Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Ενδιαφέρομαι για κάποιο λινκ να δω μήπως δουλεύει και για gear s3. 

Θα βγούμε off topic οπότε ας μείνει εδώ. Παίζουν ρολό πολλά. Εγώ έφαγα μισή μέρα μέχρι να βρω τα αρχεία που χρειάστηκαν (παλιά έκδοση για downgrade και νέα για update σε 1.5), και επειδή δεν ξέρω τίποτα για το S3, απλά θα παραθέσω μερικά link μήπως και σε βοηθήσουν. Πχ δεν ξέρω αν έχει πάρει oneUI 1.5,  επίσης δεν ξέρω τον κωδικό του μοντέλου.

Αν δεν έχει πάρει OneUI 1.5, τότε μάλλον σε 5 λεπτά θα το αλλάξεις.

https://forum.xda-developers.com/smartwatch/gear-s3/guide-how-to-change-gear-s3-r760-csc-t3784226

https://forum.xda-developers.com/smartwatch/gear-sport/changing-region-samsung-gear-sport-r600-t3771324

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78117745&postcount=39

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Έφτιαξε η curve.
Σε όλες τος κάρτες που είχε περάσει έγινε χρέωση 0.00 ευρώ και επιβεβαιώθηκαν ξανά. 

Υποθέτω οτι θα γινεται σταδιακά. Γιατι στην δικη μου και στης συζυγου μου δεν εγινε (ακομη) κάτι

Επεξ/σία από alfeios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έφτιαξε η Curve 

Απλά κάνανε ορισμένες δοκιμαστικές «αγορές» στις κάρτες μας με χρέωση 0 για να δοκιμάσουν τα συστήματα τους

Ολα αυτά που λέω δεν τα έβγαλα από το μυαλό μου αλλά τα γράφουν αναλυτικά στο community τους 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό μου "πορτοφόλι" η Ρεβολουτ εμφανίζεται ως μη επιβεβαιωμένη και επιβεβαίωση δεν μπορεί να γίνει. Οι υπόλοιπες κάρτες φαίνονται κανονικά όπως πριν.

Στην άκρη προς το παρόν η Curve και βλέπουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Doubt είπε

Στο δικό μου "πορτοφόλι" η Ρεβολουτ εμφανίζεται ως μη επιβεβαιωμένη και επιβεβαίωση δεν μπορεί να γίνει. Οι υπόλοιπες κάρτες φαίνονται κανονικά όπως πριν.

Στην άκρη προς το παρόν η Curve και βλέπουμε.

Σε μενα ολες φαινονται οπως πριν. Αλλα συναλλαγές δεν γίνονται. Οπότε. .... Στην ακρη προς το παρόν η Curve και βλέπουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας έκοψε τα πόδια και τα χέρια τώρα που είναι αναστολή, καθώς την είχα μόνη στο paypal και επέλεγα από εκεί τους συναλλαγές στους κάρτες. Αναμένουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά SOS...τα φώτα σας ....τι μπορώ να κάνω η κάρτα μου της curve την οποία είχα συνδέσει με ελληνική visa, είναι εκτος λειτουργίας. Ο λόγος είναι ότι είχα πραγματοποιήσει συναλλαγή με bangood αλλά δεν έδωσε την έγκριση η ελληνική τράπεζα με αποτέλεσμα να γίνω suspended....To μήνυμα που έλαβα σε εμαιλ ανάφερει.....

WIRECARD LICENCE SUSPENDED - PLEASE CARRY A BACK-UP CARD.

 

και καμιά συναλλαγή πλέον δεν περνάει σε POS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, PedroG είπε

Παιδιά SOS...τα φώτα σας ....τι μπορώ να κάνω η κάρτα μου της curve την οποία είχα συνδέσει με ελληνική visa, είναι εκτος λειτουργίας. Ο λόγος είναι ότι είχα πραγματοποιήσει συναλλαγή με bangood αλλά δεν έδωσε την έγκριση η ελληνική τράπεζα με αποτέλεσμα να γίνω suspended....To μήνυμα που έλαβα σε εμαιλ ανάφερει.....

WIRECARD LICENCE SUSPENDED - PLEASE CARRY A BACK-UP CARD.

και καμιά συναλλαγή πλέον δεν περνάει σε POS

Τόσα μυνήματα πριν δεν διάβασες τίποτα; Είναι σε αναστολή για μερικές μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PedroG είπε

Άρα δεν κάνω τίποτα;

Όχι, περιμένεις, λένε ότι σε μια δυο μέρες θα είναι εντάξει.

We are — almost — back in business! We’ve nearly completed “Phase 1” of the plan below, and we’re crossing things off our list. Here’s what will be available as of Monday June 29th, and what’s still to come:

:white_check_mark: Enable payments with your Curve Card
:white_check_mark: Enable Curve Fronted
:white_check_mark: Enable Curve Cash Points and Balance
:soon: Enable Apple Pay, Google Pay, and Samsung Pay
:soon: Set up Curve Send
:soon: Reconstruct Go Back in Time
:soon: Sort out Refunds (see previous post for details)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...