Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 4/11/2023 στις 11:43 ΠΜ, d..b είπε

Θα κανείς partition based και όταν βάλεις τον slider για το emummc θα το βάλεις στα 12gb και όχι στα 29gb..

αυτο αληθεια τι ειναι ακριβως ,εκει με τον slider ; και γιατι το βαλαμε 12 και οχι 29 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, GeG είπε

αυτο αληθεια τι ειναι ακριβως ,εκει με τον slider ; και γιατι το βαλαμε 12 και οχι 29 ;

Είναι καθώς δεν χρειάζεται η emummc να είναι ολόκληρο το μέγεθος της nand καθώς δεν υπάρχει λόγος να τρως χώρο από την κάρτα μνημης μιας και που όλα αποθηκεύονται στην sd… 

ούτως η άλλως στην mmc και το system memory και το sd card memory που βλέπεις είναι όλο κάρτα μνημης αφού η emummc στηρίζεται στην κάρτα μνημης!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης είδα ότι έβαλα ένα αρχείο με banαρισμενες ip για τους nintendo servers, άρα μπορώ κανονικά να μπω στο WiFi δίχως φόβο ή κάποιες αλλαγές από τις ρυθμισεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, ότι καλυτερο, παιξαμε η παρεα με χειριστήρια ps5 Mario Kart και smash bros , λιώσαμε. Κάτι που αν δεν ήταν modded δεν θα μπορουσε να γίνει τόσο εύκολα και οικονομικά.

Τώρα μένει να περασω retro games, αφου περασω retro arch , υπάρχει κάποιο library με όλα τα games από n64 για παραδειγμα ή ένα ένα τα βρίσκω και τα περνάω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, GeG said:

Καλά, ότι καλυτερο, παιξαμε η παρεα με χειριστήρια ps5 Mario Kart και smash bros , λιώσαμε. Κάτι που αν δεν ήταν modded δεν θα μπορουσε να γίνει τόσο εύκολα και οικονομικά.

Τώρα μένει να περασω retro games, αφου περασω retro arch , υπάρχει κάποιο library με όλα τα games από n64 για παραδειγμα ή ένα ένα τα βρίσκω και τα περνάω;

πάντως πληροφοριακά υπάρχει το 8bitdo που με 20€ μπορεις να παίξεις με οποίο χειριστήριο θέλεις χωρίς καν να χρειάζεται μοντάρισμα η συσκευή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, enlightened είπε

πάντως πληροφοριακά υπάρχει το 8bitdo που με 20€ μπορεις να παίξεις με οποίο χειριστήριο θέλεις χωρίς καν να χρειάζεται μοντάρισμα η συσκευή 

Ναι αλλά νομίζω μέχρι ένα χειριστήριο δεν σηκώνει; με ένα stickακι μπορώ να βάλω πολλα controllers ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, GeG είπε

Ναι αλλά νομίζω μέχρι ένα χειριστήριο δεν σηκώνει; με ένα stickακι μπορώ να βάλω πολλα controllers ;

Έτσι ακριβώς , υποστηρίζει μέχρι 1 χεορηστηριο άμα ανταπτορα…

παντως για unhacked κονσολες μια χαρά λύση είναι και αυτή του 8bitdo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 15/11/2023 at 20:58, d..b said:

Έτσι ακριβώς , υποστηρίζει μέχρι 1 χεορηστηριο άμα ανταπτορα…

παντως για unhacked κονσολες μια χαρά λύση είναι και αυτή του 8bitdo

To Mayflash S ultimate (και ο -NS) υποστηρίζει ταυτόχρονα 2 joy-cons controllers και πιθανόν 2 οποιουσδήποτε bluetooth controllers.

Η 8bitdo σε email που τους είχα στείλει μου απάντησαν ότι το κάνουν (1 adapter για 1 controller) για λόγους em interference (ηλεκτρομαγνητικών παρεμβολών).

Για software λύση χρησιμοποιείς το MissionControl.

Επεξ/σία από ikaros2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/11/2023 στις 9:44 ΜΜ, d..b είπε

Πρέπει να ανοιχτεί η συσκευή και να μπει τσιπάκι… 

απλό jailbreak όπως το εννοείς υπήρχε μόνο στα V1 τα unpatched που γινότανε με softmod

Υπάρχει κάποιος οδηγός για έναν αρχάριο όπως εγώ με το modding του lite?. Είμαι χαμένος εντελώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, jorimkian2 είπε

Υπάρχει κάποιος οδηγός για έναν αρχάριο όπως εγώ με το modding του lite?. Είμαι χαμένος εντελώς

Οταν λες οδηγο τι ακριβως εννοεις??

Το lite δεν γινεται με softmod παρα μονο με τσιπακι και εαν δεν εχεις εμπειρια απο κολησεις μονο ζημια θα κανεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...