Προς το περιεχόμενο

NFL - MLB - NHL topic


tristeza

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tι ματσάρες είναι αυτές που γίνονται κάθε μέρα. ΜΙλάμε η μια καλύτερη από την άλλη και με φοβερές ανατροπές.

To seahawks - san francisco η 49ers ήταν το πιο άνετο game κατά την γνώμη μου καθώς πιο ανώτερη ομάδα σε όλα. Από την άλλη το Chargers με τους Jaguars τι epic ανατροπή ήταν αυτή. Να είμαι ειλικρινής είχα λαγοκοιμηθεί εκεί στο καναπέ μετά τα τρια TD των Chargers και το είχα σίγουρο ότι πάνε για ήττα οι Jaguars. Που να φανταζόμουν ότι θα κάνουν τέτοιο comeback.

Xθές το Giants με τους Vikings κρίθικε στο τελευταίο πεντάλεπτο, φοβερό και αυτό το game όπως και το επόμενο το βραδινό το Ravens - Bengals και αυτό ματσάρα αν και οι Ravens και εδώ έδειξαν αδυναμίες.

Αυτή εδώ νομίζω είναι η φάση της ημέρας και που τους στοίχισε και το match

 

 

εγώ βάζω τα λεφτά μου στους Eagles φέτος αν και όλες οι ομάδες είναι πολύ δυνατές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 782
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν πρόλαβα να δω καλά, είναι η μεγαλύτερη επιστροφή απο fumble για td. Νομίζω απο τον τραυματισμό του Jackson και μετα, η δυναμική των ravens ηταν αρκετά μικρή για να πάνε μακριά, αλλά και πάλι, θα μπορούσαν να το πάρουν αν δε γινόταν το αδιανόητο , που εγώ δε θυμάμαι να έχει ξαναγίνει με αυτόν τον τροπο. 
Επίσης μου άρεσε αρκετά ο qb των Giants, πολύ τσαμπουκά και πολύ μυαλό. Γενικά αρκετοί καλοί και νέοι qb στα πλέι οφ, δύσκολα θα μπορέσει ο Brady να τους προσπεράσει όλους (ή μήπως όχι?!).

Οι Eagles οντως πολύ δυνατοί , όπως και οι Cowboys. Και βέβαια υπάρχει και ο Mahomes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενόμενα κάπως τα αποτελέσματα αν και περιμενα μερικούς αγώνες να ήταν πιο ανταγωνιστικοί. Δηλαδή η Eagles στην κυριολεξία διέλυσαν τους Giants χωρίς σχεδον καμία αντίσταση. Aντιθέτως η Jaguars αν και ξεκίνησαν άσχημα το πάλεψαν στην συνέχεια αλλά στο τέλος έπεσαν μαχόμενοι :D . Ομορφος αγώνας αν και η συνέχεια για τους Kansas είναι πολύ δύσκολη μετά και τον τραυματισμό του Mahomes καθώς δεν είναι και σίγουρο ότι θα παίξει στην συνέχεια.

Tην δεύτερη μέρα δεν περίμενα η Bengals να κερδίσουν τόσο άνετα τους Bills κυρίως σε ένα περιβάλλον που υποτίθεται ευνοούσε τους Buffalo λόγο της έντονης χιονόπτωσης. Και εκεί όπως και πέρσι με τους Packers οι άσχημες καιρικές συνθήκες δεν ευνόησαν καθόλου την έδρα που και καλά αυτές οι ομάδες είναι συνηθισμένες.

Tέλος ωραίος αγώνας έγινε με τους Dallas και SF και εκεί θεωρούσα ότι οι Dallas θα το είχαν πάρει τον αγώνα. To SF ακόμα και χωρίς τον Garoppolo τα πάνε μια χαρά. 

Tους Dallas τους θεωρούσα ένα από τα φαβορί για τον τίτλο φέτος αν και για μένα οι Eagles παραμένουν το απόλυτο φαβορί. Είναι τέλεια ομάδα σε όλα φέτος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοαναμενόμενα όλα τα αποτελέσματα. Οι Bengals είναι καλύτερη ομάδα απο τους Μπιλς κι επίσης μπήκαν με το μάτι να γυαλίζει καθώς το NFL είχε αρχίσει να πουλάει εισιτήρια για το παιχνίδι Τσιφς-Μπιλς στην Ατλάντα, λες και είχαν προδικάσει το αποτέλεσμα. Επίσης και οι Bengals είναι απο cold-weather city και παίζουν σε ανοιχτό γήπεδο οπότε μια χαρά είναι συνηθισμένοι σε χειμωνιάτικο καιρό. 

Οι Τσιφς δεν κέρδισαν τόσο άνετα, στο τέλος ενας WR των Τζάγκουαρς είχε ενα fumble που θα μπορούσε εκεί να ισοφαρίσει το παιχνίδι. Επίσης είναι 0-3 κόντρα στο Σινσινάτι, ακόμα και οι στοιχηματζήδες το δίνουν σχεδόν 50-50 το παιχνίδι αυτο. 

