Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 28/06/2018 at 03:15, Valous said:

Best settings, κυρίως ορατότητα, αλλά και fps(gtx1080). 


Screen scale:        120
Anti aliasing :        Ultra
Post processing : Medium
Shadows :             Very low
Textures :              High
Effects :                Very low
Foliage :                Very low
View distance :    Medium

Motion blur : off
Vsync : off


Δοκίμασε να τα βάλεις πριν μπεις στο lobby, κάνε ένα restart το game και παίξε. Αναμένω γνώμη

Κι εγω τα ιδια (για 1440p) εχω συνηθως, απλα Shadows σε low και view distance σε high.

Συνηθως πανω απο 80, ομως ετσι κι αλλιως το παιχνιδι εχει drops σε φασεις...

Με το 80αρι τουλαχιστον ping ομως δεν πας πουθενα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χώθηκα

Όσοι εντυπωσιαστήκατε από τα skills μου (ξέρω είστε πολλοί 😛 😛 😛) κάντε με αντ: kambotzis

Ένα πράγμα που μου έκανε φοβερά θετική εντύπωση και δεν το είχα πάρει χαμπάρι από τα λίγα βίντεο του PUBG που είχα δει είναι πως έχει φοβερή αίσθηση της κατεύθυνσης από την οποία ακούγονται πυροβολισμοί/βήματα. Έχω συνηθίσει τόσα χρόνια από τα Battlefield που τα βήματα μία ακούγονται δέκα δεν ακούγονται και οι σφαίρες μία ακούγονται από τη σωστή κατεύθυνση και μία από τη λάθος που εντυπωσιάστηκα. Έχω βέβαια πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ψωμί να φάω ακόμα.

Επεξ/σία από saxos55
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, saxos55 είπε

Χώθηκα

Όσοι εντυπωσιαστήκατε από τα skills μου (ξέρω είστε πολλοί 😛 😛 😛) κάντε με αντ: kambotzis

Ένα πράγμα που μου έκανε φοβερά θετική εντύπωση και δεν το είχα πάρει χαμπάρι από τα λίγα βίντεο του PUBG που είχα δει είναι πως έχει φοβερή αίσθηση της κατεύθυνσης από την οποία ακούγονται πυροβολισμοί/βήματα. Έχω συνηθίσει τόσα χρόνια από τα Battlefield που τα βήματα μία ακούγονται δέκα δεν ακούγονται και οι σφαίρες μία ακούγονται από τη σωστή κατεύθυνση και μία από τη λάθος που εντυπωσιάστηκα. Έχω βέβαια πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ψωμί να φάω ακόμα.

Welcome mate. Σε κάνω add ( σχεδόν ίδιο όνομα όπως το χω δω -θα το καταλάβεις )

Ξεκινά "διάβασμα" από εδώ

https://www.youtube.com/channel/UCfK7qpS954pk14YvDCsWCuw

WackyJacky

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μετα το τελευταιο update μου crasharei στην αρχη, εκανα verify ολα καλα με τα αρχεια αλλα τιποτα παλι τα ιδια ....

 

Εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, devil-ji είπε

Κι εγω τα ιδια (για 1440p) εχω συνηθως, απλα Shadows σε low και view distance σε high.

Συνηθως πανω απο 80, ομως ετσι κι αλλιως το παιχνιδι εχει drops σε φασεις...

Με το 80αρι τουλαχιστον ping ομως δεν πας πουθενα...


Με 2κ οθονη δεν χρειάζεσαι ss120 και aa ultra... ειδικα αν ειναι 24, αλλα και για 27 θα πηγαινα σε ss100,aa high...(ελπιζω να μιλαμε για 144hz οθονη αλλιως δν παιζει ρολο)

 

23 ώρες πριν, insaneblyat είπε

Ρε παιδιά πάτε καλά το παιδί έχει 4k monitor και του λέτε να βάλει το resolution scale στο 120% 😂

Διάβασε με ποια σειρά γράφθηκαν τα πράγματα. Πρώτα προτάθηκε το ss120, και μετά αναφέρθηκε η ιδιότητα του 4k.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

24 ιντσες και 60 Hz

Βολευει τρομερα και το σσ120 και το aa ultra, φαινονται πολυ πιο καθαρα και ευδιακριτα ολα

Επεξ/σία από devil-ji
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 27/06/2018 at 13:25, JiovanniGeorgeo said:

Εγώ κάνω το Upd8 έτσι από περιέργεια, να δω πως θα το τρέχω με την καινούρια μου 1060 6GB..

Κάααατι μου λέει πως και πάλι όλα Low θα τα πάω..

Με  ολα high θα εισαι 80+, τουλαχιστον οσο αφορα την 1060. Το CPU δεν ξερω αν τραβαει

Τωρα οσον αφορα την αποδοση, περα απο τα οποια προβληματα του server (desync κατα κυριο λογο), εχω stuttering με 1080ti και 8700k στα 5ghz. Ειδικα στο νεο map νταξει...τι να σχολιασω. Κατα την πτωση με το αλεξιπτωτο κανει κατι βουτιες στα 80 fps. 

Επεξ/σία από strawman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, strawman είπε

Με  ολα high θα εισαι 80+, τουλαχιστον οσο αφορα την 1060. Το CPU δεν ξερω αν τραβαει

Τωρα οσον αφορα την αποδοση, περα απο τα οποια προβληματα του server (desync κατα κυριο λογο), εχω stuttering με 1080ti και 8700k στα 5ghz. Ειδικα στο νεο map νταξει...τι να σχολιασω. Κατα την πτωση με το αλεξιπτωτο κανει κατι βουτιες στα 80 fps. 

Καλά είσαι.. έβλεπα τον Shroud με αντίστοιχο setup και με το αλεξίπτωτο είχε βουτιές στα 60fps 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ κάνουμε τα φίδια με κάτι ξένους που παίζουν μόνο ΤPP...
O ένας ο άτιμος το γλίτωσε το headshot γιατί με πέτυχε και έφυγε πάνω το aim!

Αμα δε σε θέλει και η τύχη δεν βγαίνει, στο 03:30 τρώω grenade και σκάει ίσα που έχω προλάβει να healάρω...αν δεν είχα πάει first aid θα ήμουν knocked εκεί.

 

PS. Σόρρυ για το βουητό αλλά το GeForce Experience είχε σετάρει το mic της κάμερας για εγγραφή ήχου και όχι το headset.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, stra777 είπε

παιδες ενδιαφερομαι να αγορασω το παιχνιδι, εχει κανεις να προτεινει καποιο αξιοπιστο κλειδαδικο για να το τσιμπισω πιο φθηνα;

CdKeys

----

Για τα settings που λέγαμε πρόσφατα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...