Προς το περιεχόμενο

ps4 slim 1TB + horizon zero dawn + ps plus 90 days 299€ [ΞΑΝΑ]


logistoulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεί να το βγάλουνε και τσάμπα. Παιδιά και γω έτσι ήμουν να το πάρω να μην το πάρω. Εδώ μιλάμε για προσφορά στην τλκ το παίρνεις πουλάς το game 40 την κάρτα 15 τον σκληρό 60 αγοραζεις εναν 500 κ σου βγαίνει το slim το 500 με 220. Το τι θα βγάλει στο μέλλον δεν ξέρουμε στην παρούσα φάση είναι η καλύτερη προσφορά. Ειδικά το horizon δύσκολο να πέσει η τιμή του σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά γιατί να μπεις στη διαδικασία να πουλήσεις τον 1TB σκληρό και να πάρεις μικρότερο;

 

Ο σκληρός νομίζω είναι το μόνο που δεν αξίζει να ασχοληθείς είναι παραπάνω από μια χαρά όπως είναι, ίσα ίσα θα σκέφτεσαι λιγότερο το θέμα της αναβάθμισης ή να μπλέκεις με εξωτερικό

 

Ο συγκεκριμένος σκληρός μόνο για ssd αξίζει να βγει και να αλλαχτεί το οποίο όμως δεν είναι budget λύση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάτε τη τηλεόραση έχεις πόσο ψιρας είσαι με τα γραφικά. Τρελές διάφορες γυμνό ματι δεν τα βλέπει και δεν είναι 100 η διαφορά είναι horizon 60 και το plus αλλά 20.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήστε τον σκληρό 1tb ως έχει γιατί τα 500gb τελειώνουν πολυ γρήγορα.

 

Έχω το ps4 1tb εδώ και 3-4 μήνες και έχω ελεύθερο μόνο 260gb επειδή τα παιχνίδια έχουν τεράστιο μέγεθος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS4 Pro δεν αξίζει τα παραπάνω 100Ε από ό,τι καταλαβαίνω, βλέποντας την κινητικότητα εδώ;

καλά η κινητικότητα εδώ δε λέει κάτι

 

το ps pro είναι εξ'ορισμού πιο ακριβό και δεν υπάρχει σε κάποιο bundle από όσο βλέπω

 

αλλά πέρα από αυτό μιας κι εμένα με ενδιέφερε σαν ενδεχόμενο όταν ήταν να αγοράσω, δεν είδα κάτι το φοβερά καλύτερο πέρα από την ανάλυση και κάποια πιο καθαρά textures

 

οπότε βασικό ρόλο παίζει η τηλεόραση στην οποία παίζεις, αν έχεις 4Κ ναι, αν παραμένεις σε 1080p και σκοπεύεις να παραμείνεις είναι ψιλοπεταμένα λεφτά 

 

σε λοιπές επιδόσεις παιχνιδιών πέρα από την ανάλυση (που και πάλι σε απαιτητικά παιχνίδια δε μιλάμε για native 4K, βέβαια υπάρχουν και τα 4Κ bluray στο pro για όποιον ενδιαφέρεται ) δεν είδα δραματικές διαφορές που θα άλλαζαν τελείως την εμπειρία

 

δηλαδή μέχρι στιγμής δεν είδα νέα εφέ κάπου που εμφανίζονται μόνο στο pro, δεν είδα 60fps από κει που βλέπω 30 (σε ίδιο τίτλο) με το απλό, αν έπαιζε αυτό το ενδεχόμενο θα το σκεφτόμουν πολύ πιο σοβαρά  

 

και το vr από όσο φαίνεται δουλεύει και στα δύο

 

αν κάποιος θέλει να δαπανήσει το παραπάνω πόσο δεν είναι και άσχημο ίσως το κόστος, αλλά εγώ προσωπικά που παίζω και θα συνεχίσω να παίζω σε 1080p τηλεόραση δε το σκέφτηκα και πολύ, η απλή έκδοση είναι υπεραρκετή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά η κινητικότητα εδώ δε λέει κάτι

 

το ps pro είναι εξ'ορισμού πιο ακριβό και δεν υπάρχει σε κάποιο bundle από όσο βλέπω

 

