Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Aν και το game ειναι early access ακομη κ πολλα μπορουν ν αλλαξουν..ξεκινα απο καρτα γραφικων πρωτα μαζι με oc του cpu...Μετα οταν βγουν coffe lake κτλ βλεπεις για πλατφορμα..Ingame settings δοκιμασε ολα low με μερικα medium..δεν θελει ολα low γιατι θα τον πιει ο cpu..

τι εννοεις οτι με ολα low θα τον πιει η cpu?τα εχω σχεδον ολα λεω και εχω δει να τρωει αρκετη cpu. γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τι εννοεις οτι με ολα low θα τον πιει η cpu?τα εχω σχεδον ολα λεω και εχω δει να τρωει αρκετη cpu. γιατι?

Οταν ριχνεις τα gfx settings στο low <φευγει> το βαρος απο την καρτα και πεφτει στο cpu..Αν παιζεις και σε 1080p ακομη χειροτερα για το cpu..Aυτο ισχυει για ολα τα games..απλα μερικα ειναι πιο βαρια απο αλλα σε cpu..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cpu: i5 6500 3.2GHz

mobo: msi b150m bazooka

gpu: asus strix r9 380 4gb

ram: hyper x fury 8gb x1

οτι αλλο χρειαστεις πες μου να το γραψω

και εχω hdd μονο

Ναι ενδεχεται να ειναι λογου του μηχανικου δισκου!!!   :mad:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Aν και το game ειναι early access ακομη κ πολλα μπορουν ν αλλαξουν..ξεκινα απο καρτα γραφικων πρωτα μαζι με oc του cpu...Μετα οταν βγουν coffe lake κτλ βλεπεις για πλατφορμα..Ingame settings δοκιμασε ολα low με μερικα medium..δεν θελει ολα low γιατι θα τον πιει ο cpu..

Εχω βαλει ολα very low και anti-aliasing medium και View Distance high αλλα κατι δεν μου παει καλα στα μακρινα πλανα δεν βλεπω καλα :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι μου εχουν πει το antialiasing (στο συγκεκριμενο παιχνιδι) δεν ριχνει καθολου τα frames και οντως απο very low σε ultra μου φανηκε ακριβως το ιδιο απο πλευρας αποδοσης. Δοκιμασε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην περιμένετε τρελές αλλαγές από optimization. Η απόδοση βασίζεται κυρίως στο engine και όσο νάνε είναι ένα τεράστιο map με 100 παίχτες. Δεν παίζει να έχει ποτέ τα frames του CS/Overwatch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες μπορειτε να μου πειτε λιγο τα settings in-game που εχετε βαλει , επισης οποιος εχει AMD ας μου πει τι settings να βαλω στο driver.

 

Το pc μου :

CPU : Intel Core i7-2700K 3.50GHz Sandy Bridge

Motherboard : Asus P8Z68-V PRO GEN3

Memory: 2x8 = 16GB me DRAM frequency 823.2MHz

GPU : AMD Radeon HD 7800 series 2048 MB

SSD 128GB εχω μεσα το pubg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το screen scale "ανεβάζει" την ανάλυση οπότε τα κάνει πιο ευδιάκριτα. Τα textures επηρεάζουν τις υφές, όχι την ευκρίνεια.

Επεξ/σία από k4ts0u
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα textures είναι οι υφές και όσο ανεβάζεις την ρύθμιση, τόσο ανεβαίνει η ανάλυση σε αυτές. Τι ανοησίες για χρώματα διαβάζω ;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...