Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, HateMe είπε

Καλησπέρα παίδες.

Ενώ εδώ και μήνες είχα απροβλημάτιστα την κάρτα της Εθνικής μέσω της Curve και έκανα αγορές κλπ μέσω Apple pay, τώρα δεν μου την δέχεται καν όταν πάω να την προσθέσω.

"You can't add this card to Curve" μπλα μπλα μπλα. 

Το κάνει και σε άλλους; 

Δυστυχώς δεν προλαβαίνω να διαβάσω πολλά ποστ λόγω δουλειάς και ελάχιστου χρόνου. 

Και σε μένα τα ίδια έκανε όταν πήγαινα να την προσθέσω σαν πρώτη κάρτα. Δεν βρήκα τροπο. Όταν όμως έβαλα πρώτα τη revolut και τη δέχτηκε, μετά την πήρε κανονικά της Εθνικής.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spy_vlsi είπε

Και σε μένα τα ίδια έκανε όταν πήγαινα να την προσθέσω σαν πρώτη κάρτα. Δεν βρήκα τροπο. Όταν όμως έβαλα πρώτα τη revolut και τη δέχτηκε, μετά την πήρε κανονικά της Εθνικής.

Θα το τσεκάρω μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/7/2020 στις 11:11 ΠΜ, t-shock είπε

Curve με Revolut από πίσω μέσω Samsung Pay (στο ρολόι μου), δούλεψε άψογα σε μηχανάκι iCardLink χθες το βράδυ

πως εβαλες samsung pay; οσες φορές προσπάθησα δεν τα κατάφερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, spy_vlsi είπε

Και σε μένα τα ίδια έκανε όταν πήγαινα να την προσθέσω σαν πρώτη κάρτα. Δεν βρήκα τροπο. Όταν όμως έβαλα πρώτα τη revolut και τη δέχτηκε, μετά την πήρε κανονικά της Εθνικής.

Τελικά όλα καλά φίλε μου. Thanks 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες, έκανα sign up μέσα από την εφαρμογή της Curve, διαλέγω τη μπλε κάρτα, και μου βγάζει για delivery address μόνο UK και δε με αφήνει να το αλλάξω. 

Τι κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Έκανα μια παραγγελία σε ελληνικό online μαγαζί χρησιμοποιώντας την CURVE, την οποία έχω συνδεδεμένη με μια πιστωτική mastercard της ΠΕΙΡΑΙΩΣ.

O έμπορος τελικά δεν είχε το προϊόν και είπε ότι μου επέστρεψε το ποσό στην κάρτα (μου έστειλε και σχετικό screenshot από την εφαρμογή της VIVA που έχει, έχει ως acquirer την VIVA).

Αλλά δεν βλέπω κάποια επιστροφή να έχει γίνει, ούτε στο app της CURVE φαίνεται τίποτα, ούτε στο σάιτ της ΠΕΙΡΑΙΩΣ στη λίστα με τις συναλλαγές.

Έστειλα ερώτημα στην VIVA και μου είπαν ότι δεν είναι αυτοί υπεύθυνοι να το δουν το θέμα.

Σε ποιον πρέπει να απευθυνθώ, στην CURVE ή στην ΠΕΙΡΑΙΩΣ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Nikos4000 είπε

Καλησπέρα

Έκανα μια παραγγελία σε ελληνικό online μαγαζί χρησιμοποιώντας την CURVE, την οποία έχω συνδεδεμένη με μια πιστωτική mastercard της ΠΕΙΡΑΙΩΣ.

O έμπορος τελικά δεν είχε το προϊόν και είπε ότι μου επέστρεψε το ποσό στην κάρτα (μου έστειλε και σχετικό screenshot από την εφαρμογή της VIVA που έχει, έχει ως acquirer την VIVA).

Αλλά δεν βλέπω κάποια επιστροφή να έχει γίνει, ούτε στο app της CURVE φαίνεται τίποτα, ούτε στο σάιτ της ΠΕΙΡΑΙΩΣ στη λίστα με τις συναλλαγές.

Έστειλα ερώτημα στην VIVA και μου είπαν ότι δεν είναι αυτοί υπεύθυνοι να το δουν το θέμα.

Σε ποιον πρέπει να απευθυνθώ, στην CURVE ή στην ΠΕΙΡΑΙΩΣ?

Ευχαριστώ

Πότε έγινε η επιστροφή ; 
Χρειάζεται 1-3 εργάσιμες μέρες για να εμφανιστεί στην Curve και μετά άλλες τόσες για να εμφανιστεί πίσω στην Πιστωτική σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Nikos4000 είπε

Καλησπέρα

Έκανα μια παραγγελία σε ελληνικό online μαγαζί χρησιμοποιώντας την CURVE, την οποία έχω συνδεδεμένη με μια πιστωτική mastercard της ΠΕΙΡΑΙΩΣ.

O έμπορος τελικά δεν είχε το προϊόν και είπε ότι μου επέστρεψε το ποσό στην κάρτα (μου έστειλε και σχετικό screenshot από την εφαρμογή της VIVA που έχει, έχει ως acquirer την VIVA).

