Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Το νήμα αυτό προορίζεται για ερωτήσεις οι οποίες επιδέχονται σύντομης απάντησης και αφορούν θέματα τα οποία δεν καλύπτονται από εξειδικευμένες ενότητες του insomnia.


 


Επομένως, ερωτήσεις όπως "τι να κάνω με το κινητό/υπολογιστή/πάροχό μου" κτλ. δεν έχουν θέση σε αυτό το νήμα.


 


Αντίστοιχα, ερωτήσεις γενικού περιεχομένου για τις οποίες δεν υπάρχει ειδική ενότητα αλλά είναι αδύνατο να απαντηθούν πλήρως με ένα-δύο μηνύματα, δεν έχουν θέση σε αυτό το νήμα. Όταν ζητάτε γνώμες ή ιδέες, λ.χ., για το θέμα που σας απασχολεί, ευχαρίστως να δημιουργήσετε νέο νήμα.


 


Παραδείγματα ερωτήσεων που θα ταίριαζαν στο παρόν θέμα: 


  • "ποιό λεωφορείο πάει στην Χ περιοχή;"
  • "τι όνομα είχε παλιότερα το Ψ club - μπαράκι - εστιατόριο - πατσατσίδικο;"
  • "πόσο έχει το εισιτήριο για το υπεραστικό λεωφορείο της Ω γραμμής;"
  • "τι ώρα αρχίζει σήμερα το ματς;"

Ερωτήσεις οι οποίες δεν έχουν θέση εδώ, διαγράφονται. Παρακαλώ συμβουλευτείτε και το αρχικό νήμα, όπου περιγράφεται αναλυτικότερα το πλαίσιο.


 


Καλή συνέχεια.


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 979
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχουμε ένα χωράφι με σταφύλια και και για κάποιο λόγο (legit λόγο) μας ζητάνε τον αριθμό μητρώου αγροτεμαχίου. Μας είπαν ότι αναγράφεται σε ένα επίσημο χάρτη/έγγραφο που υποτίθεται ότι έχουμε. Επειδή αυτό τον χάρτη δεν τον έχουμε άμεσα διαθέσιμο, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να βρούμε τον αριθμό μητρώου; στο Ε9 αναγράφεται; Έχει σχέση με τον Αριθμό Ταυτότητας Ακινήτου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω οικιακο νυχτερινο τιμολογιο Γ1Ν.

Στο site της ΔΕΗ αναφερει ως ωραριο για το χειμωνα 3-5 το απογευμα και 2-8 το βραδυ.

Παρατηρησα σημερα ομως οτι στις 3-5 συνεχιζει να γυριζει ο μετρητης της κανονικης χρεωσης.

Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

οι ζυγαριες ακριβειας μαγειρικης ειναι παρανομες ; γιατι φιλος μου ειπε οτι ειναι αν δεν τον δικαιολογει το επαγγελμα σου....

https://www.skroutz.gr/c/791/zygaries-kouzinas.html?from=catspan&keyphrase=kenwood

 

Πχ τέτοιες? Αν ναι, προφανώς και δεν είναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω οικιακο νυχτερινο τιμολογιο Γ1Ν.

Στο site της ΔΕΗ αναφερει ως ωραριο για το χειμωνα 3-5 το απογευμα και 2-8 το βραδυ.

Παρατηρησα σημερα ομως οτι στις 3-5 συνεχιζει να γυριζει ο μετρητης της κανονικης χρεωσης.

Καμια ιδεα?

μάλλον έχεις συνεχές ωράριο όλον τον χρόνο, 23.00 - 07.00. Πρέπει να ζητήσεις αν θες να μεταβείς στο τμηματικό ωράριο για τον χειμώνα, αλλά υπόψιν ότι αν το μετανιώσεις δεν μπορείς να ξαναγυρίσεις στο συνεχές (πλέον η δεη δεν χορηγεί συνεχές όλο το έτος, το αφήνει μόνο σε όσους το είχαν από παλιά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παραλαβη δεματος στην αθηνα απο κρητη, αν ειχατε την δυνατοτητα, τι θα επιλεγατε? ACS, Γενικη Ταχυδρομικη ή Ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παραλαβη δεματος στην αθηνα απο κρητη, αν ειχατε την δυνατοτητα, τι θα επιλεγατε? ACS, Γενικη Ταχυδρομικη ή Ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ?

Εγω προτιμω acs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παραλαβη δεματος στην αθηνα απο κρητη, αν ειχατε την δυνατοτητα, τι θα επιλεγατε? ACS, Γενικη Ταχυδρομικη ή Ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ?

 

Γενική, acs/speedex στην περιοχη μου τουλάχιστον ειναι γαιδουρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παραλαβη δεματος στην αθηνα απο κρητη, αν ειχατε την δυνατοτητα, τι θα επιλεγατε? ACS, Γενικη Ταχυδρομικη ή Ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ?

Ανάλογα το κατάστημα στη δική μου περιοχή η γενική είναι γρήγοροι κ εξυπηρετικοί σε άλλους όχι κλπ κλπ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...