Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Dantε είπε

Καλα κατσε να δουμε σε κανα μηνα.

Και πριν 2-3 μηνες που το ειδα αν θυμαμαι καλα 600-700κ players ειχε στο steam chart

 

  

3 ώρες πριν, headbanger είπε

σαν παρέα το εγκαταστήσαμε ξανά και βγάζουμε χαβαλέ με 2-3 γύρους τα βράδια. τρέχει πολύ πιο ομαλά από ότι το θυμάμαι πριν χρόνια. παιζει και η αλλαγή συστήματος ίσως αλλά όλα φαίνονται πιο smooth

Εχουν ριξει πολλη δουλεια απο τοτε που αλλαξε κατοχους, εχει γινει αρκετα πιο optimized

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 17/1/2022 στις 9:52 ΠΜ, Dantε είπε

3rd πιο πολυ η Ασια παιζει.Προσωπικα δε μου αρεσει.Και οταν πας σε pvp τοτε ναι,αναγκαστικα θα πας σε competitive ιστοριες καθως δε θα ειχε νοημα για αρκετο κοσμο.

Καλα κατσε να δουμε σε κανα μηνα.

το cod δεν εχει rank και δεν ειναι competitive και ομως εχει ποιο πολυ κοσμο...το οτι προσωπικα δεν σου αρεσει το 3rd person δεκτο ουτε εμενα μου αρεσει αλλα απο την στιγμη που αρχισε ετσι επρεπε και να μεινει ετσι...επισης ενα αλλο κακο ειναι το οτι δεν ηταν φιλικο προς τους νεους παιχτες και δεν εχει ικανοποιητικο loot στα νορμαλ περα απο το taego map

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω δυο απορίες:

1) Παίζει κάποιος από εσάς με χειριστήριο;

2) Υπάρχει κάποιος τρόπος να γνωρίζουμε από πριν που περίπου θα κλείσει ο κύκλος;

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Έχω δυο απορίες:

1) Παίζει κάποιος από εσάς με χειριστήριο; Αν ναι, πως μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το μικρόφωνο; Το μικρόφωνό μου λειτουργεί κανονικά (τουλάχιστον σε βιντεοκλήσεις), αλλά όταν πατάω ''Τ'' δείχνει ότι μιλάω αλλά δεν με ακούνε. 

2) Υπάρχει κάποιος τρόπος να γνωρίζουμε από πριν που περίπου θα κλείσει ο κύκλος;

1) Έχεις μειονέκτημα με χειριστήριο. Είναι δύσκολο να στοχεύσεις... 

2) Όχι είναι random. Εμπειρικά μπορείς να υπολογίσεις στο περίπου που θα κλείσει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/2/2022 στις 5:31 ΜΜ, leros2004 είπε

1) Έχεις μειονέκτημα με χειριστήριο. Είναι δύσκολο να στοχεύσεις... 

Δυστυχώς δεν τα κάνει όλα το χειριστήριο, οπότε κάποιες φορές τα κάνω μισά χειριστήριο, μισά ποντίκι-πληκτρολόγιο. Δυστυχώς έχω συνηθίσει από το GTA που γίνονται όλα με χειριστήριο (τελευταία φορά έπαιξα με πληκτρολόγιο σε internet cafe San Andreas το 2009, μετά πήρα PS3 και από πέρυσι μεταφέρθηκα στο PC με το χειριστήριο του PS3). Πάντως, συνήθως χρησιμοποιώ shotgun για πυροβολισμούς σε κοντινή απόσταση.

Στις 24/2/2022 στις 5:31 ΜΜ, leros2004 είπε

2) Όχι είναι random.

Μάλιστα! "Get good" λοιπόν...

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

2) Υπάρχει κάποιος τρόπος να γνωρίζουμε από πριν που περίπου θα κλείσει ο κύκλος;

Το μονο στοιχείο ειναι , τα drops.... οταν πέφτει drop ,εκει θα ειναι τα όρια του επόμενου κύκλου.... δηλαδη το drop θα ειναι περιπου 50 μέτρα ΕΚΤΟΣ ζώνης στον επόμενο κύκλο....

Κοιτα το παρακάτω γρηγορο σχεδιαγραμμα

κυκλος.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Τέρης Α. είπε

Μάλιστα! "Get good" λοιπόν...

