Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, vag.patrick είπε

Εμενα ας πουμε που ειναι το v1 , το ειχα hack-αρει στο 1o lockdown και πλεον εχει φαει ban. 90% των περιπτωσεων των switch εχουν φαει ban. Κολλητος που ετρεξε τα παντα σαν δικλειδα ασφαλειας και ασχοληθηκε πολυ ωστε να μην αφησει σημαδια hack , παλι εφαγε ban. οποτε εχετε τον νου σας.

Κάτι έκανε λάθος. Με emunand και αν μπλοκάρεις τους σέρβερ της νιντεντο και κριψεις το σειριακό αριθμό με το exosphere δεν σε πιάνει εκτός αν κάνεις πατατα μόνος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Εμενα ας πουμε που ειναι το v1 , το ειχα hack-αρει στο 1o lockdown και πλεον εχει φαει ban. 90% των περιπτωσεων των switch εχουν φαει ban. Κολλητος που ετρεξε τα παντα σαν δικλειδα ασφαλειας και ασχοληθηκε πολυ ωστε να μην αφησει σημαδια hack , παλι εφαγε ban. οποτε εχετε τον νου σας.

Φίλε ban έφαγες και εσυ και ο κολλητός σου γιατί είτε στήσατε cfw στο sys είτε μπήκατε να παίξετε online με κατεβασμένα παιχνίδια και hacks…

Έχω switch που εδώ και 2-3 χρόνια δεν έχει φάει ban….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρε παιδιά αφού σχολίασα ότι το είχα παραγγείλει απλά με έτρωγε να το κάνω μονος μου εκείνη την στιγμή, δεν μπορουσα να περιμένω,δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς.. Όποιου πιάνουν τα χέρια υπάρχει και αυτή η λύση, χωρίς να παραγγείλεις jig.. Το jig είναι πολύ οικονομικό για αγορά από εξωτερικό, το θέμα είναι να έχεις υπομονή πότε θα το παραλάβεις.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d..b είπε

Φίλε ban έφαγες και εσυ και ο κολλητός σου γιατί είτε στήσατε cfw στο sys είτε μπήκατε να παίξετε online με κατεβασμένα παιχνίδια και hacks…

Έχω switch που εδώ και 2-3 χρόνια δεν έχει φάει ban….

Ουτε το ενα ουτε το αλλο. Ασχετοι δεν ειμαστε , χακαρουμε απο το 1998. Εγω εκανα βλακεια και δεν μπλοκαρα τους σερβερ γιατι την περιοδο που εκανα το hack σε emummc επαιζα Pokemon online (κασετακι το ειχα) και υποψιαζομαι πως γι αυτο. Ο φιλος δεν εκανε απολυτως τιποτα , μιλαμε για ψυχοπαθη με την τυπικοτητα , εκτος και αν εκανε κατι και δε το πηρε χαμπαρι.

Απο περιεργια στο dual boot Που κανεις μπηκες τελευταια στο Shop της Nintendo? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Ουτε το ενα ουτε το αλλο. Ασχετοι δεν ειμαστε , χακαρουμε απο το 1998. Εγω εκανα βλακεια και δεν μπλοκαρα τους σερβερ γιατι την περιοδο που εκανα το hack σε emummc επαιζα Pokemon online (κασετακι το ειχα) και υποψιαζομαι πως γι αυτο. Ο φιλος δεν εκανε απολυτως τιποτα , μιλαμε για ψυχοπαθη με την τυπικοτητα , εκτος και αν εκανε κατι και δε το πηρε χαμπαρι.

Απο περιεργια στο dual boot Που κανεις μπηκες τελευταια στο Shop της Nintendo? 

Άσχετοι δεν είστε αλλά block τους server δεν εκανεσ….

