Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 minutes ago, klainmaingr said:

Εχω κανα δυο χρόνια να πιασω το Switch αλλα λεω να ασχοληθω λιγο με το Wonders και το καινούριο zelda. 

Εχω softmod και το τωρινό μου version είναι v11.0.1

Εχει υπάρξει καποια συγκλονιστική αλλαγη στο πως κάνουμε Update? Ακομα με choidujour? Αν ψήνεται κανεις ας γραψει εν συντομία τα βήματα μη κανω ανοησία (εντωμεταξυ θα ψαξω οδηγούς)

Εγώ προτιμώ το Switchway guide. Πρώτα θα κάνεις update atmosphere και hekate και μετά το firmware. Το choidujour δεν το γνωρίζω/χρησιμοποιώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, GeG said:

https://rentry.org/BackupRestoreNAND

 

Αυτό είναι για δημιουργία νεας sd ; και αν ναι, έχει δυο τρόπους, ποιο να επιλέξω; η sd που έχω τώρα, αν δεν καταφέρω να φτιάξω σωστά την νέα, μπορώ να την ξαναβαλω μέσα και να είναι κομπλέ; τέλος υπάρχει περίπτωση να brickarw τη συσκευή από λάθος στην sd ;

https://rentry.org/EmuNANDNewSDcard

Αυτός ο οδηγός είναι αν θες να περάσεις την υπάρχουσα MicroSD σε νέα. Δεν τον έχω δοκιμάσει όμως να σου πω ποσό σωστά δουλεύει. 

Το σωστό είναι αυτό που είπε ο φίλος d..b να την κάνεις από την αρχή. Με το DBI μπορείς να κρατήσεις τους τίτλους σου πίσω στο PC και με το JKSV τα saves σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, baspav είπε

https://rentry.org/EmuNANDNewSDcard

Αυτός ο οδηγός είναι αν θες να περάσεις την υπάρχουσα MicroSD σε νέα. Δεν τον έχω δοκιμάσει όμως να σου πω ποσό σωστά δουλεύει. 

Το σωστό είναι αυτό που είπε ο φίλος d..b να την κάνεις από την αρχή. Με το DBI μπορείς να κρατήσεις τους τίτλους σου πίσω στο PC και με το JKSV τα saves σου.

Απο την αρχή θέλω να την κάνω αλλά οδηγο ψάχνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeG είπε

https://rentry.org/BackupRestoreNAND

 

Αυτό είναι για δημιουργία νεας sd ; και αν ναι, έχει δυο τρόπους, ποιο να επιλέξω; η sd που έχω τώρα, αν δεν καταφέρω να φτιάξω σωστά την νέα, μπορώ να την ξαναβαλω μέσα και να είναι κομπλέ; τέλος υπάρχει περίπτωση να brickarw τη συσκευή από λάθος στην sd ;

Το λινκ που δίνεις είναι για να κανείς backup - restore την nand… 

https://rentry.org/MarikoEmuNAND
 

τσέκαρε τον παραπάνω οδηγό , 

Θα κανείς partition based και όταν βάλεις τον slider για το emummc θα το βάλεις στα 12gb και όχι στα 29gb..

55 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Εχω κανα δυο χρόνια να πιασω το Switch αλλα λεω να ασχοληθω λιγο με το Wonders και το καινούριο zelda. 

Εχω softmod και το τωρινό μου version είναι v11.0.1

Εχει υπάρξει καποια συγκλονιστική αλλαγη στο πως κάνουμε Update? Ακομα με choidujour? Αν ψήνεται κανεις ας γραψει εν συντομία τα βήματα μη κανω ανοησία (εντωμεταξυ θα ψαξω οδηγούς)

Όπως έγραψε ο φίλος παραπάνω θα κανείς τα update με την σειρά που είπε και ψάξε οδηγό για το daybreak..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, GeG said:

Απο την αρχή θέλω να την κάνω αλλά οδηγο ψάχνω.