Οι Καουμπόις έχασαν με τον κλασικό αυτοκαταστροφικό τους τρόπο. Ο Πρέσκοτ χάρισε τη μπάλα 2 φορές στην έτσι κι αλλιώς εξαιρετική άμυνα του ΣΦ και στο τέλος έκαναν ένα αδιανόητα κακό play που μόνο το Ντάλας θα μπορούσε να κάνει. Οι 49ερς είναι καλύτεροι χωρίς το Γκαρόπολο, τουλάχιστον όσο ο Purdy δεν κάνει καμία παλαβομάρα ως ρούκι. Έχουν κι αυτοί άφθονα επιθετικά όπλα (ο Kittle κάνει ένα απίθανο catch και σε αυτό το παιχνίδι), ο QB τους δείχνει σταθερός και δεν πανικοβάλλεται ακόμα και σε δύσκολα 3rd downs 

Το άλλο ματς είναι ανάξιο σχολιασμού. Οι Giants έκαναν τρελό overachieving φέτος και χάρηκαν τη συμμετοχή τους στο Divisional Round. Οι Eagles έκαναν προπόνηση για τα σοβαρά παιχνίδια. 

Νομίζω πως πέρασαν εν τέλει οι 4 καλύτερες ομάδες, κανένας απο τους 4 δεν είναι λαθρεπιβάτης στο Championship Game και δεν θα είναι έκπληξη να το πάρουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά θα κριθούν και απο το πόσο τραυματίας είναι ο Mahomes, όμως έτσι όπως παίζουν οι Bengals, βλέπω να την κάνουν τη δουλειά. Στο άλλο παιχνίδι, θα είναι μεγαλη έκπληξη αν δεν περάσουν οι Eagles. Ο πιτσιρικάς των 49ers μαλλον εκτόπισε οριστικα τον Garoppolo , αλλα ακομα δεν εχει τη δυναμικη για τετοια εκπληξη. Που ουτε ο Garopollo την ειχε, βεβαια. Η δικη μου πρόβλεψη, Bengals-Eagles ( Mahomes επιτρέποντος )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπατος στον ένα αγώνα οι Eagles με τους SF. Το περίμενα ότι θα νικήσουν αλλά όχι και τόσο εύκολα. Καμία αντίσταση από το SF. Στον άλλο αγώνα όμως ήταν η μέρα σήμερα.

Aπίστευτος αγώνας που κρίθηκε μέχρι το τελευταίο λεπτό. Νομίζω η εμπειρία του Mahomes συν αυτή την μέγα μλκ που έκανε ο αμυντικός των Bengals έκριναν τον αγώνα. Πάντως ο τελικός θα είναι πολύ δύσκολος για τους Kansas σε αυτή την κατάσταση που είναι ο Mahomes και εναντίον σε μια τόσο φορμαρισμένη ομάδα όπως οι Eagles 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι ¨φώναζε¨ διπλό. Μέχρι και το τελευταίο drive του Mahomes, πίστευα ότι θα πάει παράταση κι όποιος είναι πιο τυχερός . Καμια ελπίδα το Kansas, αν δεν είναι εντελώς ετοιμος ο σταρ τους, θα τους καταπιούν οι Eagles. Ίσως οχι τοσο εύκολα οσο χθες τους 49ers, αλλά πρεπει να συμβούν διάφορα για να μην το παρουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ναι φοβερό game από τα καλύτερα γενικά που έχω δει. Ανατροπές συνέχεια και αγωνία μέχρι το τελευταίο λεπτό καθώς κρίθηκε στις λεπτομέρειες αν και από το τελευταίο τέταρτο είχε γύρει η πλάστιγγα προς τους Kansas. 

Φοβερός ο Mahomes που παρά το σοβαρό του τραυματισμό έκανε απίστευτο αγώνα αλλά νομίζω ότι ο Hurts ήταν αρκετά καλύτερος στο χθεσινό αγώνα. 

Πάντως το game κρίθηκε και με το φαλτσοσφύριγμα στο τέλος.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/2/2023 στις 2:24 ΜΜ, chek2fire είπε

Πάντως το game κρίθηκε και με το φαλτσοσφύριγμα στο τέλος.

 

 

βαρυ το "κριθηκε"

ειδα οτι ο αμυντικος το παραδεχτηκε οτι εκανε μαλακια

απο την καμερα πισω αν δεις ριπλευ φαινεται οτι τον "κοβει" στην κινηση και ισως προλαβαινε την μπαλα δεν μου φανηκε για λαθος

 

θαμενε καποιος χρονος για τους eagles αν δεν δινοταν ετσι και αλλιως για fg πηγαν οι τσιφς

 

Επεξ/σία από Pitzimpitzidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα αυτές τις επαφές δεν τις σφυρίζουν η καλύτερα δεν πετάτε το πανάκι τους στο γήπεδο :D  η τουλάχιστον έτσι όπως το έδειξε η κάμερα που ηταν λες και τον ακουμπούσε μόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

από τι ξέρετε το app του nfl μεταφέρθηκε στο DAZN. Το θέμα είναι ότι το κατέβασα στην τηλεόραση μέσω του google app store αλλά όταν το ανοίγω βάζω κανονικά το password και το username αλλά όταν πατήσω connect απλά δεν κάνει τίποτα.

To έχει δοκιμάσει κανείς άλλος? Του δουλεύει κανονικά?

To παράξενο είναι ότι αν βάλεις λάθος password σου βγάζει ένα μήνυμα ότι είναι λάθος κάποια από τα στοιχεία. Σε αυτήν εδώ την περίπτωση απλά δεν κάνει τίποτα.  

edit:

Στο ps5 παίζει κανονικά το app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DAZN είναι τραγικό και παντού πέφτει το κράξιμο του αιώνα εδώ και μήνες. Εγώ προσωπικά δεν πληρώνω για αυτό το πράγμα με όσα αρνητικά διαβάζω κάθε μέρα. Αν μέσα στη χρονιά βελτιωθεί, τότε το ξανασυζητάω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...