Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, Doc1355 said:

Σου είπα ότι δεν έχω σκοπό να υποβιβάσω ούτε τις κάρτες σας ούτε τις γνώμες σας, απλά ήθελα να σου δείξω ότι ο φίλος σου με την 770 κάτι έχει λάθος και δεν μπορεί να παίξει σωστά!

Αμα θες κάνε κανένα add να παίξουμε και άσε τα frames, δεν είμαι στο forum για τσακωμό τόσα χρόνια :) 

steam: Doctorm4nos

Δεν είναι θέμα υποβιβασμού, ούτε τσακωμού. Εγώ παίζω 1440p και θέλω min 144fps, οπότε μια 770 απλά δε με καλύπτει. Επίσης με την 1080ti κάνω και mining κι έτσι βγάζει τα λεφτά της. Όπως καταλαβαίνεις, δεν αισθάνομαι "θύμα του marketing". Η συζήτηση άρχισε από τα 7.1 που πρότεινες κι είπα ότι είναι θέμα marketing γιατί έχουμε 2 αφτιά. Αν διαβάσεις λιγάκι πως ακούμε και καταλαβαίνουμε τη θέση της πηγής ενός ήχου, από μόνος σου θα καταλάβεις ότι ανάλογες λύσεις είναι κουτές και χωρίς λόγο ύπαρξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Zaytsev είπε

Δεν είναι θέμα υποβιβασμού, ούτε τσακωμού. Εγώ παίζω 1440p και θέλω min 144fps, οπότε μια 770 απλά δε με καλύπτει. Επίσης με την 1080ti κάνω και mining κι έτσι βγάζει τα λεφτά της. Όπως καταλαβαίνεις, δεν αισθάνομαι "θύμα του marketing". Η συζήτηση άρχισε από τα 7.1 που πρότεινες κι είπα ότι είναι θέμα marketing γιατί έχουμε 2 αφτιά. Αν διαβάσεις λιγάκι πως ακούμε και καταλαβαίνουμε τη θέση της πηγής ενός ήχου, από μόνος σου θα καταλάβεις ότι ανάλογες λύσεις είναι κουτές και χωρίς λόγο ύπαρξης.

Ναι δεν διαφώνησα πουθενά σε αυτό, είπα και εγώ ότι πολύ πιθανό να φταίει ο driver μου απλά αναφέρω ότι 'ανοίγοντας' το 7,1 ακούω καλύτερα το παιχνίδι.

Προφανώς και δεν σε καλύπτει η 770 και καλά κάνεις και χρησιμοποιείς την 1080 στο έπακρο!
Μάλλον υπέθεσες ότι πήγαινε σπόντα για εσένα αυτό που έγραψα για 1080 και marketing αλλά δεν ήξερα καν ότι έχεις αυτή την κάρτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Doc1355 said:

Μάλλον υπέθεσες ότι πήγαινε σπόντα για εσένα αυτό που έγραψα για 1080 και marketing αλλά δεν ήξερα καν ότι έχεις αυτή την κάρτα.

Για αυτό και δεν το υπέθεσα. Απάντησα γενικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zaytsev είπε

Για αυτό και δεν το υπέθεσα. Απάντησα γενικά :)

Οι drivers του ήχου είναι up to date εντωμεταξύ, δεν ξέρω τι παίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Doc1355 είπε

 

Και ναι μετά το τελευταίο update τα frames δεν έχουν καμία διαφορά είτε τρέχεις μόνος στο λιβάδι είτε παίζεις ξύλο με 15 άτομα στο Pochinki.

 

Αν έχεις σχετικά σύγχρονο σύστημα ισχύει, εχθές εγώ με το μικρό δεινοσαυράκι μου, είχα αρκετό stuttering στο ξύλο που φάγαμε στο pochinki... εκεί στα σκαλιά με τη καραμπίνα αν θυμάσαι....  

 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα ... το έχουμε μαζί μας καιρό.... συνήθως είναι Lag του σερβερ...  Τώρα που μιλάμε για bugs, αρχίζει να με ενοχλεί τα άσχετα βήματα που ακούγονται όταν τρέχεις από σημείο που κάποιος πέρασε πριν λίγο και είναι δικά του βήματα... συνήθως συμβαίνει όταν παίζεις squad και συνήθως είναι βήματα των συμπαιχτών σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου άρεζε πολύ να βγουν mods. Παράδειγμα αγώνες αυτοκινήτων σε πίστες και μάχες μέσα από τα αυτοκίνητα με τις άλλες τετράδες.

Επίσης γιατί ο ευρωπαϊκός server έχει περισσότερο lag από τον αμερικάνικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Zaytsev είπε

Δεν είναι θέμα υποβιβασμού, ούτε τσακωμού. Εγώ παίζω 1440p και θέλω min 144fps, οπότε μια 770 απλά δε με καλύπτει. 

Καλά 144 minimum κανένας cpu της εποχής μας δεν σηκώνει στο pubg και με τόσο άθλιο tickerate να τα χέσω τα καρε. Να προσθέσω οτι γενικά πιστεύω ότι τα ultrawide monitors ειναι ότι πρέπει για games, αν τύχει να πάρεις τέτοιο μονιτορ δε γυρνάς με τπτ στη απλή συμβατική αναλογία θα έπρεπε ήδη να έχουν γίνει mainstream ώστε να βγουν μοντέλα με υψηλο ρυθμο ανανέωσης σε χαμηλότερες τιμές 

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Zaytsev είπε

Επειδή φίλος στην ομάδα παίζει με 770 κι όλα low, είναι αστείο να συγκρίνεις με την 1080ti...

Βία πιάνει 60fps, ενώ εγώ σπάνια θα πέσω κάτω από 144 και φυσικά, όχι στο low. Να μην αναφερθώ στο lag που έχει, που όταν τον κάνω spectate, βαράει στο γάμο του Καραγκιόζη και μου λέει, "μα εγώ καλά σημάδεψα...".

Επίσης, το αν ακούς καλύτερα τον ήχο, μπορεί να σημαίνει δεκάδες πράγματα, όπως ότι έχεις κακούς drivers και μόνο αν ενεργοποιήσεις τα 7.1, ακούς σωστά. Αυτό δεν επηρεάζει το γενικό κανόνα.

Άντε να σε τσιγκλήσω λίγο ακόμα χαχαχα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, Doc1355 said:

Άντε να σε τσιγκλήσω λίγο ακόμα χαχαχα 

Δε με τσιγλάς...

https://youtu.be/esKOgGbWf10

Όπως θα δεις, όταν φορτώνει το αεροπλάνο πέφτει και μετά επανέρχεται. Είναι με το κινητό, γιατί το GFE τα έχει παίξει κι ενώ λέει ότι κάνει save το video, δεν υπάρχει πουθενά.

Ρυθμίσεις: baz3YmMx.jpg.02ee4bd872ebbf60e6509d86fe162029.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...