Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/4/2022 στις 3:14 ΠΜ, LabrakisG1992 είπε

21Lab#0001

Να γράψω και εγώ το δικό μου που ψάχνω παρεούλα για for fun only. και μην σας πως 30+ θα ήταν ακόμα καλύτερα. χαχαχα

Επεξ/σία από akalokat
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι, το δέχομαι. Το PC μου ήταν ήδη αρχαίο όταν βγήκε το PUBG και ας με πετάει έξω το παιχνίδι ή μου freezάρει* το PC όσες φορές θέλει (τις τελευταίες 5 μέρες συμβαίνει αυτό), αλλά της συμπαίκτριάς μου** που το έστησε πέρυσι γιατί να έχει και εκείνη (σήμερα) τα ίδια προβλήματα; (Δεν πειράξαμε τίποτα απολύτως). Την άλλη βδομάδα στήνω το δικό μου PC με 32GB ram. Μήπως είναι και αυτά μηδαμινά;   

Spoiler

*

1496614128_(162).png.219e60eefd5f94dbb5a8fb59e095639b.png

Spoiler

**

1993994033_(183).png.8b55ca81731c19ce61dd878d4d2a4c12.png

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Dantε είπε

Οποτε σου κανει τετοια,κανεις check integrity απο το steam?

Ναι, δεν βρίσκει κάτι.

Εγώ μετά το παραπάνω έκανα συρίκνωση τόμου στον NVME που έχω το λειτουργικό και στον SSD που έχω το παιχνίδι και έκανα καθαραρή εγκατάσταση λειτουργικού και παιχνιδιού. Ξεκινώ και 15 λεπτά μετά τα ίδια. Κάποιο στικάκι ραμ λέω θα πεθαίνει ή δίσκος. Τίποτα, όλα εντάξη. Τρεις μέρες μετα (προχθές) 5,5 ώρες δεν έβγαλε κιχ (έγινε το update του server, λέω θα έφτιαξε) και χθες ούτε τρεις ώρες σύνολο μας άλλαξε τα φώτα. Εμένα freezαρε το σύστημα δύο φορές και με πέταξε έξω τρεις. Τη συμπαίκτριά μου της freezαρε μία φορά και την πέταξε έξω δύο φορές.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Τέρης Α. είπε

Ναι, δεν βρίσκει κάτι.

Εγώ μετά το παραπάνω έκανα συρίκνωση τόμου στον NVME που έχω το λειτουργικό και στον SSD που έχω το παιχνίδι και έκανα καθαραρή εγκατάσταση λειτουργικού και παιχνιδιού. Ξεκινώ και 15 λεπτά μετά τα ίδια. Κάποιο στικάκι ραμ λέω θα πεθαίνει ή δίσκος. Τίποτα, όλα εντάξη. Τρεις μέρες μετα (προχθές) 5,5 ώρες δεν έβγαλε κιχ (έγινε το update του server, λέω θα έφτιαξε) και χθες ούτε τρεις ώρες σύνολο μας άλλαξε τα φώτα. Εμένα freezαρε το σύστημα δύο φορές και με πέταξε έξω τρεις. Τη συμπαίκτριά μου της freezαρε μία φορά και την πέταξε έξω δύο φορές.

Αν και έχω να ασχοληθώ με δαύτο κοντά από τότε που ήταν σε EA, η εμπειρία μου τότε με 1st gen zen ήταν ότι είναι από τα πιο δύστροπα παιχνίδια όσο αφορά το memory OC και το stability και γενικά σκουπίδι σαν optimisation. Βέβαια από τότε έχει στρώσει πολύ αλλά λίγο να ανεβάσουν temps οι μνήμες, παίζει να σου κρασάρει και ας είσαι καραstable σε tm5 κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ilos είπε

λίγο να ανεβάσουν temps οι μνήμες, παίζει να σου κρασάρει και ας είσαι καραstable σε tm5 κλπ.

Αν παίζει τέτοιο σενάριο να βάλω ένα φανάκι να χτυπά τις μνήμες.

Είναι τρεις μήνες που το ξεκίνησα, οπότε στις ζέστες δεν ξέρω τι κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις overclock γυρνα stock,pagefile να εχεις ενεργοποιημενο.Κανε update και κανα driver.

Μπορει να φταιει και κανα update.Και μενα χωρις να αλλαξω κατι πριν λιγο καιρο για 2-3 μερες μου κρασαρε συνεχεια.Εκαναν ενα μικρο update και λυθηκε.Αλλη φορα κρασαρε μονο σε ενα map.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Dantε είπε

Μπορει να φταιει και κανα update.

Τα κλείνω και κάνω μια φορά τη βδομάδα. Οπότε δεν φταίει αυτό. Σήμερα 2,5 ώρες μέχρι στιγμής freezαρε μόνο 2 φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Τέρης Α. είπε

Τα κλείνω και κάνω μια φορά τη βδομάδα. Οπότε δεν φταίει αυτό. Σήμερα 2,5 ώρες μέχρι στιγμής freezαρε μόνο 2 φορές.

να τα κάνει τα update του παιχνιδιού μην τα αφήνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, leros2004 είπε

να τα κάνει τα update του παιχνιδιού μην τα αφήνεις 

Αυτά τα κάνει αυτόματα, των Windows έχω περιορίσει. Επίσης, μόλις freezαρε μετά από 4 ώρες. 

Οι μνήμες όντως έκαιγαν (~60 βαθμοί) και έβαλα φανάκι. => Fail...

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω πόσοι ασχολείστε ακόμα με το παιχνίδι, από σήμερα είναι διαθέσιμος ο νέος χάρτης ''Deston''. Μπορείτε να πάρετε μια ιδέα παρακάτω σχετικά με το τι και πως:

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζω εδώ και κάνα τρίωρο (το πρώτο match καλά πήγε, 2η θέση και 2 kill). Ενδιαφέρον map φαίνεται. Ιδίως τα δένδρα είναι πολύ ρεαλιστικά. Δεν συνάντησα κάποια δυσλειτουργία (bug). 

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκέφτομαι ν αναβαθμίσω το monitor μου σε 27/2Κ.

Με κάρτα 2060 και cpu 7700 θα έχω σταθερά πάνω από 144 σε αυτή την ανάλυση ή τσάμπα θα το πάρω το monitor, ξέρει κανείς?

Settings κλασικά low/very low.

Επεξ/σία από SakafliaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...