Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι απλό... Οι τύποι πίσω από το pubg είναι στην καλύτερη modders, οι υπόλοιποι developers. 

Το παιχνίδι προφανώς και είναι κτισμένο σε λάθος βάσεις, και λόγο της μεγάλης επιτυχίας, είναι αδύνατον να γυρίσουν πίσω και να φτιάξουν τα θεμέλια εξαρχής. Σίγουρα υπάρχει μεγάλη βελτίωση σε σχέση με πέρυσι, αλλά παραμένει να είναι κακό σε ότι αφορά το πως παίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, splanis είπε

Δοκιμασα να παιξω σημερα pubg με rx580 και freesync και το παιχνιδι μου φαινοταν πολυ "αργο", ειχε πολυ input lag, πρεπει να ρυθμισω κατι;

Καλημερα, και με 1080Ti να το παιξεις αυτο το game το ιδιο αργο θα ειναι.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικά έχουν αλλάξει προς το καλύτερο σε ολα τα μαπς. Το στατερινκ ακομα υπάρχει βεβαια κ καποια λαγκ δεν εχουν φύγει..  Αντε με το καλο σε καμια δεκαετία θα παίζουμε νεράκι παμπ τζι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, splanis είπε

Δοκιμασα να παιξω σημερα pubg με rx580 και freesync και το παιχνιδι μου φαινοταν πολυ "αργο", ειχε πολυ input lag, πρεπει να ρυθμισω κατι;

Αν και το freesync έχει περισσότερο input lag από no-sync (obvious) δοκίμασες χωρίς freesync για να τσεκάρεις;; Αν είναι το ίδιο με την 970 τότε λογικά θα είναι ή το freesync ή ρύθμιση ή και τα δύο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, splanis είπε

Δοκιμασα να παιξω σημερα pubg με rx580 και freesync και το παιχνιδι μου φαινοταν πολυ "αργο", ειχε πολυ input lag, πρεπει να ρυθμισω κατι;

Άσχετο αλλά Stuttering είχες με freesync enable ? Αν ναι δοκίμασε να περιορίσεις τα fps στα 74 αν η οθόνη σου είναι 75hz.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, splanis είπε

δεν ειχα stutter 

Ευχάριστο , γιατί προσωπικά χωρίς cap είχα stuttering, άρα κάτι φτιάξανε κάτι χαλάσανε πάλι  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, leros2004 είπε

Ευχάριστο , γιατί προσωπικά χωρίς cap είχα stuttering, άρα κάτι φτιάξανε κάτι χαλάσανε πάλι  :P 

stutter ειχα αλλα στο βαθμο που ειχα και πριν το freesync εννοουσα, οχι κατι περισσοτερο, ουτε κατι λιγοτερο :P απλα ειχα πολυ inputlag

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης για το stuttering σε διάφορα games με nvidia μπορειτε να δοκιμάσετε το flip metering από inspector και shader cache off. To flip metering υποτιθεται ειναι για SLI setups αλλα αρκετοι λενε οτι τους κανει δουλεια και με single gpu (αν και λενε επισης οτι αυξανει ελαχιστα το input lag), προσωπικα δεν τo εχω δοκιμασει ουτε εχω διαβάσει τι ακριβως κάνει (το πιθανοτερο ειναι να μην κανει απολυτως τιποτα.. :P ) αλλα το λεω αν δεν εχει αναφερθει ηδη για όποιον θελει να πειραματιστει λίγο και ας ειναι και placebo. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το pubg γενικά είναι 2-3 εκδόσεις πίσω στην unreal, πράγμα που δεν γίνεται από όσο ξέρω στο fortnite

συνεχίζω να απορώ πάντως που κράζετε μετά το τελευταίο update
το performance ανέβηκε πολύ σε σχέση με πριν, και παίζω με 760

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα έχω μια απορία παίδες θα μπορούσε κάποιος να με ενημέρωση?? Έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις γραφικών στο παιχνίδι έτσι ώστε να έχω τον καλύτερο δυνατό τρόπο να βλέπω τον εχθρό. . έχω δει κάποια βιντεάκια που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο αλλά δεν έχω βγάλει άκρη.. κυρίως Tpp παίζω!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλησα σε ενα εμποδιο στο καινουριο μαπ και μπαγκαρε δε μπορουσα να κουνηθω, τραγικο κολοπαιχνιδο, εύχομαι να πτοχευσει το κολοστουντιο που το εφτιαξε, αποτυχημενοι developer's, άχρηστοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...