Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, spy_vlsi είπε

Καλύτερα στείλτα σε revolut μιας και είναι σε στερλίνες. Και δεν έχει και προμήθεια

Πώς στέλνουμε χρηματα μεσω curve? Ειχε επιλογη και δεν την βρισκω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, alfeios είπε

Πώς στέλνουμε χρηματα μεσω curve? Ειχε επιλογη και δεν την βρισκω

Επιλέγεις σαν κάρτα στην εφαρμογή της Curve την Curve Cash και μετά κάνεις top up την revolut  κανονικά με την Curve κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, spy_vlsi είπε

Επιλέγεις σαν κάρτα στην εφαρμογή της Curve την Curve Cash και μετά κάνεις top up την revolut  κανονικά με την Curve κάρτα

Υπηρχε και επιλογη να στειλεις σε τραπεζικο λογαριασμο με χρεωση της επιλεγμενης καρτας. (Αν θυμαμαι καλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, vagstef είπε

στείλε support να σου αλλάξουν ότι χρειάζεται

Αυτό έκανα πράγματι χθες, αλλά προφανώς λόγω Σουκού δεν έχουν απαντήσει. Θα περιμένω από αύριο Δευτέρα να δω αν θα στείλουν.

Screenshot_20200712-121558_Curve.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, bill_viper είπε

Αυτό έκανα πράγματι χθες, αλλά προφανώς λόγω Σουκού δεν έχουν απαντήσει. Θα περιμένω από αύριο Δευτέρα να δω αν θα στείλουν.

Screenshot_20200712-121558_Curve.jpg

Ναι !! Απαντάνε παντα ασχετα αν ειναι standard ή metal ή ότι άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, spy_vlsi είπε

Καλύτερα στείλτα σε revolut μιας και είναι σε στερλίνες. Και δεν έχει και προμήθεια

και εγώ αυτό έκανα, διάλεξα το CURVE CASH στο CURVE App και το G PAY στο App της Revolut, και μεταφέρθηκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, Nikos4000 said:

και εγώ αυτό έκανα, διάλεξα το CURVE CASH στο CURVE App και το G PAY στο App της Revolut, και μεταφέρθηκαν

Δεν είναι ωραίο πάντως για εμάς που έχουμε κάρτες ευρώ να μας επιστρέφουν τα οποία refund σε λίρες Αγγλίας, περιττή μετατροπή και άλλη μια όταν τα μετατρέπεις ξανά σε ευρώ. Ας δώσουν την επιλογή νομίσματος και στην curve cash.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Δεν είναι ωραίο πάντως για εμάς που έχουμε κάρτες ευρώ να μας επιστρέφουν τα οποία refund σε λίρες Αγγλίας, περιττή μετατροπή και άλλη μια όταν τα μετατρέπεις ξανά σε ευρώ. Ας δώσουν την επιλογή νομίσματος και στην curve cash.

ναι καλό θα ήταν να είχαν όλα τα νομίσματα στο curve cash όπως η revolut

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.Ήθελα να ρωτήσω αν παραγγείλω την κάρτα στη metal έκδοση αλλά διακόψω την συνδρομή κάποια στιγμή και επιλέξω την έκδοση χωρίς χρέωση.Θα μπορέσω να κρατήσω την μεταλλική κάρτα ή θα χρειαστεί να μου στείλουν καινούργια κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Μανούσακας είπε

Γεια σας.Ήθελα να ρωτήσω αν παραγγείλω την κάρτα στη metal έκδοση αλλά διακόψω την συνδρομή κάποια στιγμή και επιλέξω την έκδοση χωρίς χρέωση.Θα μπορέσω να κρατήσω την μεταλλική κάρτα ή θα χρειαστεί να μου στείλουν καινούργια κάρτα;

Θα λειτουργεί μέχρι να στείλουν τη νέα από τη στιγμη που θα κανεις downgrade στο free plan μιας και στην Curve μπορείς να έχεις μόνο μια κάρτα. Πχ στη revolut συνεχίζει να λειτουργεί μέχρι να τη διαγράψεις εσυ ή αν λήξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρόβλημα με απενεργοποίηση της curve λύθηκε όπως και στους περισσότερους από εσάς. 

Σήμερα όμως μου ήρθε διπλή χρέωση που έκανα παραγγελία και έχω πλήρωσει ήδη μια φορά για ένα ποσό 44€. Η πρώτη χρέωση ήταν στις 2/7 και εχθές ήρθε νέα χρέωση το ίδιο ακριβώς ποσό. 

 

Καμία ιδέα φίλοι μου;;;;

Επεξ/σία από PedroG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, PedroG είπε

Το πρόβλημα με απενεργοποίηση της curve λύθηκε όπως και στους περισσότερους από εσάς. 

Σήμερα όμως μου ήρθε διπλή χρέωση που έκανα παραγγελία και έχω πλήρωσει ήδη μια φορά για ένα ποσό 44€. Η πρώτη χρέωση ήταν στις 2/7 και εχθές ήρθε νέα χρέωση το ίδιο ακριβώς ποσό. 

Καμία ιδέα φίλοι μου;;;;

Το έπαθα και εγώ πριν κάποιες εβδομάδες και όταν επικοινώνησα με email με το support τους μου απάντησαν ότι το τερματικό του εμπόρου ακύρωσε την πρώτη συναλλαγή και έκανε νέα και για αυτό η διπλή χρέωση. Μου ανέφεραν επίσης ότι θα πιστωθεί το ποσό στις επόμενες ημέρες. Όντως σε Πειραιώς είδα την επιστροφή μετά από 2 ημέρες αλλά αυτό έγινε πριν το συμβάν με την wirecard. Δεν ξέρω αν σε εσένα τώρα η επιστροφή φανεί στην curve cash σε λίρες αγγλίας. Πάντως θα συνιστούσα να στείλεις ένα email στο support για την διπλή χρέωση καλού κακού!

Επεξ/σία από Starback
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

UPDATE 15 July 2020

Το δοκίμασα πάλι σήμερα και δούλεψε κανονικά! Προφανώς το POS παρουσίαζε κάποιο πρόβλημα...άλλη εξήγηση δε βρίσκω...τουλάχιστον το update δε δημιούργησε προβλήματα!

Καλησπέρα...σήμερα το πρωί το Google Pay έκανε update μέσω του playstore με αποτέλεσμα σε POS που δεχόταν Gpay με την Curve κανονικά, σήμερα να μην εγκρίνει συναλλαγή. Το έπαθε κανένας άλλος?

Επεξ/σία από d300s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, d300s είπε

Καλησπέρα...σήμερα το πρωί το Google Pay έκανε update μέσω του playstore με αποτέλεσμα σε POS που δεχόταν Gpay με την Curve κανονικά, σήμερα να μην εγκρίνει συναλλαγή. Το έπαθε κανένας άλλος?

Εκανε και μενα το πρωι αλλα πριν λιγο εκανα κανονικά με curve. Τι pos ηταν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, vagstef είπε

Εκανε και μενα το πρωι αλλα πριν λιγο εκανα κανονικά με curve. Τι pos ηταν ;

Πειραιώς το οποίο χρησιμοποιώ πολύ καιρό τώρα απροβλημάτιστα...τι να πω...θα δοκιμάσω και αύριο μήπως έτυχα σε κάποιο crashαρισμα του server...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...