Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 minutes ago, vadergr said:

Πλέον όλα τα switch χακαρονται?

Έχω ένα v2 με πρόσφατο fw.

Όλα τα Switch χακάρονται, αλλά χρειάζεται τσιπάκι που τοποθετείται με ειδικά εργαλεία και προϋποθέτει υψηλές τεχνικές δεξιότητες με μικροκολλήσεις κλπ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει βγει εδω και 3-4 μερες πλεον full support για 17 firmware με sigpatches και οτι αλλο χρειαζεται οποτε οποιος θελει να προχωρησει σε αναβαθμιση μπορει να το κανει..😀

Στις 27/10/2023 στις 8:09 ΜΜ, vadergr είπε

Πλέον όλα τα switch χακαρονται?

Έχω ένα v2 με πρόσφατο fw.

Εκτος απο τα v1 τα unpatched που ειναι με softmod ολα τα υπολοιπα με τσιπακι ανεξαιρετως firmware

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατοχος και εγω πλεον oled modded απο παλικαρι του forum. Πολλες οι αποριες μου αλλα θα αρχισω απο τα πιο βασικα , εχει sd sta 128, να παω σε 256 ή 512 ; εχω σκοπο να το φορτωσω, μαλλον το δευτερο ; Επισης πως περναω games ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GeG είπε

κατοχος και εγω πλεον oled modded απο παλικαρι του forum. Πολλες οι αποριες μου αλλα θα αρχισω απο τα πιο βασικα , εχει sd sta 128, να παω σε 256 ή 512 ; εχω σκοπο να το φορτωσω, μαλλον το δευτερο ; Επισης πως περναω games ;

Στις 31/10/2023 στις 10:28 ΠΜ, dostuff είπε

 

Εαν ειναι να αναβαθμισεις την καρτα βαλε μια και καλη 512gb να εισαι καλυμενος ωστε να μην χρειαστει στο μελλον να αναβαθμισεις παλι...

Για να περνας παιχνιδια μεσα απο το album θα ανοιξει τα homebrew και απο εκει θα ανοιξεις το dbi , μεσω dbi το συνδεεις στον υπολογιστη σου και απο εκει με drag n drop στο φακελο sd card installer..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, d..b είπε

Εαν ειναι να αναβαθμισεις την καρτα βαλε μια και καλη 512gb να εισαι καλυμενος ωστε να μην χρειαστει στο μελλον να αναβαθμισεις παλι...

Για να περνας παιχνιδια μεσα απο το album θα ανοιξει τα homebrew και απο εκει θα ανοιξεις το dbi , μεσω dbi το συνδεεις στον υπολογιστη σου και απο εκει με drag n drop στο φακελο sd card installer..

ok, την sd την κανω clone με καποιο προγραμμα τυπου acronis (αν και δεν ειναι free πλεον) ;

επισης απο που κατεβαζω τα games για αρχη στο pc ; υπαρχει κατι δοκιμασμενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GeG είπε

ok, την sd την κανω clone με καποιο προγραμμα τυπου acronis (αν και δεν ειναι free πλεον) ;

επισης απο που κατεβαζω τα games για αρχη στο pc ; υπαρχει κατι δοκιμασμενο;

Δεν θα δουλεψει με clone πρεπει να την στησεις απο την αρχη εαν δεν θελεις να εχεις προβληματα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d..b είπε

Δεν θα δουλεψει με clone πρεπει να την στησεις απο την αρχη εαν δεν θελεις να εχεις προβληματα...

 

οκ αρα να ψαξω για καποιον οδηγο.

Υπαρχει καποια προτιμηση στην sd card ; βλεπω samsung evo περιπου στα 35 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, GeG είπε

οκ αρα να ψαξω για καποιον οδηγο.

Υπαρχει καποια προτιμηση στην sd card ; βλεπω samsung evo περιπου στα 35 ευρω

Από τις καλύτερες κάρτες η Samsung για cfw… παρτην με κλειστά μάτια..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://nh-server.github.io/switch-guide/extras/transfer_sd/

 

Αυτός είναι σωστός οδηγός για την αναβάθμιση της  sd car ; βασίζεται στην υπάρχουσα sd αν καταλαβαίνω καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, GeG είπε

https://nh-server.github.io/switch-guide/extras/transfer_sd/

 

Αυτός είναι σωστός οδηγός για την αναβάθμιση της  sd car ; βασίζεται στην υπάρχουσα sd αν καταλαβαίνω καλά;

Μια χαρα ειναι αλλα εγω προσωπικα θα πηγαινε σε εξαρχης στησιμο της καρτας...χωρις να τραβηξω τπτ απο την παλια ετσι θα μαθεις και τι αρχεια χρειαζονται

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, d..b είπε

Μια χαρα ειναι αλλα εγω προσωπικα θα πηγαινε σε εξαρχης στησιμο της καρτας...χωρις να τραβηξω τπτ απο την παλια ετσι θα μαθεις και τι αρχεια χρειαζονται

https://rentry.org/BackupRestoreNAND

 

Αυτό είναι για δημιουργία νεας sd ; και αν ναι, έχει δυο τρόπους, ποιο να επιλέξω; η sd που έχω τώρα, αν δεν καταφέρω να φτιάξω σωστά την νέα, μπορώ να την ξαναβαλω μέσα και να είναι κομπλέ; τέλος υπάρχει περίπτωση να brickarw τη συσκευή από λάθος στην sd ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανα δυο χρόνια να πιασω το Switch αλλα λεω να ασχοληθω λιγο με το Wonders και το καινούριο zelda. 

Εχω softmod και το τωρινό μου version είναι v11.0.1

Εχει υπάρξει καποια συγκλονιστική αλλαγη στο πως κάνουμε Update? Ακομα με choidujour? Αν ψήνεται κανεις ας γραψει εν συντομία τα βήματα μη κανω ανοησία (εντωμεταξυ θα ψαξω οδηγούς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...