Εμπειρικα βλεποντας που ειναι ο κυκλος θα καταλαβαινεις προς τα που περιπου ειναι οι περισσοτερες πιθανοτητες να κλεισει, οπως εδειξε και το παιδι απο πανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν αρχίζει και μικραίνει ο κύκλος καταλαβαίνω περίπου που θα κλείσει ο κύκλος. Θα προτιμούσα όμως να γνωρίζω πριν πέσω από το αεροπλάνο, π.χ. μήπως βγαίνει ο κύκλος ανάλογα με το που βρίσκομαι στο lobby και που κινείται το αεροπλάνο.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Όταν αρχίζει και μικραίνει ο κύκλος καταλαβαίνω περίπου που θα κλείσει ο κύκλος. Θα προτιμούσα όμως να γνωρίζω πριν πέσω από το αεροπλάνο, π.χ. μήπως βγαίνει ο κύκλος ανάλογα με το που βρίσκομαι στο lobby και που κινείται το αεροπλάνο.

Δεν μπορείς να το ξερεις απο την αρχή .... ουτε απο τους 2 πρώτους κύκλους... κανένας δεν εχει βρεί τον τρόπο... απλώς να φροντίζεις να είσαι πάντα τουλάχιστον 100μετρα μέσα απο τον κυκλο ωστε στην χειρότερη περίπτωση να πρεπει να κάνεις αλλα 50-100 για να μπείς...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι έγινε! Σκότωσα ένα συνέλληνα... Έχω παίξει κάπου 50 squad και (εκτός από δύο) οι παίχτες γενικά είναι άσχετοι. Ούτε σχέδιο, ούτε ομαδικότητα...

Spoiler

59062033_(204)-.png.b52f940ef9f08cbbf6df67a75c8cab19.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Κάτι έγινε! Σκότωσα ένα συνέλληνα... Έχω παίξει κάπου 50 squad και (εκτός από δύο) οι παίχτες γενικά είναι άσχετοι. Ούτε σχέδιο, ούτε ομαδικότητα...

  Απόκρυψη περιεχομένων

59062033_(204)-.png.b52f940ef9f08cbbf6df67a75c8cab19.png

35fps βλέπω, είναι δύσκολα αυτά τα παιχνίδια με τόσα λίγα frames.

Από ρυθμίσεις τι έχεις βάλει ?  Παίζει να ρήξεις τίποτα? Αν πας στα 60fps θα έχεις καλύτερες πιθανότητες στο σημάδι  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/2/2022 στις 2:33 ΠΜ, leros2004 είπε

35fps βλέπω

Σταθερά πιάνω 55fps, άλλα κάποιες φορές κάνει drops στα 31, οπότε το κλείδωσα στα 35 να μην έχω θέμα. 

Στις 25/2/2022 στις 2:33 ΠΜ, leros2004 είπε

Από ρυθμίσεις τι έχεις βάλει ?

Shadows, foliage και textures στα low (όχι very low) τα υπόλοιπα στο Ultra. Σκέφτομαι αν είναι να ρίξω στο very low τα textures μια και βλέπω συχνά τη VRam να τερματίζει.

Στις 25/2/2022 στις 2:33 ΠΜ, leros2004 είπε

θα έχεις καλύτερες πιθανότητες στο σημάδι  

Για να σημαδέψω θα πρέπει να ξέρω που βρίσκεται κι ο άλλος. Τον ακούω από τα ακουστικά άλλα μέχρι -και αν- τον εντοπίσω με έχει κάνει σουρωτήρι. 2-3 φορές που έριξα στο απέναντι βουνό με M416 (για skope είχα x6 ή x8) δεν έκανα καθόλου damage....

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Σταθερά πιάνω 55fps, άλλα κάποιες φορές κάνει drops στα 31, οπότε το κλείδωσα στα 35 να μην έχω θέμα. 

Shadows, foliage και textures στα low (όχι very low) τα υπόλοιπα στο Ultra. Σκέφτομαι αν είναι να ρίξω στο very low τα textures μια και βλέπω συχνά τη VRam να τερματίζει.

Για να σημαδέψω θα πρέπει να ξέρω που βρίσκεται κι ο άλλος. Τον ακούω από τα ακουστικά άλλα μέχρι -και αν- τον εντοπίσω με έχει κάνει σουρωτήρι. 2-3 φορές που έριξα στο απέναντι βουνό με M416 (για skope είχα x6 ή x8) δεν έκανα καθόλου damage....

Ποια κάρτα έχεις ? 

Σε 5700xt έπαιζα με αυτά: 

20200415141845_1.jpg.8f6625400757dab182aac35ba7f29296.jpg

Σε αυτού του είδους τα παιχνίδια θες σταθερά frames. Επίσης στο ξανά λέω τα 30-35 σε δυσκολεύουν παραπάνω στο θέμα στόχου... Κατέβασε γραφικά για να είσαι κοντά στα 50 frames. Ειδικά shadows, foliage, και effects είναι τσάμπα frames, ρίξτα στο very low. Αν έχεις κάρτα με 8gb vram  μπορείς να έχεις textures στο Ultra, αλλιώς κατέβασε τα και αυτά

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...