Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/1/2019 στις 1:46 ΜΜ, chaosmaster είπε

Καλημέρα.

Pc:

Ryzen 2600
Rx 580
16gb Ram στα 3,000

Μ2 evo 970.

Latest drivers στην ati.

Οθόνη dell 27 75hz

In game fps display based
AA High
PP Very low
Shadows Verylow
Textures Medium
κ ολα τα άλλα very low
Vsync sharpen on.

Λαγγαρει απιστευτα. Δε κλειδωνει με τπτ στα 75fps. 60 με το ζορι.

Βγαζω το vsync και πιανει 90 fps. αλλα σε καποια σημεία (πχ οταν οδηγεις ή οταν τρεχεις παει στα 30fps με αποτέλεσμα να κολλάει ο τοπος.

Επίσης με αυτές τις ρθμίσεις μου φαίνεται λίγο θολό το background. (πχ το απεναντι βουνο)

Αυτό είναι απο τις ρυθμίσεις του Ani aliasing. οσο και να το πειράζω δε στρώνει. Στρωνει μόνο στο very low αλλα εκει είναι χαλία τα γραφικα. Βλέπω φραμμές που σε μπερδεύουν

υπάρχει κάποια λύση ή είναι τόσο μάπα?

Έχουμε τα ίδια εκτός απ τον ryzen που έχω 1600 και 8 gb ram στα 3200.

Μπαίνω στο game μετά από καιρό γιατί θα με τρελάνετε εσείς. 

Δεν παίζει να το ξεφτίλισαν τόσο πολυ 😮 

 

Το "smoothed frame rate" στην κάνει. Ξετίκαρε το και δες πως θα ανέβουν τα fps :P  

 

Τα settings τα έχω έτσι εγώ χωρίς το smoothed frame rate και τα fps είναι καρφωμένα στα 75.

Στο σκρινσοτ το είχα τικάρει για να δω πως θα πέσει στα 62. Screenshot_22.jpg.0a50e88a3194357441543b271b554e40.jpg

Επεξ/σία από HateMe
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα πριν λιγες μερες εκανα μια μικρη αναβαθμιση στο pc εβαλα καρτα γραφικων gts 1060 6 gb επεξεργαστη εχω intel core i3 6098P 3,60GHZ εχω 16 gb ram.ssd 240 toshiba.kai μητρικη msiH110M PRO-VH (MS-7996)...και το παιχνιδι μου κανει γραμμες πριν μπω και κατα την διαρκεια του game εννοω παω δεξια αριστερα το ποντικι και χαλαει λιγο η εικονα τι μπορει να φταιει εδωσα ποσα λεφτα να βαλω αυτα και μου κανει αυτοι το πραγμα.επεξεργαστη και μητρικη δεν αλλαξα μονο ολα τα αλλα τα αλλαξα λετε να φταιει μητρικη η επεξεργαστης?μια γνωμη οποιος ξερει please 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PANOSXMAX είπε

παιδια καλησπερα πριν λιγες μερες εκανα μια μικρη αναβαθμιση στο pc εβαλα καρτα γραφικων gts 1060 6 gb επεξεργαστη εχω intel core i3 6098P 3,60GHZ εχω 16 gb ram.ssd 240 toshiba.kai μητρικη msiH110M PRO-VH (MS-7996)...και το παιχνιδι μου κανει γραμμες πριν μπω και κατα την διαρκεια του game εννοω παω δεξια αριστερα το ποντικι και χαλαει λιγο η εικονα τι μπορει να φταιει εδωσα ποσα λεφτα να βαλω αυτα και μου κανει αυτοι το πραγμα.επεξεργαστη και μητρικη δεν αλλαξα μονο ολα τα αλλα τα αλλαξα λετε να φταιει μητρικη η επεξεργαστης?μια γνωμη οποιος ξερει please 

ρε φίλε και εδώ? έλεος... Καλά σε είχαμε στις αναβαθμίσεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ti εννοεις φιλε και εδω?

 

ενεργοποιησα το v sync kai to sharpen και μαλλον δεν το κανει αλλο εχει θεματα αυτη η καρτα γενικα ?νομιζω οτι ειναι καλη χρειαζεται μηπως να κατεβασω το προγραμμα που ειχε το cd to aorus didabyte?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι οδηγοι του CD θα ειναι παμπαλαιοι...μην πλεξεις.

Ψαξε κανα οδηγο να δεις τι ειναι το V sync και τι σημαινει να το εχεις κλειστο η ανοιχτο. Δεν ειναι προβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κρασαρισματα μου(τα οποια ηταν και πολλα) τελικα ηταν απο τους nvidia drivers.

Το ειχα ψιλιαστει καθως ειχα κανει απειρες δοκιμες και με καμια δεν ειχα αποτελεσμα.

Αλλαξα καρτα σημερα και με τους drivers της amd,επαιξα κανα 3ωρο και δε κρασαρε ουτε μια φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην αρχιζουμε τα ιδια...

Εχεις ιδιο συστημα με μενα?

Για αλλη μια φορα,λες οτι με διαφορετικη εξισωση θα βγει ιδιο αποτελεσμα.

Ειχα ενα Α συστημα.Κρασαρε συνεχεια.Το δουλεψα stock,με κλειστα τα παντα και το αποτελεσμα ηταν ιδιο παντα.

Αλλαξα καρτα και κατα συνεπεια drivers και ως δια μαγειας λυθηκε το προβλημα.

Τι δηλαδη να φταιει?!

Με τη λογικη σου επισης,το pubg nvidia drivers crash(αφου δε στο κανει εσενα,ε δε πρεπει να το κανει και σε κανεναν αλλον ειπαμε),δε πρεπει να βγαζει κανενα αποτελεσμα στο google.Ε ψαξτο και πες μας.

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Άμα ήταν απ' τους drivers της NV, θα είχα και 'γω κρασαρίσματα..

Δεν παίζει ρόλο.

Και εγώ έχω flickering με τους 3 τελευταίους drivers της AMD πχ ενώ άλλοι δεν έχουν. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω την rx 580 και βγάζω 80fps αλλά χωρίς vsync τα πράγματα είναι χαλιά . Η εικόνα δεν είναι σμουθ και έτσι αναγκάζομαι να βάζω Vsync συνέχεια (60hz monitor) . Εσείς έχετε flickering stuttering και τέτοια χωρίς vsync

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Dantε είπε

Το game παντως εχει γεμισει με no recoil .Απαραδεκτο πια αυτο το πραγμα...Βλεπεις το death cam και κανει μπαμ κιολας.

το Death Cam ειναι client side και δεν μπορει να σου αποδειξει τι spray κανει ο αλλος εχει αναφερθει πολλες φορες το pubg forum.
Τωρα αναλογα με την αποσταση που ησουν με τον αντιπαλο μπορει οταν να μην ειχε πολυ recoil το οπλο του γιατι ηξερε να το κρατησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...