Ναι έχω μπει γιατί;;;

Επεξ/σία από d..b
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d..b είπε

Ναι έχω μπει γιατί;;;

Ετσι εμαθα οτι εχω banned Console. Εγω παλι πως την πατησα και εφαγα μπαν ο αγλαος. Πλεον εχω switch oled και το αλλο το χω στην ακρη για να παιξω καπου καπου. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Ετσι εμαθα οτι εχω banned Console. Εγω παλι πως την πατησα και εφαγα μπαν ο αγλαος. Πλεον εχω switch oled και το αλλο το χω στην ακρη για να παιξω καπου καπου. 

 

Το ένα είναι v2 και το άλλο oled και μέχρι στιγμής ban δεν έχω φάει….

Τώρα το γιατί έφαγες ban μόνο εσυ το ξέρεις… τι ακριβώς έκανες….

Επεξ/σία από d..b
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω άτομο που έχει φάει Μπαν χωρίς να έχει κάνει ο ίδιος λάθος. Ποτέ μη βγαλετε το μπλοκ στους σέρβερ της νιντεντο και πότε μη βγαλετε το exosphere. Να έχετε πεντακάθαρο sysnand και κάντε ότι θέλετε στο emunand. Καλό είναι να ακολουθήσετε το rentry guide που τα έχει όλα τέλεια για να μην φας Μπαν. Το λέω γιατί αν φορτώσεις το cfw λάθος δεν φορτώνει τα patches όπως το μπλοκ στους σέρβερ της νιντεντο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αρχεία και τα σχεδιαγράμματα για κολλήσεις είναι ήδη στο αρχικό του thread στο GBAtemp.

8 λεπτά πριν, enlightened είπε


Πότε θα βγει για το κοινό πιστεύεις;

.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 hour ago, Malthador said:

Από τη στιγμή που αυτά τα chipάκια παίρνουν κανονικά Hekate, μπορούν να τρέξουν και Αndroid, σωστά;

v2 k oled , android yiok :(

Can L4T / Android run on Mariko (Switch 2019, Lite, and OLED) ?

Yes and No.
L4T Ubuntu 5.0.0 has support.
Lakka (Beta) has support.
Android support in progress.

 

 

 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/3/2023 στις 2:19 ΜΜ, ReZonanZ είπε

Καλησπέρα σε όλους

Πριν μερικούς αγόρασα μεταχειρισμένο ενα switch v1 με CFW atmosphere.

Μαζι με το switch είχε και ενα RCM LOADER για να μπαινω στο Hekate.

Η κάρτα microSD είναι φορμαρισμενη σε eXFAT και το CFW τρέχει μόνο απο την SysNAND.

Όταν επιχειρήσω μεσω Hekate να μπω στο CFW μεσω emuNAND , βγαζει error και δεν μπαινει.

Να πω εδω οτι το online κομματι δεν με ενδιαφερει καθολου.

Αυτο που θέλω να κανω ειναι να κάνω τα απαραίτητα updates, γιατι το switch οπως το πήρα ήταν στην έκδοση 13 και θέλω να παω στην 15.

Είναι η πρώτη φορά που θα επιχειρήσω να κάνω κάποιο update.

Αν κατεβάσω το "All in One - Switch Updater" και το βάλω στην καρτα SD και μετα μεσω switch κανω τα updates θα είμαι οκ;

 

 

Καποια βοήθεια κανεις;;

Με AIO switch updater θα ειμαι οκ;

Περα απο το CFW που θα γίνει update, πρεπει να κάνω update και το official firmware;

Να το ξανα αναφερω, το CFW τρέχει μονο απο την SysNAND και δεν με ενδιαφέρει καθόλου το Online

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ReZonanZ είπε

Καποια βοήθεια κανεις;;

Με AIO switch updater θα ειμαι οκ;

Περα απο το CFW που θα γίνει update, πρεπει να κάνω update και το official firmware;

Να το ξανα αναφερω, το CFW τρέχει μονο απο την SysNAND και δεν με ενδιαφέρει καθόλου το Online

Ευχαριστώ


Ποια είναι τα πλεονεκτήματα του να τρέχεις CFW από SysNand;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...