https://rentry.org/EristaSXCoreEmuNAND

Από την άλλη μπορείς και αυτό το πακέτο.

https://github.com/sthetix/HATS

Ο οδηγός του είναι εδώ: 

Και εδώ:

 

 

Επεξ/σία από baspav
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα από έναν youtuber σε έναν diacord server, better gaming λέγεται και έχει ένα θέμα που λέγεται homebrew packages και έχει κάποια πακετα , πχ. Ένα λέγετε mariko switch 17.0.0 περιέχει atmosphere, hekate, patches και sig λέει. Είναι η παραπανω δουλειά έτοιμη ουσιαστικά;

 

Είδα αυτό βίντεο, νομίζω εξηγεί πολυ βασικά πραματα για τους πιο νέους και τα κάνει όλα βήμα βήμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, GeG said:

Μπήκα από έναν youtuber σε έναν diacord server, better gaming λέγεται και έχει ένα θέμα που λέγεται homebrew packages και έχει κάποια πακετα , πχ. Ένα λέγετε mariko switch 17.0.0 περιέχει atmosphere, hekate, patches και sig λέει. Είναι η παραπανω δουλειά έτοιμη ουσιαστικά;

 

Είδα αυτό βίντεο, νομίζω εξηγεί πολυ βασικά πραματα για τους πιο νέους και τα κάνει όλα βήμα βήμα.

Ναι, όπως και το HAT και το Switchway δεν είναι παρά "πακέτα" με Atmosphere, hekate, sigpatches κτλ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επειδη εχω ψιλοχαθει, ενδιαφερομαι για καινουριο switch lite.
Υπαρχει 'απλο' jailbreak για να μπορω να βαζω ρομς απο παιχνιδια ή πρεπει να ανοιχτει η συσκευη να μπει τσιπακι κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, actorius είπε

Παιδια επειδη εχω ψιλοχαθει, ενδιαφερομαι για καινουριο switch lite.
Υπαρχει 'απλο' jailbreak για να μπορω να βαζω ρομς απο παιχνιδια ή πρεπει να ανοιχτει η συσκευη να μπει τσιπακι κλπ;

Πρέπει να ανοιχτεί η συσκευή και να μπει τσιπάκι… 

απλό jailbreak όπως το εννοείς υπήρχε μόνο στα V1 τα unpatched που γινότανε με softmod

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 04/11/2023 at 11:17, ikaros2 said:

Εγώ προτιμώ το Switchway guide. Πρώτα θα κάνεις update atmosphere και hekate και μετά το firmware. Το choidujour δεν το γνωρίζω/χρησιμοποιώ.

Ωραία έγινε μια χαρα δουλίτσα.

Το μονο σκάλωμα που εχω τωρα είναι τα μεγαλα αρχεία. Δεν δουλεύει το dbi επειδη ειμαι σε mac. Αν κάποιος χρησιμοποιεί κατι εύχρηστο για usb install μεσω mac ας πει.

Θυμάμαι παλιότερα χρησιμοποιούσα ns loader και goldleaf αλλα ελπιζω ότι έχει βγει κατι νεότερο.

Σε αλλα νεα, τι προτείνετε να βαλει κανείς εν έτη 2023 σε v1; Η κονσόλα δεν έχει μπει ποτε ίντερνετ και εχω μονο sysmmc. Μονο games και emulators. Υπάρχει λόγος να βαλω emummc και γενικά ολα τα νεα features? Καλύτερος και πιο εύχρηστος emulator?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι αλλά υπάρχει κάποιος τρόπος να κανείς το dbi να δουλέψει σε Mac θέλει κάποιο πρόγραμμα από την μεριά του Mac…

Εάν δεν σε νοιάζει το online καθόλου και το ban που θα ακολουθήσει μένεις σε sysmmc…

retroarch θα πρότεινα καθώς είναι εύκολο στο στήσιμο και πιστεύω θα σε καλύψει για ρετρό gaming…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...