Προς το περιεχόμενο

ps4 slim 1TB + horizon zero dawn + ps plus 90 days 299€ [ΞΑΝΑ]


logistoulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεκτό, εγώ προσωπικά έκανα χρήση κάρτας και το έβαλα σε 6 δόσεις μιας και δε χρώσταγα κάτι άλλο αυτή την εποχή (ψιλοδιακοσμητική την έχω τη κάρτα) να μου έρθει πιο εύπεπτο το 300αρι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ετσι! με δοσεις και σταθερο εισοδημα, δεν σου φαινεται καν ;)

ετσι εχω παρει πλυντηριο,κουζινα,ψυγειο,Tv

αρκει να μην το παρακανουμε βεβαια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι! με δοσεις και σταθερο εισοδημα, δεν σου φαινεται καν ;)

ετσι εχω παρει πλυντηριο,κουζινα,ψυγειο,Tv

αρκει να μην το παρακανουμε βεβαια

Δεν έχω άλλες δόσεις τέλος χάχα... Με δύο παιδιά δύσκολα ακόμα και στις δόσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο που δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.

 

300ευρω -55ευρω το horizon-20ευρω η 3μηνη συνδρομη=225ευρω.Και αν αναλογιστουμε οτι για 1tb σκληρο δισκο(ή αγορα εξωτερικου γιατι δεν εχουν ολοι)υπολογιζουμε και ενα 50ρικο στους περισσοτερους τοτε παλι το εν λογω πακετο βγαινει φθηνοτερα απο το ps4 slim 500gb.

 

Ναι ισχυει οτι πλεον το ps4 διαβαζει εξωτερικους σκληρους δισκους,αρκει καποιος να εχει εναν τετοιο αλλιως μιλαμε για επιπλεον εξοδα :)

 

Ναι, αλλά γι' αυτό ανέφερα ότι είναι από την προσωπική μου οπτική γωνία.

Θα το αναλύσω λίγο περισσότερο για να καταλάβετε ακριβώς που το πάω.

 

Εκείνο που ξέρω όταν θα δώσω 300 ευρώ είναι ότι μου βγαίνει 100 ευρώ ακριβότερα από το προηγούμενο ιστορικό χαμηλό της τιμής του PS4 χωρίς να με νοιάζει τι περιέχει το πακέτο από παιχνίδια και συνδρομές, εκτός ίσως από τον 1TB δίσκο που και πάλι μου βγαίνει πανάκριβος. Το πανάκριβος το συνδέω με το γεγονός ότι αν δώσω 199 για το PS4 και άλλα 80 για έναν εξωτερικό 2TB κερδίζω επιπλέον 1TB και μου μένουν άλλα 20 ευρώ στην τσέπη.  Δεν αγοράζω ποτέ παιχνίδια στην αρχική τιμή, άλλωστε το backlog μου είναι μεγάλο, οπότε ασχολούμαι πρώτα με αυτά που έχω και μέχρι να πιάσω π.χ. το Horizon Zero Dawn η τιμή θα έχει πέσει κάπου στα 20 ευρώ. To Steam με έχει καλομάθει και μου φαίνονται οι τιμές των παιχνιδιών στις κονσόλες υπερβολικές  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να παίξεις άμεσα το παιχνίδι να το δώσεις 40αρι να κερδίσεις αυτό το 40αρι και πάλι το παιχνίδι σε σχέση με καινούριο (φουλ τιμή) θα σου έχει κοστίσει ένα 20αρι

 

επίσης αν μιλάμε για νέα αγορά κονσόλας το backlog σου κανονικά είναι ανύπαρκτο, μην ανακατεύουμε και το θέμα τι έχουμε να παίξουμε στο pc

 

όσο για το κόστος τίτλων γενικά, εγώ προσωπικά το εξετάζω αρκετά αυτές τις μέρες και βλέπω ότι με τη δυνατότητα να υπάρχει αγορά μεταχειρισμένων μπορεί στις κονσόλες να βγεις πιο κερδισμένος σε κάμποσες περιπτώσεις αν παίξεις και πουλήσεις σε σχέση με το pc που τα παντρευόμαστε οπότε μας καίει πάρα πολύ η χαμηλή τιμή και το περίμενε 

 

τον άλλο μήνα πχ θέλω να πάρω το yooka laylee. ή το παίρνω 26€ σε κλειδάδικο και τέρμα πάει αυτό ήταν (η περιμένω κάνα χρόνο να το πάρω χώμα, σε τέτοιες περιπτώσεις pc δαγκωτό) ή το παίρνω σε κονσόλα 35-40 και το πουλάω μετά 20-25 και θα έχω βγει περισσότερο κερδισμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως μόλις το τελειώσω το δίνω να μεγιστοποιήσω το κέρδος μου από τη προσφορά 

 

Αν τα πουλάς μετά πάω πάσο. Στη δική μου περίπτωση τα κρατάω, γιατί συχνά θέλω να ξαναπαίξω κάτι όταν περνάει καιρός, ειδικά αν ένα παιχνίδι μου αρέσει πολύ. Άλλωστε, γι' αυτό υπάρχει και ο όρος "replay value".

 

Όσο για το backlog δεν εννοώ μόνο στο PC αλλά και προηγούμενες κονσόλες όπως το PS3. Το backlog δεν πάει ανά κονσόλα, αλλά ανά άτομο. Όταν αγοράσεις το PS4 δεν μηδενίζει ως δια μαγείας το backlog σου στο PS3. Υποθέτω πως οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε κάποιο παρελθόν στο gaming και δεν είναι το PS4 η πρώτη μας κονσόλα.

 

Το σίγουρο είναι πως το βλέπουμε με διαφορετικό τρόπο κι αφού μας καλύπτει η κάθε μας προσέγγιση, όλα καλά!

 

Υ.Γ. Μια που αναφέρθηκα στο backlog, δείτε αυτό το site http://www.backloggery.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα κι εγώ που είμαι σε δίλημμα για το 4αρι, τι λέτε?

Να το πάρω ή όχι?

Επειδή μπερδεύτηκα αρκετά με τις απαντήσεις.

Έχω πελαγωσει αρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα αν έχεις 300 απλά πάρτο. Αν είναι να περιμένεις το Πάσχα μετά έρχεται καλοκαίρι και άλλα τέτοια δεν θα το πάρεις ποτέ. Εγώ προσωπικά δεν είχα λεφτά όταν έκανε 200 τώρα περίσσεψαν και απλά το πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μπερδεύτηκα αρκετά με τις απαντήσεις.

Έχω πελαγωσει αρκετά

 

Να σε ξεμπερδέψω λοιπόν  :-D

Όπως σου λέει και ο skoudinio έχεις τα 300; 

Αν ναι κι αφού φαίνεται ότι σε τρώει για να το πάρεις εδώ και τώρα, χτύπα το!

Αν έχεις αμφιβολίες, τότε μάλλον δεν σε καίει και τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...