Προς το περιεχόμενο

Τα πάντα περί Custom water cooling


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 minute ago, cliobaccarra said:

Ρίξε καμία ιδέα για ζουμί και το απόγευμα θα σου βάλω και μία φωτο στην ευθεία!

Με μπερδεύει ο φωτισμός. Τα κάτω ανεμιστήρια είναι RGB ή μπλε? Τα πάνω φαντάζομαι έχουν μόνιμο κόκκινο αξεντ και το πίσω μόνιμο πορτοκαλί? Ο μπλε φωτισμός στο πάνω chamber από πού προέρχεται??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Με μπερδεύει ο φωτισμός. Τα κάτω ανεμιστήρια είναι RGB ή μπλε? Τα πάνω φαντάζομαι έχουν μόνιμο κόκκινο αξεντ και το πίσω μόνιμο πορτοκαλί? Ο μπλε φωτισμός στο πάνω chamber από πού προέρχεται??

Ναι φταίει η φωτογραφία γιατί είναι με φλας, τα φανακια είναι κόκκινα τα πάνω και το πίσω. 

Ο φωτισμός παντού είναι λευκός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, cliobaccarra said:

Ναι φταίει η φωτογραφία γιατί είναι με φλας, τα φανακια είναι κόκκινα τα πάνω και το πίσω. 

Ο φωτισμός παντού είναι λευκός

Φαίνεται ξεκάθαρα για μπλε πάντως. Anyway, αν είναι λευκός με κόκκινα στοιχεία, οι safe επιλογές λένε για παστέλ λευκό υγρό ή blood red.
Προσωπικά δε θα έμπλεκα με τριχρωμία όταν δεν υπάρχει "υποστήριξη" από κάποιο άλλο στοιχείο μέσα στο κουτί για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Φαίνεται ξεκάθαρα για μπλε πάντως. Anyway, αν είναι λευκός με κόκκινα στοιχεία, οι safe επιλογές λένε για παστέλ λευκό υγρό ή blood red.
Προσωπικά δε θα έμπλεκα με τριχρωμία όταν δεν υπάρχει "υποστήριξη" από κάποιο άλλο στοιχείο μέσα στο κουτί για αυτό.

Θα βγάλω μια χωρίς φλας το απόγευμα για να καταλάβεις. 

Ναι blood red το είχα πριν φαντασου. Έλεγα αν σήκωνε καμία αλλαγή αλλά μάλλον δεν αξίζει γιατί πρέπει να αλλάξω και άλλα πραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cliobaccarra είπε

Ρίξε καμία ιδέα για ζουμί και το απόγευμα θα σου βάλω και μία φωτο στην ευθεία!

Επίσης επόμενη παραγγελία χτένια για 24 pin κτλπ

Να ξέρεις πήρα ιδέα για το στησιμο με τους ακρυλικούς που περιμένω μιας και έχουμε το ιδιο κουτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, alldaynews είπε

Να ξέρεις πήρα ιδέα για το στησιμο με τους ακρυλικούς που περιμένω μιας και έχουμε το ιδιο κουτι

Ναι θυμάμαι, το αποφάσισες να πας για hard tube ε; Η αλήθεια είναι ότι πλέον υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές και επιπλέον πολύ πιο οικονομικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, cliobaccarra είπε

Ναι θυμάμαι, το αποφάσισες να πας για hard tube ε; Η αλήθεια είναι ότι πλέον υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές και επιπλέον πολύ πιο οικονομικα

Ναι το αποφάσισα.Μπλε σωλήνες μπλε fittings.Χρωματα που θα παίξω θα είναι μπλέ-κίτρινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ultraex2003 είπε

παιδες ερωτηση

ποση διαφορα εχει το αλουμινιου ψυγειο απο το χαλκινο; σε θερμοκρασιες ετσι

Δεν νομίζω ότι είναι τοσο απλό να πει κάποιος. Αναλόγως πόση θερμότητα θες να διώξεις. Αν έχεις μόνο μια cpu στο σύστημα και αυτή έχει και μικρό tdp Δεν νομίζω να δεις καμία διαφορά πάντως. Αν και χαλκός με αλουμίνιο δεν προτείνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Δεν νομίζω ότι είναι τοσο απλό να πει κάποιος. Αναλόγως πόση θερμότητα θες να διώξεις. Αν έχεις μόνο μια cpu στο σύστημα και αυτή έχει και μικρό tdp Δεν νομίζω να δεις καμία διαφορά πάντως. Αν και χαλκός με αλουμίνιο δεν προτείνεται.

το λεω γιατι βρισκω 3πλο σε καλη τιμη κινεζικο αλουμινιου ετσι και αλλιως αλουμινιου φοραω 280 απο αιο

τωρα εχω χωρο πανω να βαλω και ενα 3 πλο για το χαβαλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

το λεω γιατι βρισκω 3πλο σε καλη τιμη κινεζικο αλουμινιου ετσι και αλλιως αλουμινιου φοραω 280 απο αιο

τωρα εχω χωρο πανω να βαλω και ενα 3 πλο για το χαβαλε

Δεν νομίζω να δεις διαφορά αλλά άμα το γουστάρεις πάρτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...