Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Τα γνωρίζω όλα αυτά, δυστυχώς το μοναδικό homebrew που με ενδιέφερε δεν δουλεύει ικανοποιητικά και είναι παρατημένο από τον dev 😕 
Όσο για τα υπόλοιπα, τα κάνω όλα offline. Προτιμώ να σπαταλώ μισή ώρα παραπάνω κάθε τόσο παρά να πάρω το ρίσκο του ban. Επιλογές είν' αυτές... ;) 

Προφανώς και είναι επιλογές.Αυτο έγραψα και στο μήνυμα από πάνω για τις συνέπειες.Τα ζυγίζεις και αναλόγως κανεις.Αφου τα ξερεις όμως ρε George τι με ρωτάς και με βάζεις να γράφω??Για ποιο app μιλάς μπας και ξερει κάνεις τίποτα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, kajwbtfe said:

Προφανώς και είναι επιλογές.Αυτο έγραψα και στο μήνυμα από πάνω για τις συνέπειες.Τα ζυγίζεις και αναλόγως κανεις.Αφου τα ξερεις όμως ρε George τι με ρωτάς και με βάζεις να γράφω??Για ποιο app μιλάς μπας και ξερει κάνεις τίποτα?

Χαχα συγγνώμη! 😛 Ρώτα τον @Malthador που το ειχε χρησιμοποιήσει εκτενώς! ;) Για streaming από το PC στο Switch ήταν. Με τα hardware κουμπιά του θα ήταν μανούλα για τέτοια χρήση...

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, GeorgeMan said:

Χαχα συγγνώμη! 😛 Ρώτα τον @Malthador που το ειχε χρησιμοποιήσει εκτενώς! ;) Για streaming από το PC στο Switch ήταν. Με τα hardware κουμπιά του θα ήταν μανούλα για τέτοια χρήση...

Λίγη υπομονή ακόμα, δεν νομίζω να πάρει πάνω από μήνα να βγει το Pie. :)

4 minutes ago, Bourdoulas said:

Κρίμα ομως που το WiFi του είναι για πέταμα. Seal of quality της Nintendo και αυτό. 

Το 5Ghz μουφοmodem του ΟΤΕ στο σαλόνι και ένα 5Ghz router ακριβώς δίπλα στο κρεβάτι εκεί που κοιμάσαι. Το μυαλό θα γίνει ομελέτα στα 50 σου, αλλά τι είναι λίγη εγκεφαλική βλάβη μπροστά στο να streamάρεις τα games σου!

Also, ευελπιστώ με την έλευση του Pie να μπορούμε να συνδέσουμε OTG Ethernet στο NSw και να παίζει με powerlink, και γαμώ θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Με ένα απλό copy+paste αλλάζω microSD στο atmosphere; 

Ή χρειάζεται κάτι παραπάνω; 

εαν εχεις emuMMC θελει και format με tegraexplorer και να ξανακανεις την emuMMC απο το Hekate

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 hours ago, LittleFridge said:

εαν εχεις emuMMC θελει και format με tegraexplorer και να ξανακανεις την emuMMC απο το Hekate

Επειδή δεν ξέρω αν θέλω να βάλω την 400άρα στο σπασμένο ή στο καλό Switch, αν κάνω την διαδικασία με την emunand μετά τα υπόλοιπα απλά τα κάνω cp; 

Τα saves θα παίζουν κανονικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Επειδή δεν ξέρω αν θέλω να βάλω την 400άρα στο σπασμένο ή στο καλό Switch, αν κάνω την διαδικασία με την emunand μετά τα υπόλοιπα απλά τα κάνω cp; 

Τα saves θα παίζουν κανονικά; 

Εφοσον υπαρχει emuNAND στη καρτα για να τρεξεις απο εκει το atmosphere, περνας παλι "καθαρη" εκδοση του atmosphere απο το sdsetup και μετα για τα homebrew αντιγραφεις τον /switch φακελο στη καινουρια sd. Τα saves μπορεις να τα κανεις backup με το EdiZone η το Checkpoint και αργοτερα restore στη καινουρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 hours ago, LittleFridge said:

Τα saves μπορεις να τα κανεις backup με το EdiZone η το Checkpoint και αργοτερα restore στη καινουρια

Δεν χρειάστηκε τελικά.

Έκανα τα εξής:

Στην καινούρια SD πέρασα την emuNAND, μετά έβαλα την SD στο πισί, φόρμαρα το non-emuNAND partition σε exFAT και έκανα cp τα contens της παλιάς κάρτας στην νέα.

Ήταν τα πάντα εκεί, users, games, χρήστες και homebrew apps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νομιζω πως ναι
ο προηγουμενος κατοχος 

μου ειπε οτι οταν το επαθε αυτο

το συνδεσε με να προγραμμα στο pc

και κατευθειαν μπουταρε

αλλα δεν θυμαται ποιο

μια κοπελα μ ενα μονοκερο λεει

οοοκ το βρηκα

εκανα update firmware

reboot

το βαζω να να κανει boot

και μου γραφει boot.dat?
τι ειναι αυτο??

Επεξ/σία από Se7en92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...