Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/11/2022 στις 10:31 ΜΜ, gdal73 είπε

Ναι αυτό…Νομίζω το κατάστημα που έχεις στο link, δεν έχει καμία σχέση με Ελλάδα και πολύ φοβάμαι ότι θα κάνει 1μήνα και βάλε να έρθει…Άσε που αν έρχεται από καμία Κίνα, το βλέπω για τελωνείο σίγουρα…

τελωνειο κατω απο 20€ δεν παιζει με τπτ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα,
βρηκα αυτο το site :

 https://www.sthetix.info/store/OLED-White-Customized-p436344347


ειναι απο ινδονησια, εχει και καναλι στο youtube και φαινεται ναι ειναι οκ.
η τιμες που δινει ειναι καλες απο οτι βλεπω. Βεβαια δε ξερω για εξοδα αποστολης αν θα εχει τελωνιο κτλ.
πως σας φαινεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/12/2022 στις 9:33 ΠΜ, syma είπε

Καλημερα,
βρηκα αυτο το site :

 https://www.sthetix.info/store/OLED-White-Customized-p436344347


ειναι απο ινδονησια, εχει και καναλι στο youtube και φαινεται ναι ειναι οκ.
η τιμες που δινει ειναι καλες απο οτι βλεπω. Βεβαια δε ξερω για εξοδα αποστολης αν θα εχει τελωνιο κτλ.
πως σας φαινεται ?

NOTE: This is a pre-order item. Processing time is about 3 - 5 days before shipping. There will be an additional charge by the destination country customs. And it will take about one week to reach any destination after you receive the tracking number.

Μετάφραση 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Αυτό είναι ένα στοιχείο προπαραγγελίας. Ο χρόνος επεξεργασίας είναι περίπου 3 - 5 ημέρες πριν από την αποστολή. Θα υπάρξει επιπλέον χρέωση από το τελωνείο της χώρας προορισμού. Και θα χρειαστεί περίπου μία εβδομάδα για να φτάσετε σε οποιονδήποτε προορισμό αφού λάβετε τον αριθμό παρακολούθησης

Το κανάλι του στο youtube είναι πάρα πολύ καλό και χρήσιμο σε οδηγίες για cfw, homebew κτλ.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην hacking scene λένε ότι κυκλοφόρησε ένα modchip για oled και v2 switch πολύ φθηνό 3 με 10 δολάρια κόστος.. RP2040-ZERO είναι το modchip.. 

https://wololo.net/2022/12/13/rumor-3-nintendo-switch-modchip-might-be-coming-compatible-with-v2-mariko-and-oled-aula/

https://gbatemp.net/threads/scene-dev-zecoxao-teases-new-3-modchip-for-the-oled-nintendo-switch-involves-a-raspberry-pi.623082/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χρόνια Πολλά σε όλους, πού περίπου παίζουν οι τιμές για χακάρισμα OLED; Το κύκλωμα που χρειάζεται, βλέπω παίζει 100 - 120. Αν είναι κανένας που αναλαμβάνει από Θεσσαλονίκη, ας μου στείλει ένα ΠΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την κενωνία των απανταχού hacker.

Έχω ένα V1 switch και μέχρι τώρα ήμουν με το ReiNX 3,0 με OFW 9.1.0, αν θυμάμαι καλά και πάντα σε airplane mode.

Έκανα τη βλακεία κι έβαλα την κάρτα του Metroid Dread η οποία ζήτησε να κάνει update το firmware. Εγώ νομίζοντας ότι θα ζητήσει internet, πάτησα να κάνει update από περιέργεια... ε, κι αυτό έκανε update το switch κατευθείαν σε κάποιο firmware.

 

Ξέρει κανένας σε ποιό firmware έκανε update, γιατί προφανώς τώρα η κονσόλα δεν ανοίγει. Το atmosphere 1.4 υποστηρίζει όλα τα firmware προς τα πίσω ή πρέπει να βρω τη συγκεκριμένη έκδοση atmo για το firmware του Metroid?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα και καλή χρονιά!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω Nintendo Switch αλλά δεν έχω σκοπό να σκάω 60ρια για τα παιχνίδια. Δε με ενδιαφέρει το online gaming. Ότι nintendo κονσόλα είχα στο παρελθόν ήταν τσιπαρισμένη είτε soft (DS, 3DS) είτε hard (Gamecube, Wii).

Έχω κάποιες ερωτήσεις. Καταρχήν ποια είναι τα θετικά και τα αρνητικά στο τσιπάρισμα; Σίγουρα το online το χάνω απ' ότι έχω καταλάβει αλλά δε με καίει. Με το τσιπάρισμα μπορεί να παίξει όλα τα παιχνίδια ή υπάρχει κάποιος περιορισμός πχ να μην μπορεί να παίξει τις τελευταίες κυκλοφορίες; Παίρνει updates ή έχει τελείως δικό του λειτουργικό; Από που κατεβάζουμε τα games; Είναι προτιμότερο ένα V1 CFW ή ένα OLED CFW (αν βρω); Γιατί μου φάνηκε δυσκολάκι η διαδικασία με το OLED.

Ευχαριστώ.

Edit: Μου λύθηκαν τηλεφωνικά οι απορίες από μέλος, ευχαριστώ!

Επεξ/σία από Crypton-R-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/12/2022 στις 9:33 ΠΜ, syma είπε

Καλημερα,
βρηκα αυτο το site :

 https://www.sthetix.info/store/OLED-White-Customized-p436344347


ειναι απο ινδονησια, εχει και καναλι στο youtube και φαινεται ναι ειναι οκ.
η τιμες που δινει ειναι καλες απο οτι βλεπω. Βεβαια δε ξερω για εξοδα αποστολης αν θα εχει τελωνιο κτλ.
πως σας φαινεται ?

Ο τύπος να ξέρεις είναι από τους καλύτερους εάν όχι ο καλύτερος όσον αφορά σε εγκατάσταση hwfly mod chips και προσωπικά μιλάω μαζί του όταν και εάν προκύπτει κάποιο θέμα σχετικά με κάποια εγκατάσταση από εκεί και πέρα βρίσκεται ινδονησια όποτε πρέπει να σκεφτείς και αυτό..( μεταφορικά + τελωνείο)

Στις 15/12/2022 στις 8:48 ΠΜ, vagosvts7 είπε

Στην hacking scene λένε ότι κυκλοφόρησε ένα modchip για oled και v2 switch πολύ φθηνό 3 με 10 δολάρια κόστος.. RP2040-ZERO είναι το modchip.. 

https://wololo.net/2022/12/13/rumor-3-nintendo-switch-modchip-might-be-coming-compatible-with-v2-mariko-and-oled-aula/

https://gbatemp.net/threads/scene-dev-zecoxao-teases-new-3-modchip-for-the-oled-nintendo-switch-involves-a-raspberry-pi.623082/

Μακαρι να βγει κάποια στιγμή γιατί πέρα από φήμες μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάτι… 

Παρόλα αυτά ακόμα και να βγει δεν γλυτώνεις τις κολλήσεις ούτε τους ανταπτορες (dat0 και cpu flex) αλλά τουλάχιστον γλυτωνεις το 100-120€ του τσιπ…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, syma είπε

Παρ΄ολα αυτα υπαρχει κανεις απο δω(Αθηνα ) που να αναλαμβανει τουλαχιστον το τσιπαρισμα?

Σου στέλνω προσωπικό μήνυμα φίλε…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...