Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερωτηση για να ξεκινησω. Ακομα δεν εχω βγαλει απο το κουτι το switch. Οταν το ανοιξω. Κανω update στο τελευταίο ofw και μετα κανω jailbreak? Η πρεπει να το κανω πριν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν το πήρα εγώ πριν μια εβδομάδα είχε firm το 4.1.Του έκανα update κατευθείαν στο ofw 6.2 και καπάκι του πέρασα Reinx.Τωρα αν υστερεί κάπου το πιο καινούργιο απ' το πιο παλιά firms δε γνωρίζω.Παντως σε 6.2 διαβάζει τις sd σε exfat που μπορείς να βάζεις αρχεία μεγαλύτερα των 4 giga κάτι που εμένα με ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

επειδη εχει αυτο το serial η νιντεντο εχει κλεισει την τρυπα για το χακ.

Serials beginning with XAJ7:
XAJ7004000X and below are safe to buy
XAJ7004100X and above not safe to buy, possibly patched
XAJ7005000X and above definitely patched

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, S2000Honda είπε

Καλημερα. Sx os η reinx και για ποιο λογο; Αν μπορεί καποιος ας μου απαντησει για να ξεκινήσω την διαδικασία. Ευχαριστώ

Reinx γιατί είναι τζάμπα.-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι προσεκτικός, έχεις nand backup κτλ και προσέχεις με τα logs, μπορείς να επιστρέψεις την κονσόλα σε σχεδόν εργοστασιακή κατάσταση. Ανάλογα με το τι θα χαλάσει θα εξαρτηθεί και η τύχη σου όσον αφορα την εγγύηση. Αλλα γενικά επειδή είναι καθαρά soft hack έχεις καλύτερες πιθανότητες σε σχέση με άλλα mods.

Περιττό να πούμε οτι αν μπείς online και φας ban, πιθανότατα να χαιρετάς και την εγγύηση. Οπότε πάντα εκτός δικτύου.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα και χρονια πολλα.Καλη χρονια σε ολους.

Εκανα jb το switch μου για να μπορω να παιζω τα νομιμα αγορασμενα παιχνιδια μου σε Backup.🤪

Ερωτηση

κανω εγκατασταση και στη nand και στην sd card αν θελω?

στο ignnore reguired firmware version παταω yes or no?

to tinfoil πως το κανω αναβαθμιση? (Αν χρειαστεί)

Επισης εκανα ένα παιχνίδι install το 1ο αριστερααλλα δεν το φορτώνει και μου δειχνει συνεχεια τον κυκλο στο home icon. Πως μπορω να το σβησω; Με τα + - δεν κανει κατι να βγαλει το menu να κανω delete software.

received_213527389555423.jpeg

Επεξ/σία από S2000Honda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, S2000Honda είπε

Καλημερα και χρονια πολλα.Καλη χρονια σε ολους.

Εκανα jb το switch μου για να μπορω να παιζω τα νομιμα αγορασμενα παιχνιδια μου σε Backup.🤪

Ερωτηση

κανω εγκατασταση και στη nand και στην sd card αν θελω?

στο ignnore reguired firmware version παταω yes or no?

to tinfoil πως το κανω αναβαθμιση? (Αν χρειαστεί)

Επισης εκανα ένα παιχνίδι install το 1ο αριστερααλλα δεν το φορτώνει και μου δειχνει συνεχεια τον κυκλο στο home icon. Πως μπορω να το σβησω; Με τα + - δεν κανει κατι να βγαλει το menu να κανω delete software.

received_213527389555423.jpeg

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία...

Να πατάς στο tinfoil yes ignore firmware.. 

Πήγαινε system settings - data management - software και κάνε delete το παιχνίδι που δεν σου παίζει.. Άμα δεν το βρίσκεις εκεί κάνε πρώτα ένα quick archive και μετα ξανα το από πάνω.. 

Αυτό εμφανίζεται όταν δεν γίνετε σωστά εγκατάσταση μέσω tinfoil.. Η κάνεις χωρίς delete, ξανά install το παιχνίδι ή το update που δεν έκατσε σωστά(για αυτό δεν σου δείχνει εικόνα) για να εμφανιστεί κανονικά η εικόνα στο menu.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία...

Να πατάς στο tinfoil yes ignore firmware.. 

Πήγαινε system settings - data management - software και κάνε delete το παιχνίδι που δεν σου παίζει.. Άμα δεν το βρίσκεις εκεί κάνε πρώτα ένα quick archive και μετα ξανα το από πάνω.. 

Αυτό εμφανίζεται όταν δεν γίνετε σωστά εγκατάσταση μέσω tinfoil.. Η κάνεις χωρίς delete, ξανά install το παιχνίδι ή το update που δεν έκατσε σωστά(για αυτό δεν σου δείχνει εικόνα) για να εμφανιστεί κανονικά η εικόνα στο menu.. 

Ευχαριστώ πολυ. Τελευταία ερωτηση. Οταν μου ζηταει ενα παιχνιδι software update το κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, S2000Honda είπε

Ευχαριστώ πολυ. Τελευταία ερωτηση. Οταν μου ζηταει ενα παιχνιδι software update το κανω;

Αν δεν θες πατάς όχι και ξένινας το παιχνίδι.. αλλά αν  θέλεις να έχεις το update, το περνάς χειροκίνητα μέσω Tinfoil.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...