Προς το περιεχόμενο

Iris Instant payment


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/2/2020 στις 11:27 ΠΜ, Γιάννης Platano είπε

Ετσι  ειναι πιο ευκολο .Εχεις δυο κινητα στην ουσια .

Ωραια πασα για την ερωτηση μου...εχω δυο λογαριασμους,εναν εθνικη εναν πειραιως.Θελω να μεταφερω απο πειραιως σε εθνικη με iris(εστω με το ελαχιστο των 50 λεπτων).Γινεται στην πειραιως να εχω τον εναν αριθμο τηλεφωνου μου ,στην εθνικη τον δευτερο και να γινει η μεταφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, TheTourist098 είπε

Ωραια πασα για την ερωτηση μου...εχω δυο λογαριασμους,εναν εθνικη εναν πειραιως.Θελω να μεταφερω απο πειραιως σε εθνικη με iris(εστω με το ελαχιστο των 50 λεπτων).Γινεται στην πειραιως να εχω τον εναν αριθμο τηλεφωνου μου ,στην εθνικη τον δευτερο και να γινει η μεταφορα?

 

φυσικα ! Εγω εχω dual sim κινητο και γινεται κανονικα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω την εντύπωση ότι γίνεται να γραφτείς στο iris σε δύο τράπεζες με τον ίδιο αριθμό. Αλλά μόνο έως δύο. Και κανείς μεταφορά στο νούμερο σου και ανάλογα από ποια τράπεζα κάνεις την μεταφορά, τα στέλνει αυτόματα στην δεύτερη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 25/4/2020 στις 1:42 ΜΜ, Bourdoulas είπε

Παιδιά έχω την εντύπωση ότι γίνεται να γραφτείς στο iris σε δύο τράπεζες με τον ίδιο αριθμό. Αλλά μόνο έως δύο. Και κανείς μεταφορά στο νούμερο σου και ανάλογα από ποια τράπεζα κάνεις την μεταφορά, τα στέλνει αυτόματα στην δεύτερη. 

δοκίμασα να το κάνω από eurobank σε πειραιώς και δεν δούλεψε. ίσως κάνω κάτι λάθος.

είναι λήσταρχοι πάντως. αν θέλω να στείλω μεταξύ λογαριασμών πχ 20€ μου ζητάει 2.2€ η eurobank και η πειραιώς μετα κρατάει 4€...

this is madness!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, karaLRS είπε

δοκίμασα να το κάνω από eurobank σε πειραιώς και δεν δούλεψε. ίσως κάνω κάτι λάθος.

είναι λήσταρχοι πάντως. αν θέλω να στείλω μεταξύ λογαριασμών πχ 20€ μου ζητάει 2.2€ η eurobank και η πειραιώς μετα κρατάει 4€...

this is madness!!!

Αυτές η χρεώσεις εννοείς μέσω εμβάσματος; Λειτουργεί κανονικά η Υπηρεσία πάντως. 

Μόνο η Πειραιώς χρεώνει Από 0.02 έως 0.50 λεπτά Την μεταφορά μέσω iris. Να Την κανείς Από το mobile banking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2020 στις 1:42 ΜΜ, Bourdoulas είπε

Παιδιά έχω την εντύπωση ότι γίνεται να γραφτείς στο iris σε δύο τράπεζες με τον ίδιο αριθμό. Αλλά μόνο έως δύο. Και κανείς μεταφορά στο νούμερο σου και ανάλογα από ποια τράπεζα κάνεις την μεταφορά, τα στέλνει αυτόματα στην δεύτερη. 

Οχι δεν γινεται .Μονο σε δικαρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

να ζωντανεψω το θέμα μετα από καιρό, τι εννοει 2,5€ χρεωση? πλεον δεν διαχωριζει για ποσα εως  50?

εκτος αμα σταματησε η χρεωση στα mobile και εννοει μονο για web

Screenshot_2021-02-22 Emvasmata_timologiaki_politiki pdf.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, johnfree είπε

να ζωντανεψω το θέμα μετα από καιρό, τι εννοει 2,5€ χρεωση? πλεον δεν διαχωριζει για ποσα εως  50?

