Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά . άνοιξα το tinfoil σήμερα το πρωί και μου έβγαλε μια κόκκινη οθόνη .υποθέτω θα την ξέρετε .αν όχι την ανεβάζω σε φωτό. Καμία βοήθεια ?

IMG_20210714_182159.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 minutes ago, Mexmet8 said:

Καμία βοήθεια ?

Ναι, πάρε το Tinfoil και πέταξέ το στα σκουπίδια, να το ξεχάσει μέχρι και η μαμά του.

Μετά βάλε Awoo installer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Mexmet8 είπε

Καλημέρα παιδιά . άνοιξα το tinfoil σήμερα το πρωί και μου έβγαλε μια κόκκινη οθόνη .υποθέτω θα την ξέρετε .αν όχι την ανεβάζω σε φωτό. Καμία βοήθεια ?

IMG_20210714_182159.jpg

Θα περάσεις το Atmosphere cfw χωρίς hekate αρχεία .. Και θα ανοίγεις την κονσόλα με το fusse primary.bin.. 

Tegra rcm εφαρμογή από τον υπολογιστή με επιλογή  payload fusse primary.bin, πατάμε inject και ανοίγει η κονσόλα σου κατευθείαν στο menu του Switch χωρίς να μπαίνεις στο hekate και να επιλέγεις που να μπεις έπειτα.. Έτσι θα σου λειτουργεί μια χαρά και το tinfoil.. 

Και εννοείτε αν έχεις παλιά έκδοση tinfoil, σβήνεις τον φάκελο tinfoil που βρίσκεται στο φάκελο switch στην sd card και σβήνεις και το nsp tinfoil.. Μετά περνάς το τελευταίο tinfoil 12.10 .nsp (install) ή .nro στο φάκελο switch(αποσυμπίεση, αντιγραφή επικόλληση).. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα σε ολους. Αρχαριος και προσπαθω να δω σε τι αγορα να προχωρησω.

Με τις τελευταιες εκδοσεις atmosphere δεν μπορεις να περάσεις το cfw και σε v2? Η θελει ειδικό hardware ακομη? Μαλλον το δευτερο και τσαμπα χαιρομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω sx os σε emunand, θέλω να αγοράσω το minecraft η από store η σε κασετα, να κάνω boot στο κανονικό fw και να παίζω online. 

Παίζει να φαω ban; 

Πριν το χακαρω έκλεισα wifi και δεν το έχω ανοίξει ποτέ από τότε 

Θα μου ζητήσει ενημέρωση λογισμικού δεν θυμάμαι ποια έκδοση έχω (νομίζω 9) την κάνω άφοβα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, xpac είπε

Έχω sx os σε emunand, θέλω να αγοράσω το minecraft η από store η σε κασετα, να κάνω boot στο κανονικό fw και να παίζω online. 

Παίζει να φαω ban; 

Πριν το χακαρω έκλεισα wifi και δεν το έχω ανοίξει ποτέ από τότε 

Θα μου ζητήσει ενημέρωση λογισμικού δεν θυμάμαι ποια έκδοση έχω (νομίζω 9) την κάνω άφοβα; 

Αν μπεις στο internet to ban είναι σιγουρακι αλλα εαν εχεις sxos παρε το παιχνίδι και παιξε το backup του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, sils είπε

Αν μπεις στο internet to ban είναι σιγουρακι αλλα εαν εχεις sxos παρε το παιχνίδι και παιξε το backup του

Ban γιατί να φαω όμως στο official fw ; 

Βλέπουν από κάπου ότι το έχω χακαρει; 

Στην κάρτα είναι το sx os περασμένο 

 

Επεξ/σία από xpac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες, επειδη τα άφησα για λίγο και φοβάμαι μη γινει στραβή, με SXos και για να παω FW11 παω κανονικά με Choi? Με ποια εκδοση SX κλείνουμε;

Γενικά ειναι το τέλος του SX εκει αλλα τουλάχιστον ακομα παίζουν downgraded xci.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 20/08/2021 at 09:27, xpac said:

 

Βλέπουν από κάπου ότι το έχω χακαρει; 

Ναι. Δεν είναι λόγος για άμεσο ban, αλλά "εκτίθεσαι" και θα έρθει κάποια στιγμή.
Που στην τελική χ€στηκες, το κρατάς για να παίζεις για πάντα τα backup σου και παίρνεις ένα OLED όταν έρθει το ban :D :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Ναι. Δεν είναι λόγος για άμεσο ban, αλλά "εκτίθεσαι" και θα έρθει κάποια στιγμή.
Που στην τελική χ€στηκες, το κρατάς για να παίζεις για πάντα τα backup σου και παίρνεις ένα OLED όταν έρθει το ban :D :D 

Καλημέρα. Σε ξένα φόρουμ λένε ότι δεν έχει θέμα αν παίζεις με κασετα. Τελοσπαντων δεν βαριέσαι, θα το ρισκάρω! :D

Αυτό που λες και εσύ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xpac είπε

Καλημέρα. Σε ξένα φόρουμ λένε ότι δεν έχει θέμα αν παίζεις με κασετα. Τελοσπαντων δεν βαριέσαι, θα το ρισκάρω! :D

Αυτό που λες και εσύ 

δηλ αν αγοράσεις κανονικα απο το eshop τους αντί για να πάιζεις απο κασσέτα, λένε οτι υπάρχει πρόβλημα ban?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, prefuse είπε

δηλ αν αγοράσεις κανονικα απο το eshop τους αντί για να πάιζεις απο κασσέτα, λένε οτι υπάρχει πρόβλημα ban?

Αν αγοράσεις κασετα και δεν το πάρεις από το eshop 

Βέβαια ο καθένας γράφει τα δικά του, όπως είπε και ο GeorgeMan ποιο πάνω ο φόβος υπάρχει εφ όσων συνδεθείς σε δίκτυο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχουν σίγουρα περισσότερο έλεγχο σε σχέση με το ξέφραγκο αμπέλι που ήταν το 3DS. Κρυφά partitions (αν θυμάμαι καλά?), timestamps, logs κλπ. Αν "μιλήσεις" με Nintendo Server είσαι εκτεθειμένος. Έχω διαβάσει περιστατικά να μπανάρεται κόσμος ακόμα και μετά από 1 χρόνο που έκανε τέτοια χρήση. Μάλλον τα κάνουν σε "κύματα", όχι στον καθέναν ξεχωριστά. Προφανώς δεν μιλάμε για την περίπτωση να μπεις με CFW online...
Δεν ξέρω αν συνεχίζονται βέβαια, δεν έχω πλέον Switch. :-)

Αυτό που δε βλέπω να ζωηρεύει πάντως είναι το SX, όχι τόσο για το OS, όσο για τα hardware τσιπάκια που έβγαζαν και είναι κρίμα γιατί τα hackable είναι "καταδικασμένα" να ανεβαίνουν διαρκώς σε τιμές, αφού δεν παράγονται εδώ και χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...