωτησα.

Μου λες λοιπον  οτι μπορει να τα παρει αμεσως στο χερι, δεν υπαρχει θεμα βαλερ δηλαδη.

Αφού μπαίνουν άμεσα στο λογαριασμό του γιατί να μην μπορεί να τα τραβήξει άμεσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γνωριζεις τι ειναι η βαλερ ε?

Όχι ακριβώς, απλά ξέρω ότι αν κάνεις μεταφορά σε κάποιον στην ίδια τράπεζα μπορεί την ίδια στιγμή να πάρει τα χρήματα. Είναι σα να του τα καταθέτεις στο γκισέ. Τώρα τι να σου, ίσως κάτι μου διαφεύγει ή δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι ρωτάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...