Προς το περιεχόμενο

NFL - MLB - NHL topic


tristeza

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά F4 πήγαν Virginia, Auburn, Texas Tech και Michigan State. Έξω Duke, Kentucky και North Carolina δηλαδή τα σχολεία που βασίζονται κατά κόρο σε 1-and-done πιτσιρικάδες, Όπως είπε ο σχολιαστής μετά τη ματσάρα Duke-MSU η εμπειρία νίκησε το ταλέντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 782
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...

image.png.80b04e98eef8e5f994f6e6565ff802e9.png

Ιστορική στιγμή για το NFL μιας και χθες βράδυ έφυγε ένας πραγματικά μεγάλος θρύλος του αθλήματος αλλά και, σύμφωνα με τις μαρτυρίες όσων των γνώρισαν, ένας τεράστιος άνθρωπος.

Μόλις πριν 2 μέρες τέλειωσα το When Pride Still Mattered (βιογραφία Lombardi) και έπιασα το Instant Replay του Kramer (GBP 1967 season). Οπότε ήμουν 100% μέσα στο κλίμα της δυναστείας των Packers και η είδηση ήρθε λίγο κατακέφαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επίσης είχα παίξει τη νίκη της Βοστόνης. Τώρα σκέφτομαι σοβαρά να παίξω και Ραπτορς ώστε να γυρίσει η σειρά και όλο το Oakland να με ψηφίσει MVP των τελικών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τελικά οι blues πήραν το Stanley cup..το καλό ειναι ότι τα τελευταία χρόνια πρωταγωνιστούν ομάδες που δεν είχαν πάρει ποτέ το τρόπαιο...Αα Κ επιτέλους βρήκα άτομα που βλέπουν χόκεϊ γιατί νόμιζα ότι είμαι ο μοναδικός :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Super Moderators

Καλή σεζόν να έχουμε στο NFL.

Ξεκινήσαμε με τους Green Bay Packers @  Chicago Bears και το σκορ 10 - 3 δείχνει πως οι άμυνες έπαιξαν τον πρώτο ρόλο. Παρ' όλα αυτά, και παρότι κέρδισαν οι Packers στους οποίους για κάποιο μεταφυσικό λόγο έχω μια συμπάθεια, τόσο η προστασία και των δύο QB, όσο και οι επιλογές στην επίθεση, ώρες-ώρες ήταν για να σε πιάνει απόγνωση. 

Ενδιαφέρον παιχνίδι, πάντως, έμεινε μέχρι τέλους ανοιχτό. Ο Ρότζερς εξακολουθεί να είναι ένας πολύ καλός QB, ώρες-ώρες έχει χέρι-ξυράφι, μακάρι να βρει και συμπαίκτες ικανούς να αξιοποιήσουν τις πάσες τους. Οι Bears δεν μου άρεσαν. Ούτε στις 4 εβδομάδες της pre-season έδειξαν κάτι ιδιαίτερο, αν και εκεί δοκιμές κάνουν συνήθως, αλλά και πάλι...

Πολύ αδούλευτη η προστασία των QB, αυτό μου έμεινε πάνω από οτιδήποτε άλλο. Εντωμεταξύ, το σχολίαζαν και στην αμερικανική τηλεόραση αυτό. Πότε περιμένουν να το δουλέψουν, μέσα στη σεζόν; Και πάλι οι Vikings είναι το φαβορί στην NFC North, νομίζω.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και πέρυσι κανένας δε περίμενε τους Bears να κάνουν 12-4 και να κερδίσουν το division. Δε νομίζω οτι μπορούν να το επαναλάβουν αλλά μπορούν να πλασαριστούν στο 10-6. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα το ολο saga του Antonio Brown στους Raiders ολοκληρωθηκε σημερα οπου λυθηκε το συμβολαιο και ακυρωθηκαν οποια εγγυμενα χρηματα ειχε ,ετσι φευγει χωρις να παιξει ουτε ενα λεπτο με την ομαδα.

 

https://www.espn.com/nfl/story/_/id/27559625/raiders-release-brown-tumultuous-tenure

 

Για να δουμε που θα παει και ποσα θα του δωσουν...

 

 

Spoiler

 

 

mRbNkdT.gif

 

Επεξ/σία από Nevyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2019 στις 12:36 ΠΜ, Nevyn είπε

Και τρεις ωρες μετα το προφητικο ποστ μου

NaiveDecimalAgouti-size_restricted.gif

το χα γραψει κι εγώ στο ινστα του bleacher report αλλά άντε να το βρω τώρα ανάμεσα σε 30000 σχόλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άντε πάλι με τις βλακείες τα roughing.

Πήγανε πάλι οι διαιτητές να την κάνουν την ομορφιά τους στο Texans @  Saints, αλλά δεν τους έκανε το χατίρι ο Μπριζ, ούτε βέβαια ο Λουτζ, που στο τέλος έστειλε την κολοκύθα εκεί που έπρεπε.

Κρίμα σε τέτοια ματσάρα (έπαιξαν πολύ καλά και οι δύο ομάδες) να πρέπει πάλι να πούμε για τις ομορφιές των διαιτητών. Αλλά, έλεος με αυτό το roughing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NickTheQuick είπε

το χα γραψει κι εγώ στο ινστα του bleacher report αλλά άντε να το βρω τώρα ανάμεσα σε 30000 σχόλια

 

Καλα δεν ειπα πως ηταν και μαμια μεγαλη προφητεια,το μισο twitter πρεπει να το ειχε πει μεταξυ σοβαρου και αστειου:P

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε νομίζω πως απο τη στιγμή που τον ήθελε η ΝΕ θα πηγαινε πουθενα αλλού. Πάντως αν στρώσει και αποδώσει όπως μπορεί, η Sith Empire του NFL πάλι το φαβορί είναι, όσα μαγικά να κάνει η KC. AB joined the Dark Side of the Force

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...