Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Ναι πρέπει να βγάλεις το applet mode.. Πάτα R σε ένα παιχνίδι και κράτα πατημένο το R και θα μπει στο Homebrew menu χωρίς applet mode.. 

Φιλε μου αυτο ειναι το προβλημα οτι δεν εχω κανενα παιχνιδι εγκατεστημενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, sils είπε

Φιλε μου αυτο ειναι το προβλημα οτι δεν εχω κανενα παιχνιδι εγκατεστημενο

Κατέβασε ένα game σε nsp μικρό σε μέγεθος, περασετο στην sd card και μετά κάνε install το παιχνίδι μέσω goldleaf.. Βάλε το goldleaf. nro στο φακελο switch αν δεν το έχεις.. Με μια απλή αναζήτηση θα το βρεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ισχύει πλέον με τις launch κονσόλες που είναι στο τελευταίο update? Θέλει να βάλει cfw φίλος που έχει μια τέτοια κονσόλα, αλλά έχει κάνει update.

 Στο switch guide, δεν λέει κάτι σχετικό. Πρέπει να είναι στο 4.1.0 όπωσδηποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Καλημερα,

Αντιμετωπισε κανεις προβλημα με την εγκατασταση της κυριας με τα μπλε?

Παρα πολλα φιλε δεν ειναι τοσο απλο οσο το sx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sils είπε

Παρα πολλα φιλε δεν ειναι τοσο απλο οσο το sx

Εχ να παρει.... Θα δω και το βραδυ με τον DBI να δω τι θα γινει.Με βλεπω γιατι αγαπω το franchise να το τσιμπαω αυριο retail...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα 

Εχω ενα switch με atmosphere 10.0.4 aws 0.14 και προσπαθησα να του κανω ενα update στο custom firmware με απο ενα video του youtube ωστε να παιζει τα πιο νεα παιχνιδια αλλα τζιφος.  ο οδηγος που ακολουθησα ηταν με το deepsea πραγμα που  δεν γνωριζα καθως παντελως ασχετος, το hack δεν το ειχα κανει εγω αλλα το αγορασα ηδη hacked.

στο παρελθον ειχα κανει ενα update στο firmware με επιτυχια αλλα τωρα τα σκατωσα τελειως.

το προβλημα ειναι οτι ενω bootαρει κανονικα στο cfw δεν ανοιγει με τιποτα το hbmenu και το switch κρασαρει σε error 2144-0001 

δοκιμασα παρα πολλα να αλλαξω το hbmenu.nro οπως και clean istall σε αλλη sd καρτα μια μικροτερη 64gb οπου εκει ενω ξεκιναω την διαδικασια μετα οταν παν να κανω load το henkate δεν βρισκει την sd

 

εχω πελαγωσει καμια ιδεα τι να κανω?
η κανενας φιλος να βοηθησει απο κοντα

 

υγ η τρεχουσα sd ειναΙ 512gb full games και δεν θελω να κανω format

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, έχω κάνει update σε Hekate και atmosphere στο τελευταίο.

Και θέλω να κάνω και το system software.

Το CFW το τρέχω από την emuNAND.

Πρέπει πρώτα να μπω στο official firmware και να κάνω update από εκεί; Γιατί υποτίθεται έχω αλλάξει DNS για να μην το βλέπει η Nintendo.

και μετά κάνω dump το original system firmware στην emuMMC?

Η μέθοδος με το offline update μέσω DAYBREAK στην emuMMC δεν λειτουργεί. Το atmosphere το είδε κανονικά και την έκανε αλλά όταν πάει να φορτώσει γράφει 

Failed to apply nosigchk

Press power to continue

Press vol to go to the menu

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, prefuse είπε

Καλησπέρα, έχω κάνει update σε Hekate και atmosphere στο τελευταίο.

Και θέλω να κάνω και το system software.

Το CFW το τρέχω από την emuNAND.

Πρέπει πρώτα να μπω στο official firmware και να κάνω update από εκεί; Γιατί υποτίθεται έχω αλλάξει DNS για να μην το βλέπει η Nintendo.

και μετά κάνω dump το original system firmware στην emuMMC?

Η μέθοδος με το offline update μέσω DAYBREAK στην emuMMC δεν λειτουργεί. Το atmosphere το είδε κανονικά και την έκανε αλλά όταν πάει να φορτώσει γράφει 

Failed to apply nosigchk

Press power to continue

Press vol to go to the menu

Οταν πατάς το power δεν σε βάζει στην emunand; Να κάνεις update τα sigpatches. Για αυτό βγάζει αυτό το μήνυμα νομίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Οταν πατάς το power δεν σε βάζει στην emunand; Να κάνεις update τα sigpatches. Για αυτό βγάζει αυτό το μήνυμα νομίζω. 

ολα καλα με το update σε 13.0.0 και 1.1.1 αλλα δεν δουλευει ο awoo installer με NS-USBloader v5.2, κανένα αλλο προγραμμα που να δουλεύει με 13.0.0 & 1.1.1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, prefuse είπε

ολα καλα με το update σε 13.0.0 και 1.1.1 αλλα δεν δουλευει ο awoo installer με NS-USBloader v5.2, κανένα αλλο προγραμμα που να δουλεύει με 13.0.0 & 1.1.1?

Θέλει πρόγραμμα Java στον υπολογιστή το ns usbloader και το awoo να το ανοίγεις χωρίς applet mode.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Θέλει πρόγραμμα Java στον υπολογιστή το ns usbloader και το awoo να το ανοίγεις χωρίς applet mode.. 

ευχαριστω, τελικα τα ελυσα όλα, εφταιγε το αρχειο nsp και οχι το awoo. το applet mode ουτε ξέρω πως μπαινει. χρησιμοποιώ το R πανω σε ενα οποιοδήποτε παιχνιδι.

δυστυχώς έχασα ολα τα προηγούμενα games (2-3 μέρες τα περνούσα ενα ενα, με το awoo) και τα save τους (αυτα νομιζω οτι μπορούμε να τα βρούμε και στο ιντερνετ αν και δεν θα ειναι τα δικά μας) γιατι δεν μπορουσα να περιμένω 5 ωρες να μεταφερθουν οι φάκελοι Nintendo & emuMMC > RAW1 > Nintendo, στον εξωτερικό δίσκο. το σταμάτησα στο 2ώρο.

οταν εκανα merge τους 2 φακέλους Nintendo της SD CARD, (ειχα 2 atmosphere γιατι πειραματιζόμουν, το δευτερο atmosphere μεσα σε φάκελο "test" για να μην το βλεπει), ενω εδειχνε οτι ειχε γίνει σωστά πχ δεν υπήρχε ελευθερος χώρος στην SD CARD, με το επομενο reboot η SD CARD ηταν σχεδον άδεια. οποτε πάνε όλα.

και ολα αυτά για χάρη του metroid dread.

λεω να βάλω και το tinfoil, γνωρίζετε αν δουλεύει με 13.0.0 & atmosphere 1.1.1?

εχει τιποτα περίεργο στην εγκατάσταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...