αλλά πέρα από αυτό μιας κι εμένα με ενδιέφερε σαν ενδεχόμενο όταν ήταν να αγοράσω, δεν είδα κάτι το φοβερά καλύτερο πέρα από την ανάλυση και κάποια πιο καθαρά textures

 

οπότε βασικό ρόλο παίζει η τηλεόραση στην οποία παίζεις, αν έχεις 4Κ ναι, αν παραμένεις σε 1080p και σκοπεύεις να παραμείνεις είναι ψιλοπεταμένα λεφτά 

 

σε λοιπές επιδόσεις παιχνιδιών πέρα από την ανάλυση (που και πάλι σε απαιτητικά παιχνίδια δε μιλάμε για native 4K, βέβαια υπάρχουν και τα 4Κ bluray στο pro για όποιον ενδιαφέρεται ) δεν είδα δραματικές διαφορές που θα άλλαζαν τελείως την εμπειρία

 

δηλαδή μέχρι στιγμής δεν είδα νέα εφέ κάπου που εμφανίζονται μόνο στο pro, δεν είδα 60fps από κει που βλέπω 30 (σε ίδιο τίτλο) με το απλό, αν έπαιζε αυτό το ενδεχόμενο θα το σκεφτόμουν πολύ πιο σοβαρά  

 

και το vr από όσο φαίνεται δουλεύει και στα δύο

 

αν κάποιος θέλει να δαπανήσει το παραπάνω πόσο δεν είναι και άσχημο ίσως το κόστος, αλλά εγώ προσωπικά που παίζω και θα συνεχίσω να παίζω σε 1080p τηλεόραση δε το σκέφτηκα και πολύ, η απλή έκδοση είναι υπεραρκετή 

 

Πιο πολύ το έλεγα, γιατί είχα διαβάσει ότι κάποια παιχνίδια δεν παίζονται ομαλά και δεν σταθεροποιούνται στα 60, όσα το υποστήριζαν εγγενώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι από ότι φαίνεται αυτό συμβαίνει, αλλά δεν έχω αρκετή εμπειρία με τη κονσόλα ώστε να έχω ολοκληρωμένη άποψη

 

Σε ανάλυση που έβλεπα πάντως για το horizon που είναι και το μόνο που έχω παίξει τα fps είναι τα ίδια και με το ίδιο pacing, οπότε πέρα από την ανάλυση δεν υπάρχει διαφορά

 

Σε άλλα πιο κακογραμμένα παιχνίδια που κάνουν βουτιές λογικά το pro θα βελτιώνει τη κατάσταση.

 

Από την άλλη για μένα που έχω μάθει σε PC βελτίωση της κατάστασης σημαίνει 60αρια+ οπότε το να παίζω με ακατεβατο 30αρι ή να βουτάει πού και πού στο 26αρι το ίδιο και το αυτό..

 

Άλλωστε τη κονσόλα για τα exclusive που δε μπορώ να παίξω στο PC τη πήρα σαν συμπλήρωμα.. δε θα βασανιστω στα multiplatform με αυτήν

 

Αλλά για κάποιον που θα είναι το μοναδικό του μηχάνημα ίσως καλύτερα το pro

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να παίξει κάτι φθηνότερο η σε αυτά τα λεφτά σε ps4 σε κάνα μήνα ή πάω στο πακέτο αυτό;

Δεν με βιάζει η αγορά η αλήθεια είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να ξέρουμε ρε αρχηγέ τι θα γίνει σε κανένα μήνα; Έχουμε τα media markt η το πλαίσιο; :P

εντάξει οι προσφορές στις κονσόλες είναι ψιλοστάνταρ, έλεγα μήπως λόγο πάσχα να παίξει προσφορά.

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε όσους πήραν το bundle:

  1. το game έχει και σε εσάς Ιταλικό artwork? Περίμενα Αγγλικό αν όχι (και) Ελληνικό.
  2. τις 90 μέρες PS+ που ακριβώς τις βρίσκουμε? Που είναι ο κωδικός που θα κάνουμε redeem?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν τα Χριστούγεννα θυμάμαι το είχαν βγάλει σε καλή προσφορά, μέσα στις γιορτές το είχαν πάει στα ύψη, φοβάμαι μην γίνει το ίδιο κ το Πάσχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...