Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, metallica 13 είπε

Γεια σας παιδιά!!Όλα καλά με το switch Ευχαριστώ για την βοήθεια!Έχω έναν προβληματισμό όμως!έκανα ένα back up την nand το οποίο είναι μέγεθος 29,1 gb!μπαίνοντας στον φάκελο του back up όμως Δεν βλέπω τα αρχεία boot0 και boot1 ωστόσο το μέγεθος του φακέλου είναι τόσο όλο λένε ολοι!7αρχεία Υπάρχουν μέσα!Μήπως με το τελευταίο fw στο χs το βγάζει Αλλιώς η έγινε βλακεία?

Καντο manual! Στο menu του sx os πανε στην επιλογή Nand μετά dump nand, μετά μπες στο advanced και μετα κάνε dump boot0 και boot1. Ελεγξε μετα τον φάκελο: sxos/backup εαν υπάρχουν.

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paolo21r είπε

Σε ευχαριστώ πολύ μπορείς να μου πεις πως το κάνω dump?το έχω κατεβάσει το έχω κάνει install μαζί με το update αλλά πάλι δεν παιζει

Αν εχεις homebrew πρεπει να καταβάσεις κάποια εφαρμογή για dump (πχ waincartdumpernx) και στη συνέχεια πρακτικά δημιουργείται ενα .xci αρχειο στην καρτα σου. 

Αν επιλεξεις το πρόγραμμα που φερνω ως παράδειγμα φρόντισε αφού κανείς dump να μετακινήσεις το .xci γιατί καθε dump αντικαθιστά το προηγούμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, jon_pallis είπε

Αν εχεις homebrew πρεπει να καταβάσεις κάποια εφαρμογή για dump (πχ waincartdumpernx) και στη συνέχεια πρακτικά δημιουργείται ενα .xci αρχειο στην καρτα σου. 

Αν επιλεξεις το πρόγραμμα που φερνω ως παράδειγμα φρόντισε αφού κανείς dump να μετακινήσεις το .xci γιατί καθε dump αντικαθιστά το προηγούμενο.

αν μπορεις γινε λιγο πιο αναλυτικος γιατι δεν το καταλαβα,σε ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tiniakos είπε

Την Παρασκευή βγαίνει το Super Mario bros. Λέτε να έχει κανένα patch κρυμμένο η Nintendo και να μπρικάρει όλες τις κονσόλες με custom OS; 

Είδη το έχω περάσει και είμαι με 6.1 cfw Reinx .. Χθες έπαιξα δύο πίστες... Ίδιο με του wiiu είναι πάντως.. Απλά η απόλαυση είναι ότι το παίζεις φορητά.. Αντε να βγει το yoshi γιατί πήξαμε στα ίδια games του wiiu.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, paolo21r είπε

αν μπορεις γινε λιγο πιο αναλυτικος γιατι δεν το καταλαβα,σε ευχαριστω εκ των προτερων

Νομίζω θα σε βοηθήσει

Στο δεύτερο μισό θα δεις homebrew launcher και cartridge dumping

 

Επεξ/σία από jon_pallis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Tresorikos είπε

Αναλυτικός οδηγός για χαζουληδες υπάρχει στο youtube  κ τι πρέπει να αγοράσουμε αν πρέπει; 

Δες το post λίγο ποιο πάνω του jon_pallis

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το νήμα ξεκλειδώνεται. Έχουν διαγραφεί κάποια μηνύματα. 

Στο εξής δεν θα είναι ανεκτά τα παρακάτω:

- Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
- Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
- Απαντήσεις σε στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Όπως πάντα, απορίες για συντονιστικές ενέργειες υποβάλλονται αποκλειστικά μέσω pm προς αρμόδιο συντονιστή ή τον διαχειριστή του forum.

Έχει ενημερωθεί σχετικά και το αρχικό post του νήματος. Στο εξής θεωρείστε όλοι ενήμεροι.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να σας πω την πλήρη εμπειρία μου με το Switch. Ήρθε χτες το atmosphere και μόλις το έκανα boot ξεκίνησε μια version hekate που δουλεύει με ver. 6.2. Εκανα backup nand και τα λοιπά και πήγα να φλασαρω το sx OS στο atmosphere. Δεν έβρισκα key από κοπλε μαγαζι και τελικά πέρασα reinx και λειτουργεί μια χαρά με exfat την sd. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να κάνω dump τα παιχνίδια μου και να τα παίξω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια. Καποιος ειχε ανεβασει μια φωτογραφια/link που ελεγε ποια serial numbers του switch ειναι patched και απο που μεχρι.

αμα την εχει καποιος ας μου την στειλει να ξερω προς τα που να κοιταω για κονσολα που να παιρνει cfw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Luffy96 είπε

καλησπερα παιδια. Καποιος ειχε ανεβασει μια φωτογραφια/link που ελεγε ποια serial numbers του switch ειναι patched και απο που μεχρι.

αμα την εχει καποιος ας μου την στειλει να ξερω προς τα που να κοιταω για κονσολα που να παιρνει cfw

 

Χωρίς τίτλο.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση θέλω να βγάλω το reinx install που κάνα για cfw στο switch και να βάλω το atmosphere/kosmos pack. Για να κρατήσω τα  dump που έκανα install διαγράφω όλα στην sd πέρα από τον φάκελο Nintendo σωστά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπέρα.  

Προσπαθώ να βρω το sxpro , ειδικά στην ελληνική αγορά, αλλά δε μπορώ να το βρω πουθενά.

Από το εξωτερικό, μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο, αξιόπιστο site , με διαθεσιμότητα?

Εννοειται αν υπαρχει καποιος στην ελληνικη αγορα θα το προτιμουσα.
 

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από special_ta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...