Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα 

ηθελα να ρωτησω πως κανω

αναβαθμιση το firmware

το κατεβαζω και το περναω στην sd με card reader?

ReinX

Επεξ/σία από Se7en92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω μιας κ σκέφτομαι να δοκιμάσω πάλι να βάλω cfw sto switch μου, λέω να δοκιμάσω αυτή την φορά το sx os μιας κ το atmosphere με δυσκόλεψε, λέτε να αντιμετωπίσω κανένα θέμα ? στην ιστοσελίδα που είδα τον οδηγό μαζί με τις φωτογραφίες μου φάνηκε πιο κατανοητή η διαδικασία. Επίσης κάτι που ήθελα να ρωτήσω από την προηγούμενη προσπάθεια το emunand όταν το φτιάξω το κρατάω σαν backup στον υπολογιστή μόνο ή πρέπει να μείνει κ αυτό στην sd ?

Επεξ/σία από lysopaine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lysopaine είπε

καλημέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω μιας κ σκέφτομαι να δοκιμάσω πάλι να βάλω cfw sto switch μου, λέω να δοκιμάσω αυτή την φορά το sx os μιας κ το atmosphere με δυσκόλεψε, λέτε να αντιμετωπίσω κανένα θέμα ? στην ιστοσελίδα που είδα τον οδηγό μαζί με τις φωτογραφίες μου φάνηκε πιο κατανοητή η διαδικασία 

Καλημέρα, εγώ δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, (έβαλα κατευθυαν sx os) μέσα σε μερικά λεπτά ήμουν έτοιμος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lysopaine είπε

καλημέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω μιας κ σκέφτομαι να δοκιμάσω πάλι να βάλω cfw sto switch μου, λέω να δοκιμάσω αυτή την φορά το sx os μιας κ το atmosphere με δυσκόλεψε, λέτε να αντιμετωπίσω κανένα θέμα ? στην ιστοσελίδα που είδα τον οδηγό μαζί με τις φωτογραφίες μου φάνηκε πιο κατανοητή η διαδικασία. Επίσης κάτι που ήθελα να ρωτήσω από την προηγούμενη προσπάθεια το emunand όταν το φτιάξω το κρατάω σαν backup στον υπολογιστή μόνο ή πρέπει να μείνει κ αυτό στην sd ?

Στον υπολογιστή οπότε αν γίνει καμμία στραβή να μπορέσεις να το επαναφέρεις.Γνωμη μου ότι είναι πιο ασφαλές να είναι σε μια γωνιά το PC απ ότι σε μια sd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kajwbtfe είπε

Στον υπολογιστή οπότε αν γίνει καμμία στραβή να μπορέσεις να το επαναφέρεις.Γνωμη μου ότι είναι πιο ασφαλές να είναι σε μια γωνιά το PC απ ότι σε μια sd.

για τον υπολογιστή είμαι σίγουρος απλά δεν ξέρω αν πρέπει να υπάρχει στην sd 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lysopaine είπε

για τον υπολογιστή είμαι σίγουρος απλά δεν ξέρω αν πρέπει να υπάρχει στην sd 

Για ποιο λόγο να υπάρχει? Χώρο θα πιάνει μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 hours ago, lysopaine said:

καλημέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω μιας κ σκέφτομαι να δοκιμάσω πάλι να βάλω cfw sto switch μου, λέω να δοκιμάσω αυτή την φορά το sx os μιας κ το atmosphere με δυσκόλεψε, λέτε να αντιμετωπίσω κανένα θέμα ? στην ιστοσελίδα που είδα τον οδηγό μαζί με τις φωτογραφίες μου φάνηκε πιο κατανοητή η διαδικασία. Επίσης κάτι που ήθελα να ρωτήσω από την προηγούμενη προσπάθεια το emunand όταν το φτιάξω το κρατάω σαν backup στον υπολογιστή μόνο ή πρέπει να μείνει κ αυτό στην sd ?

PC. Γενικά μετά το χακ θεώρησε ό,τι έχεις στην μSD ευάλωτο, σαν να μην υπάρχει. Μπορεί πολύ εύκολα να σου "σκάσει" η κάρτα (να θέλει format δηλαδή) λόγω κακής διαχείρισης του συστήματος αρχείων από τον driver της Nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...