Προς το περιεχόμενο

Τα πάντα περί Custom water cooling


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, mixalis95320 είπε

Εχει δοκιμασει κανεις αυτο εδω το μπλοκακι?

FREEZEMOD-CPU-water-cooling-block-sprayable-liquid-block-with-micro-channel-for-I-ntel-platform-RGB.jpg_q50.jpg

iδιο με το δικο μου ειναι το χω βαλει σε ποιο πισω ποστ απλα εμενα ειναι για am4 μια χαρα ειναι δε εχω παραπονο

P8100114.JPG

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, ultraex2003 είπε

iδιο με το δικο μου ειναι το χω βαλει σε ποιο πισω ποστ απλα εμενα ειναι για am4 μια χαρα ειναι δε εχω παραπονο

P8100114.JPG

Καλα ειπα εγω οτι καπου το ξανα ειδα σε AM4 εδω μεσα. Το θεμα ειναι απο αποδοση πως τα παει σε σχεση με το αλλο το κλασικο με τα "πινακια" γιατι αυτο εχω τωρα και ειπα να το αλλαξω..

0758fe9a-73e0-421b-b7c5-1162bde9f01b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, mixalis95320 είπε

Καλα ειπα εγω οτι καπου το ξανα ειδα σε AM4 εδω μεσα. Το θεμα ειναι απο αποδοση πως τα παει σε σχεση με το αλλο το κλασικο με τα "πινακια" γιατι αυτο εχω τωρα και ειπα να το αλλαξω..

0758fe9a-73e0-421b-b7c5-1162bde9f01b.jpg

bro !!!ποιο πισω στις 10 αυγουστου  ειχα βαλει τις θερμοκρασιες και σε τι συστημα επαιξα  παντως δε βλεπω να χει με τη 1η ματια  διαφορα με το δικο σου  σε αυτο το σασι αλλαζει και οτι εχει θεση να βαλεις led φωτισμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως δεν ξερω αν καποιος εχει βαλει link παλαιοτερα,αλλα ενα κινεζικο site με παρα πολλες θετικες κριτικες καλες τιμες και μεγαλη ποικιλια και γρηγορα μεταφορικα ειναι το formulamod.

Προσφατα εκανα μια παραγγελια γιατι θα κανω την πρωτη αποπειρα με νερο και μου ηρθαν τα πραματα σε 17 μερες χωρις τελωνειο (eparcel).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H παραλληλη συνδεση της καρτας με την cpu τελικα εχει αρκετα χειροτερες θερμοκρασιες για την cpu ,το αλλαξα παλι και  του εβαλα μονο απιονισμενο να ξεπλυθει απο το λευκο χρωμα.

Και η ερωτηση ειναι ,με μαυρο ματ σωληνα τι χρωμα υγρο να βαλω?

Διαφανο?

Βlack oil?

Η να φτιαξω ενα αραιο ημιδιαφανο λευκο οπως εγινε τωρα με το απιονισμενο?

aas.jpg.2317e22d97d05ffa911dfbd23f964661.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

H παραλληλη συνδεση της καρτας με την cpu τελικα εχει αρκετα χειροτερες θερμοκρασιες για την cpu ,το αλλαξα παλι και  του εβαλα μονο απιονισμενο να ξεπλυθει απο το λευκο χρωμα.

Και η ερωτηση ειναι ,με μαυρο ματ σωληνα τι χρωμα υγρο να βαλω?

Διαφανο?

Βlack oil?

Η να φτιαξω ενα αραιο ημιδιαφανο λευκο οπως εγινε τωρα με το απιονισμενο?

aas.jpg.2317e22d97d05ffa911dfbd23f964661.jpg

θα μου αρεσε ενα μωβ προσωπικα αλλα κξαι ετσι δεν ειναι κακο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, emperorN είπε

θα μου αρεσε ενα μωβ προσωπικα αλλα κξαι ετσι δεν ειναι κακο....

Αν ηταν μαυρο το κουτι θα μου αρεσε και εμενα ,αλλα τωρα που ειναι ασπρο δεν μου αρεσει να μπλεκω πολλα χρωματα. Να βαλω μαυρο ματ Tube η να το αφησω ετσι με τους διαφανους και να ριξω κανα biocide μεσα στο απιονισμενο? Μπερδεμα

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω η όπως είσαι η μαύρους με διάφανο. Άσπρο μόνο στο ρεζερβουάρ νομίζω δεν θα είναι όμορφο. Και μόλις παίξει χρήμα ρίχνεις σκληρή σωλήνα και παστέλ White πάλι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nikpoth είπε

Εγώ λέω η όπως είσαι η μαύρους με διάφανο. Άσπρο μόνο στο ρεζερβουάρ νομίζω δεν θα είναι όμορφο. Και μόλις παίξει χρήμα ρίχνεις σκληρή σωλήνα και παστέλ White πάλι. 

Αφου τους εχω παραγγειλει τους μαυρους θα τους δοκιμασω και αν δεν μου αρεσει το πολυ πολυ το ξαναλλαζω :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα χ1 clear ,που είναι και σχετικά σε νορμάλ τιμή και αν δεν είναι ωραίο το κάνεις λευκό ημιδιαφανο. Ο σωλήνας είναι θολός καθόλου; Εμένα στην βδομάδα πάνω..σα να έχει τάση για κιτρινιλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nikpoth είπε

Πάρε ένα χ1 clear ,που είναι και σχετικά σε νορμάλ τιμή και αν δεν είναι ωραίο το κάνεις λευκό ημιδιαφανο. Ο σωλήνας είναι θολός καθόλου; Εμένα στην βδομάδα πάνω..σα να έχει τάση για κιτρινιλα. 

Κοιτα να δεις τωρα με τους σωληνες μιας και το εθεσες. Οσο ειχα το uv white της mayhems δεν ειχε τπτ ο σωληνας ,με το που εβαλα το white cloud της ek κιτρινισε.  Απο εδω και περα μονο Mayhems υγρα θα παιρνω τπτ αλλο ,μπορει να ειναι ακριβα αλλα φαινεται η ποιοτητα τους απο κατι τετοια.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι. Το έψαξα και εγώ πολύ. Και το επιβεβαίωσαν πολλά άτομα από εμπειρία χρήσης. Επίσης διάβασα και αρκετά post για τους σωλήνες mayhems με κολακευτικά σχόλια. Για soft έχουν, καλύτερες κριτικές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι πολύ χάλια θερμοκρασίες και δεν ξέρω τι φταίει.σε idle στα 4.5mhz τον 8370 και 48 βαθμούς το λες πολύ για υδρόψυξη με 2 ψυγεια.Σκέφτομαι αύριο να τα λύσω όλα και να βγάλω  να τα τσεκάρω και να τα ξαναστήσω.Βέβαια έχω απλό απιονισμένο τώρα μιας και περιμένω τους σκληρούς αλλα εχει μεγάλη διαφορά με πριν που ήνουν στους 38 με 40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, alldaynews είπε

Εμένα πάλι πολύ χάλια θερμοκρασίες και δεν ξέρω τι φταίει.σε idle στα 4.5mhz τον 8370 και 48 βαθμούς το λες πολύ για υδρόψυξη με 2 ψυγεια.Σκέφτομαι αύριο να τα λύσω όλα και να βγάλω  να τα τσεκάρω και να τα ξαναστήσω.Βέβαια έχω απλό απιονισμένο τώρα μιας και περιμένω τους σκληρούς αλλα εχει μεγάλη διαφορά με πριν που ήνουν στους 38 με 40

Εχεις κλιματισμο? ειναι και η ζεστη ενας παραγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...