Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς γίνεται μόνο σε εμένα μετά το update να κολλάει σε κάθε game ότι και αν κάνω? ΑΧ ΑΤΙΜΗ ΤΥΧΗ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΑΖΑ ΤΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΒΑΛΙΤΣΕΣ!

Δοκίμασε defrag αν το παιχνίδι το έχεις σε HDD ( αν το έχεις σε ssd, μη κάνεις τίποτα )

Verify files του παιχνιδιού στο steam

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλα στον Ασιατικο σερβερ τι γινεται? 3 παιχνιδια επαιξα και τα 2 ηταν με hackers, στο ενα μαλιστα με σκοτωσαν με μπουνιες στο αεροπλανο κιολας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπα να δοκίμαζα να παίξω,είχα από 1/5 έλεγε το steam..

αλλά δεν έτρεχε καν o launcher του πετούσε σφάλμα,ότι και αν έκανα..

 

Οπότε το κατεβάζω πάλι από την αρχή. :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπα να δοκίμαζα να παίξω,είχα από 1/5 έλεγε το steam..

αλλά δεν έτρεχε καν o launcher του πετούσε σφάλμα,ότι και αν έκανα..

 

Οπότε το κατεβάζω πάλι από την αρχή. :mellow:

Δεν χρειάζεται κατέβασμα απλά συνουσιάζεται με connection issues εδω και κάνα 2ωρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται κατέβασμα απλά συνουσιάζεται με connection issues εδω και κάνα 2ωρο 

δε νομίζω το σφάλμα που έδινε ο launcher να ήταν θέμα σύνδεσης..

Γιατί ένα αρχείο έδειχνε συνέχεια με πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως έχεις βάλει reshade?

μπορεί να ήταν αυτό μέσα γιατί dx.dll χτυπούσε,επειδή τα αρχεία ήταν τραβηγμένα από backup,αλλά δε θυμόμουν τί είχα κάνει πριν 5 μήνες..οπότε το έδωσα πόδι και το ξανα κατέβασα.

Όλα οκ τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί να ήταν αυτό μέσα γιατί dx.dll χτυπούσε,επειδή τα αρχεία ήταν τραβηγμένα από backup,αλλά δε θυμόμουν τί είχα κάνει πριν 5 μήνες..οπότε το έδωσα πόδι και το ξανα κατέβασα.

Όλα οκ τώρα.

 

Είναι λίγο random αυτό με το reshade και το έχω πάθει και γω πιο παλιά. Εμένα μου το έκοβε 2-3 φορές και μετά έτρεχε κανονικά το παιχνίδι. Οι devs είχαν δηλώσει πιο παλιά ότι δεν είναι bannable πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ημουν ετοιμος να αγορασω το game αλλα το εκανα ενα test run στο pc μου απο ενoς φιλου μου το account (ι7 4770k  amd r9 290 trixx , corsair vengeance 8gb ram + υδροψυξη ) και απλα στην μεση του game crashare ολο το application χωρις καποιο error message ( μονο να κανω report το crash ).Αυτο συμβαινει καθε φορα που παταω να ανοιξω inventory :P .Απλα ηθελα να ρωτησω επειδη εχω δοκιμασει τα παντα... απο rolling back drivers στο να βαλω και αλλη virtual memory και να βαλω launch options.Παιζει να φταινε τα 8 gb ram DDR3 ? χρησιμοποιει 6-7gb ram συμφωνα με το afterburner :P .Παιζει κανενας αλλος με τοση ram ? Απο θερμοκρασιες ειμαι καλα (77-80 βαθμους η καρτα και 50-60 ο i7 )  οποτε δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο και δεν λεει να το παρω ενω δεν μπορω να το παιξω :Ρ . 

Κατι τελευταιο εγινε χθες το update του Σεπτεμβρη και βαλαν option να μην γινετε render o χαρακτηρας στο inventory.Αυτο διορθωσε το εν μερη το προβλημα αφου τωρα γινεται 2-3 στις 10 φορες που θα πατησω i .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο random αυτό με το reshade και το έχω πάθει και γω πιο παλιά. Εμένα μου το έκοβε 2-3 φορές και μετά έτρεχε κανονικά το παιχνίδι. Οι devs είχαν δηλώσει πιο παλιά ότι δεν είναι bannable πάντως.

ναι το ξέρω ότι δεν είναι bannable.

Απλά λόγω αυξημένης δουλειάς,δεν είχα την διάθεση να ψάχνω τί έφταιγε και τί όχι.

Οπότε το έβαλα και σε 2 ώρες είχε κατέβει.. κλαιν..τέλειωσε η φασαριά παίδες,δεν χρειάζεται άλλο ψείρασμα..

 

Πάντως το παιχνίδι,τρέχει πιο smooth απότι 5 μήνες πριν..Δεν μπήκα σε μεγάλες πόλεις για να ξέρω τί γίνεται..Αλλά κάτω από τα 50 fps δεν έπεσα σε low όλα εκτός high textures και το fov στο default του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε defrag αν το παιχνίδι το έχεις σε HDD ( αν το έχεις σε ssd, μη κάνεις τίποτα )

Verify files του παιχνιδιού στο steam

Το δοκίμασα χθες το βράδυ κ ήταν τραγικό.εκεί που ήταν smooth δεν μπορούσες να κάνεις κίνηση. Σήμερα πάλι...Πρώτη φορά ευχαριστήθηκα παιχνίδι! Είναι απίστευτη η διαφορά,δεν κολλούσα καθόλου και ήταν φανερή η διαφορά με πριν..Εκεί που ίσως έπαιρνα 1-2 κιλλ με κλεφτοπόλεμο και πολύ "κρύψιμο" λόγω του λαγκ,ήταν τόσο κομπλε σήμερα που έπαιζα σωστές μάχες και το ευχαριστήθηκα..τρομερή διαφορά! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τρομερή διαφορά που οφείλεται θα μας πεις;;;

στο ότι από κει που δεν μπορούσα να κουνηθώ,σήμερα τουλάχιστον (μη το ματιάσω φτου φτου) το παιχνίδι είναι playable ακόμα και σε σημεία που πέφτουν όλοι όπως ποτσινκι π.χ. Αυτο άλλαξε σήμερα μετά και την λύση που πρότεινε ο 7nisiotis σχετικά με το verify στα αρχεία του παιχνιδιού στο steam :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ότι από κει που δεν μπορούσα να κουνηθώ,σήμερα τουλάχιστον (μη το ματιάσω φτου φτου) το παιχνίδι είναι playable ακόμα και σε σημεία που πέφτουν όλοι όπως ποτσινκι π.χ. Αυτο άλλαξε σήμερα μετά και την λύση που πρότεινε ο 7nisiotis σχετικά με το verify στα αρχεία του παιχνιδιού στο steam :)

 

Είχες πειράξει τα config αρχεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...