Προς το περιεχόμενο

NFL - MLB - NHL topic


tristeza

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο Fox Sports που το έχουν και η Nova και η Cosmote. Συνήθως με την original αγγλική μετάδοση, σπανίως να μπει Έλληνας σπίκερ από ότι έχω καταλάβει (και μόνο σε μεγάλα παιχνίδια). Τις Κυριακές δείχνει 2 αγώνες ζωντανά, δεν θυμάμαι αν έχει και τρίτο αργότερα μέσα στη νύχτα. Ομοίως και για Monday Night Football.

Το ίδιο κανάλι δείχνει και 1-2 αγώνες college football το Σάββατο το βραδάκι. Επίσης έχει τις σπουδαιότερες αναμετρήσεις του NFL σε μαγνητοσκόπηση μέσα στην εβδομάδα σε φυσιολογικές ώρες prime time.

Διαφορετικά μπορείς να δεις ολόκληρους τους αγώνες σε αυτό εδώ το Youtube κανάλι αλλά όχι σε ζωντανή μετάδοση (συνήθως τους ανεβάζουν το επόμενο μεσημέρι-απόγευμα).

Εγώ πάλι μόνο Game Pass, κοστίζει ένα σκασμό λεφτά αλλά το έχω βάλει σε κινητό, tablet, laptop, Android TV (Shield), Xbox, PS4 και δεν παίζει τίποτα άλλο στην τηλεόραση πλέον.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 782
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, nzeppos είπε

Στο Fox Sports που το έχουν και η Nova και η Cosmote. Συνήθως με την original αγγλική μετάδοση, σπανίως να μπει Έλληνας σπίκερ από ότι έχω καταλάβει (και μόνο σε μεγάλα παιχνίδια). Τις Κυριακές δείχνει 2 αγώνες ζωντανά, δεν θυμάμαι αν έχει και τρίτο αργότερα μέσα στη νύχτα. Ομοίως και για Monday Night Football.

Το Fox Sports δεν έχει ελληνικό κανάλι ήχου. Βάζει 1 παιχνίδι Πέμπτη αργά (3:00), 3 παιχνίδια την Κυριακή (20:00, 23:00 και 03:00) και 1 Δευτέρα (3:00) Την Κυριακη που έχει πολλά ταυτοχρόνα παιχνίδια στις 8 και στις 11 συνήθως διαλέγουν τα πιο ενδιαφέροντα. Στη Nova βάζουν καμιά φορά ανεξάρτητα παιχνίδια σε δικές τους μεταδόσεις με ελληνικό σχολιασμό.Δεν έχω Nova αλλά επειδή παρακολουθώ το twitter του Καρύδα που ασχολείται νομίζω ότι δείχνει ένα από αυτά που δείχνει το Fox. Αν καταλαβαίνεις Αγγλικά μην ασχολείσαι καν. Οι Αμερικάνοι έχουν 4-5 άτομα στο γήπεδο για σχολιασμό, ρεπορτάζ πάγκων κλπ, που θα τα χάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε καλά δεν το συζητάμε ότι η αγγλική μετάδοση είναι προτιμότερη. Η μοναδική ελληνική που έχω δει είναι του τελευταίου SB με Καρύδα και ένα φίλο του Κύπριο επιχειρηματία (!), δεν ήταν άσχημη αλλά για διάφορους λόγους δεν έμπαιναν καθόλου σε τεχνικές λεπτομέρειες, ούτε και έκαναν τίποτα βαθυστόχαστες αναλύσεις. Απλή περιγραφή των φάσεων των παιχνιδιού, τυχαίες αναφορές στο ιστορικό κάποιων παικτών, αστειάκια κλπ. Δεν νομίζω πως άξιζε τον κόπο αν και σαν ιδέα είναι σωστή ώστε να τραβήξει και όσους δεν έχουν συνηθίσει να παρακολουθούν μεταδόσεις στα αγγλικά. Δεν υπάρχει πιο πρόσφορο έδαφος από το SB για να το κάνουν αυτό.

Δεν εννοούσα πάντως ότι το Fox έχει ελληνικό stream ήχου, απλώς νόμιζα ότι ελληνικές μεταδόσεις στη χάση και στη φέξη κάνει και η Cosmote (που όπως λες, τελικά δεν ισχύει). Δεν έχω ιδία άποψη αφού τώρα πια μόνο από game pass βλέπω.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγλική περιγραφή ftw. Η Κοσμοτέ δίνει τη δυνατότητα και στο ΝΒΑ να το γυρίσεις σε αγγλική. Μαγεία. Στους τελικούς όταν το ανακάλυψα, ησυχασε το κεφάλι μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν είναι όλοι οι Αμερικάνοι σχολιαστές ίδιοι. Εδώ ο θρυλικός Tony Romo

http://www.nfl.com/videos/new-england-patriots/0ap3000001012509/Every-play-that-Tony-Romo-accurately-predicted-in-Pats-Chiefs

https://www.newyorker.com/sports/sporting-scene/why-tony-romo-is-a-genius-at-football-commentary

1 λεπτό πριν, ProponitisTouKanape είπε

Αγγλική περιγραφή ftw. Η Κοσμοτέ δίνει τη δυνατότητα και στο ΝΒΑ να το γυρίσεις σε αγγλική. Μαγεία. Στους τελικούς όταν το ανακάλυψα, ησυχασε το κεφάλι μου. 