Αλλά δεν βλέπω κάποια επιστροφή να έχει γίνει, ούτε στο app της CURVE φαίνεται τίποτα, ούτε στο σάιτ της ΠΕΙΡΑΙΩΣ στη λίστα με τις συναλλαγές.

Έστειλα ερώτημα στην VIVA και μου είπαν ότι δεν είναι αυτοί υπεύθυνοι να το δουν το θέμα.

Σε ποιον πρέπει να απευθυνθώ, στην CURVE ή στην ΠΕΙΡΑΙΩΣ?

Ευχαριστώ

πρέπει να επικοινωνήσεις με την curve γιατι πλέον μετά το φιάσκο με την wirecard, τα refunds θα επιστρέφουν πίσω στο curve cash
https://community.curve.app/t/wirecard-refunds/23102

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, asdfnikos είπε

Πότε έγινε η επιστροφή ; 
Χρειάζεται 1-3 εργάσιμες μέρες για να εμφανιστεί στην Curve και μετά άλλες τόσες για να εμφανιστεί πίσω στην Πιστωτική σου .

Η επιστροφή έγινε από τον έμπορο στις 27/6, την αμέσως επομένη από την παραγγελία που ακυρώθηκε

2 ώρες πριν, t-shock είπε

πρέπει να επικοινωνήσεις με την curve γιατι πλέον μετά το φιάσκο με την wirecard, τα refunds θα επιστρέφουν πίσω στο curve cash
https://community.curve.app/t/wirecard-refunds/23102

χμ, λέει τα εξής στο λινκ 

The refunds process for returned purchases paid for after the 27 June migration:
Refunds on returned purchases made after 2pm, 27 June , will now be refunded onto the Cash Card in your Curve Wallet, as soon as it is processed by the merchant. 

Refunds from returned purchases (and disputes) made before 27 June
If you’re waiting for a refund processed before 2pm, 27 June,this money is sitting safely with Wirecard. Rest assured, we are working with them to get it released to you as soon as possible.

Θα τους ρωτήσω, αλλά μάλλον τα δικά μου είναι στην δεύτερη περίπτωση γιατί δεν βλέπω τίποτα στο CURVE CASH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/7/2020 στις 8:19 ΜΜ, Nikos4000 είπε

Η επιστροφή έγινε από τον έμπορο στις 27/6, την αμέσως επομένη από την παραγγελία που ακυρώθηκε

χμ, λέει τα εξής στο λινκ 

The refunds process for returned purchases paid for after the 27 June migration:
Refunds on returned purchases made after 2pm, 27 June , will now be refunded onto the Cash Card in your Curve Wallet, as soon as it is processed by the merchant. 

Refunds from returned purchases (and disputes) made before 27 June
If you’re waiting for a refund processed before 2pm, 27 June,this money is sitting safely with Wirecard. Rest assured, we are working with them to get it released to you as soon as possible.

Θα τους ρωτήσω, αλλά μάλλον τα δικά μου είναι στην δεύτερη περίπτωση γιατί δεν βλέπω τίποτα στο CURVE CASH

Τελικώς πιστώθηκαν σήμερα στο CURVE CASH

(σε στερλίνες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτή τη Curve δε μπορώ να βγάλω άκρη, έχω δημιουργήσει τον λογαριασμό μου, έχω περάσει και μία κάρτα Πειραιώς, πάω Account > Order physical card και από εκεί δε με αφήνει να αλλάξω διεύθυνση πέρα από την Αγγλία.
Πως το κάνατε εσείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bill_viper είπε

Με αυτή τη Curve δε μπορώ να βγάλω άκρη, έχω δημιουργήσει τον λογαριασμό μου, έχω περάσει και μία κάρτα Πειραιώς, πάω Account > Order physical card και από εκεί δε με αφήνει να αλλάξω διεύθυνση πέρα από την Αγγλία.
Πως το κάνατε εσείς;

στείλε support να σου αλλάξουν ότι χρειάζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, CaptainNickGR είπε

Χθες και μένα τελικά μπήκαν τα χρήματα στο Curve Cash. Γίνεται να τα στείλω πίσω στην κάρτα ή θα κάτσουν εκεί;

Καλύτερα στείλτα σε revolut μιας και είναι σε στερλίνες. Και δεν έχει και προμήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, spy_vlsi είπε

Καλύτερα στείλτα σε revolut μιας και είναι σε στερλίνες. Και δεν έχει και προμήθεια

Δωρεάν είναι η μετατροπή στην curve αν τα στείλει στην κάρτα της εθνικής σε ευρώ θα πάνε όχι σε στερλίνα.

3 ώρες πριν, CaptainNickGR είπε

Χθες και μένα τελικά μπήκαν τα χρήματα στο Curve Cash. Γίνεται να τα στείλω πίσω στην κάρτα ή θα κάτσουν εκεί;

Ακόμη δεν γίνεται σε λίγες μέρες θα μπορείς.Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις όμως βάζοντας το curve cash σαν μέθοδο.

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...