εκτος αμα σταματησε η χρεωση στα mobile και εννοει μονο για web

Screenshot_2021-02-22 Emvasmata_timologiaki_politiki pdf.png

Τα 2,5 ερω ειναι για μεταφορα μεσω ebanking σε λογαριασμο αλλης τραπεζας .Με iris δεν υπαρχει κατι τετοιο .Η Πειραιως χρεωνει καπου 0,20 ευρω . Eurobank Εθνικη και Αλφα δεν χρεωνουν μεσω iris.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnfree είπε

να ζωντανεψω το θέμα μετα από καιρό, τι εννοει 2,5€ χρεωση? πλεον δεν διαχωριζει για ποσα εως  50?

εκτος αμα σταματησε η χρεωση στα mobile και εννοει μονο για web

Screenshot_2021-02-22 Emvasmata_timologiaki_politiki pdf.png

Ποιας τράπεζας είναι αυτό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, johnfree είπε

να ζωντανεψω το θέμα μετα από καιρό, τι εννοει 2,5€ χρεωση? πλεον δεν διαχωριζει για ποσα εως  50?

εκτος αμα σταματησε η χρεωση στα mobile και εννοει μονο για web

Screenshot_2021-02-22 Emvasmata_timologiaki_politiki pdf.png

Η χρέωση (2.50) υπάρχει όταν γίνεται μεταφορά μέσω του WEB banking

όταν γίνεται μέσω του app υπάρχει κάποια χρέωση της τάξεως τον 20 λεπτών αν θυμάμαι καλά.

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Ποιας τράπεζας είναι αυτό;

Πειραιώς είναι ο συγκεκριμένος κατάλογος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα μια μεταφορα σε καποιον με iris για δοκιμη και κρατησε η τραπεζα 0,02.

προφανως ο καταλογος δεν ειναι ενημερωμενος σε αυτο το κομματι γιατι πουθενα δεν αναγραφει τετοια χρεωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnfree είπε

εκανα μια μεταφορα σε καποιον με iris για δοκιμη και κρατησε η τραπεζα 0,02.

προφανως ο καταλογος δεν ειναι ενημερωμενος σε αυτο το κομματι γιατι πουθενα δεν αναγραφει τετοια χρεωση.

Αυτο το κανει μονο η Πειραιως .Λογικα Πειραιως εχεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας φιλος μ εχει καφενειο,  ειχε iris στην Eurobank και τον πληρωνα με iPay.
Αλλαξε κινητο και εβαλε εφαρμογες της Alpha και της Eurobank (της Eurobank την απεγκατεστησε και την ξαναεγκατεστησε για να ειμαστε σιγουροι οτι ειναι η τελευταια).
Πλεον δεν μπορω να πληρωσω με iPay, μου βγαζει λαθος κ επικοινωνηστε με το 210484848484.
Επικοινωνησαμε, μαντολες. Υποστηριξη για κλωτσιες.
Μηπως εχει τυχει κατι τετοιο σε καναν αλλο ;
Μπορω καπου στην εφαρμογη του να δω αν ειναι ορισμενος σαν ipay account ο λογαριασμος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω αρκετοι πελατες γραφονται σε πανω απο μια τραπεζες στο iris και εκει υπαρχει προβλημα.

αποτι καταλαβα στην τραπεζα που γραφεσαι τελευταια, πανε τα χρηματα. θα βολευε να σου ελεγε σε ποια τραπεζα πανε πριν τα στειλεις τα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, johnfree είπε

πιστευω αρκετοι πελατες γραφονται σε πανω απο μια τραπεζες στο iris και εκει υπαρχει προβλημα.

αποτι καταλαβα στην τραπεζα που γραφεσαι τελευταια, πανε τα χρηματα. θα βολευε να σου ελεγε σε ποια τραπεζα πανε πριν τα στειλεις τα χρηματα.

Ετσι γινεται ...Τραπεζα δεν επιλεγεις καν ουτε ξερεις σε πια τραπεζα πανε .Για δυο τραπεζες μονο με δικαρτο κινητο ή αλλο κινητο .

Αλοιως πρεπει να απενεργοποιεις την μια για να παρεις στην αλλη .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...