Αυτό υπήρχε από τότε που ξεκίνησε η Nova. Η Nova το είχε και στην premier league. Τώρα δυστυχώς είμαστε αναγκασμένοι να ακούμε το Σωτηρακόπουλο και τον Τσώχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NickTheQuick είπε

Πάντως δεν είναι όλοι οι Αμερικάνοι σχολιαστές ίδιοι. Εδώ ο θρυλικός Tony Romo

http://www.nfl.com/videos/new-england-patriots/0ap3000001012509/Every-play-that-Tony-Romo-accurately-predicted-in-Pats-Chiefs

https://www.newyorker.com/sports/sporting-scene/why-tony-romo-is-a-genius-at-football-commentary

Αυτό υπήρχε από τότε που ξεκίνησε η Nova. Η Nova το είχε και στην premier league. Τώρα δυστυχώς είμαστε αναγκασμένοι να ακούμε το Σωτηρακόπουλο και τον Τσώχο

Τουλάχιστον εχει την επιλογή να ακούς μόνο το γήπεδο. Οπότε αν είναι σχολιαστής Τσώχος, Θαναηλάκης σε Bundesliga, Αβραμιδης και λοιπά φυντάνια, καλυτερα κλεινεις την περιγραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NickTheQuick είπε

Δε νομίζω ότι μπορείς να κλείσεις το σπίκερ. Ακούγεται και στα 2 κανάλια

Αν γυρίσεις στο μενού τη γλώσσα στα αγγλικά, όπως θα έκανες για να ακούς αγγλική σε ματς ΝΒΑ, απλά δεν έχει περιγραφή, τουλάχιστον στα ματς του αγγλικού γίνεται. Είδα φέτος ένα ματς της ManU έτσι επειδή μου την εσπαγε ο σπίκερ :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε νέα σειρά άρθρων: https://nfl.nasos.gr/nfl-τεχνολογία/

...η οποία θα συμπληρωθεί σταδιακά ελεύθερου χρόνου επιτρέποντος. Προς το παρόν το μόνο που έχει ολοκληρωθεί είναι το άρθρο για τις επικοινωνίες μεταξύ προπονητών και παικτών:

https://nfl.nasos.gr/nfl-τεχνολογία/ενδοεπικοινωνίες/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, NickTheQuick είπε

Meanwhile in Jacksonville

image.png.f0e87956cf1a2bec09f7668f60328a38.png

Και μετά αναρωτιούνται γιατί κάποιοι σαν τον Andrew Luck τα παρατάνε νωρίς

Υπαρχει σαφεστατα θεμα προστασιας του QB απο την ομαδα του (που σημαινει να θελει η ομαδα να εχει μια καλη OL), αλλα περαν αυτου, ωρες ωρες απορω βλεποντας κατι (κατα βαση νεους) QB, ενω εχει γινει collapse το pocket και εχουν εναν LB να τους κυνηγαει, γιατι προσπαθουν να κανουν extend το play. δηλαδη ρε φιλε, ενα down ειναι, κανε ενα incomplete, μη ρισκαρεις την υγεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ήμουν σήμερα σε -άσχετο με το θέμα μας- stream Αμερικανών, ένας από Οχάιο, ένας Φλόριντα, δύο από Τέξας, και έβαζαν στοιχήματα ποιος θα κοιτάξει να τον υπογράψει μετά. Ο host μας από Οχάιο λέει αποκλείεται εμείς, οι Τεξανοί το ίδιο, γενικά όλοι λένε πως σχόλασε ο τύπος, βγήκαν και άλλες καταγγελίες τώρα για τον τύπο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα σε λιγοτερο απο ενα χρονο τρεις ομαδες τον διωξαν παρα την αξια του,δεν βλεπω να τον ακουμπαει καποιος αλλος φετος που το θεμα ειναι ακομα στη φρεσκο.

Του χρονου εφοσον εχει περασει καποιος καιρος και καποια αρχικη ερευνα δεν δειχνει καποια ιδιαιτερα στοιχεια εναντιον του θα βρεθει καποια,αν βεβαια τα στοιχεια μιας προκαταρτικης ερευνας δεν ειναι καλα ή αν ακομα χειροτερα γινει το δικαστηριο και καταδικαστει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...