Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα, ετοιμαζομαι για αγορας καρτας γραφικων. Εχω σχεδων καταληξει στην 1060 3gb. Τωρα εχω μια rx 460.
To main παιχνιδι που παιζω αυτο τον καιρο ειναι το Pubg. Παιζει κανεις με την παραπανω καρτα?
Οτι βιντεακι υπαρχει στο youtube ειναι πριν το performance patch οπου το game ηταν πολυ ασταθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, ετοιμαζομαι για αγορας καρτας γραφικων. Εχω σχεδων καταληξει στην 1060 3gb. Τωρα εχω μια rx 460.

To main παιχνιδι που παιζω αυτο τον καιρο ειναι το Pubg. Παιζει κανεις με την παραπανω καρτα?

Οτι βιντεακι υπαρχει στο youtube ειναι πριν το performance patch οπου το game ηταν πολυ ασταθες.

παντα ασταθες θα ειναι μεχρι να γινει optimize στο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα εγω θα σου προτεινα να επενδυσεις τα λιγα λεφτα παραπανω που κοστιζει η εκδοση των 6gb γιατι πλεον τα περισσοτερα ΑΑΑ παιχνιδια ακομα και σε 1080p ζητανε 4gb VRAM σε high settings, θα ειναι πιο future proof αγορα δε θα χρειαστει να αγορασεις ξανα καρτα τοσο συντομα, και το συγκεκριμενο παιχνιδι τρεχει πολυ καλυτερα στην 1060 των 6gb

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα για πρώτη φορά Chicken Dinner σε Squad :D Πολύ πιο εύκολο σε σχέση με όταν παίζεις Solo. Το παιχνίδι πάντως μου φαίνεται ότι έχει βελτιωθεί αισθητά.

 

Όποιος έχει παρέα να το παίξει το προτείνω άνετα, όποιος δεν έχει θα του πω να μην το πάρει γιατί βαριέσαι πολύ εύκολα. Εγώ όταν δεν είχαν παρέα και έπαιζα Solo σε 5 μέρες το παράτησα.

 

 

Καλημερα, ετοιμαζομαι για αγορας καρτας γραφικων. Εχω σχεδων καταληξει στην 1060 3gb. Τωρα εχω μια rx 460.

To main παιχνιδι που παιζω αυτο τον καιρο ειναι το Pubg. Παιζει κανεις με την παραπανω καρτα?

Οτι βιντεακι υπαρχει στο youtube ειναι πριν το performance patch οπου το game ηταν πολυ ασταθες.

Εγώ την έχω και παίζει άψογα στα Medium. Και παραπάνω μπορεί άνετα αλλά επειδή το Optimization του παιχνιδιού είναι άθλιο τα Frames κάνουν ελεύθερες πτώσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, ετοιμαζομαι για αγορας καρτας γραφικων. Εχω σχεδων καταληξει στην 1060 3gb. Τωρα εχω μια rx 460.

To main παιχνιδι που παιζω αυτο τον καιρο ειναι το Pubg. Παιζει κανεις με την παραπανω καρτα?

Οτι βιντεακι υπαρχει στο youtube ειναι πριν το performance patch οπου το game ηταν πολυ ασταθες.

 

Το συγκεκριμένο παιχνίδι αγαπάει intel i7 και nvidia για high fps low settings 1080p (παθών και μαθών). Σε high settings/μεγαλύτερες αναλύσεις βέβαια εξαφανίζεται το μπουκάλι του rysen (μιλάω πάντα για κάρτες από 1070 και πάνω, με την 1060 θα είσαι μια χαρά παντού).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο απορίες, πρώτον έχουμε patch notes για το 1 γιγα και δεύτερον έχουν πει για στατιστικά στο fpp ?

Δεν ηταν ακριβως patch...εβγαλαν τα γκραφιτι και κατι ακομα ανευ ουσιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τέτοιου είδους games δε μου τραβούσαν το ενδιαφέρον, ειδα τελευταία κάποια βιντεάκια και ομολογώ ότι έχει φάση το παιχνίδι. Το σκέφτομαι για αγορά. Βέβαια επειδή είναι unoptimize ακομα με φοβίζει το πώς θα τρέχει το παιχνίδι με τον i7 2600K στα 4.2ghz. Από κάρτα πιστεύω δεν θα υπάρχει πρόβλημα με την 1070 ( 1080p )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τέτοιου είδους games δε μου τραβούσαν το ενδιαφέρον, ειδα τελευταία κάποια βιντεάκια και ομολογώ ότι έχει φάση το παιχνίδι. Το σκέφτομαι για αγορά. Βέβαια επειδή είναι unoptimize ακομα με φοβίζει το πώς θα τρέχει το παιχνίδι με τον i7 2600K στα 4.2ghz. Από κάρτα πιστεύω δεν θα υπάρχει πρόβλημα με την 1070 ( 1080p )

Medium-High 1080p 60FPS χαλαρα...τωρα καποια drops στα 45-50 μικρης σημασιας. Playable.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τραβάει πίσω πολύ ο cpu ή όντως είναι τόσο βαρύ;

Καθολου...και με το OC στα 4.2Ghz ειναι ακομη καλυτερα. Μια χαρα εισαι μην αγχωνεσαι καθολου! Ram? 8gb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...