Προς το περιεχόμενο

Destiny 2 [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 844
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπαρχει open world με την κλασσικη εννοια, τουλαχιστον στο 1 δεν υπηρχε, μπορεις να κανεις διαφορα operations / alerts στον χαρτη, να συναντησεις και αλλους, αλλα δεν ειναι με την κλασσικη εννοια open world, τωρα υποτιθεται το αλλαξανε αν και δεν το πολυ-πιστευω μεχρι να το δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον για pc πάω, από ότι διάβασα και λένε, η διαφορά αξίζει να χασεις το playerbase του PS4 (για όποιον είχε δλδ). Για όποιον βάλει παίδες, αν μπορεί (και έχει dualshock) ας δοκιμάσει μια, ο χειρισμός του στο ps ήταν όλα τα λεφτά. Θέλω να δω πως θα το κάνουν, το aim assist ήταν actual stat σε όπλα κ add-ons στο ps4, θέλω να δω πως θα το μεταφέρουν σε m&k

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας μάγκες, το κατέβασα και εγώ χθες,

Θετικά:

  • Παίζει νεράκι στο high(- dof) σε 1080p με ωραία visuals.
  • Το gunplay του είναι όντως καλό.
  • Τα classes και τα abilities είναι ωραία.
  • Το campaign φαίνεται ενδιαφέρον.

Αρνητικά:

  • Η έλλειψη ορμής στη κίνηση του και ειδικά στα άλματα. Είναι λες και σε παίρνει ο αέρας.. Το titanfall ήταν 100 φορές καλύτερο σε αυτό το κομμάτι.
  • Η μετάβαση σε 3d person είναι λίγο clunky, δε ξέρω αν μπορείς να το αλλάξεις από τα settings αυτό, δλδ να μένεις πάντα first person.
  • Πολύ μικρό scale στο pvp(4v4). Αυτό μπορεί να αλλάξει βεβαία με άλλα modes.

Θα παίξω αυτές τις μέρες να το τσεκάρω. Ως τώρα πάντως, δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαιξα κ εγω λιγο το βραδυ.Σε βαζει να παιξεις λιγο το story mode και δεν δοκιμασα αν σε αφηνει για pvp θα το κοιταξω σε λιγο.

Παντως δν με ενθουσιασε,δν ειδα κατι το καινουριο δλδ.Ισως να με ενθουσιασε το 1 και για αυτο.Αγορα μονο σε εκπτωσουλα,για μενα δν αξιζει τα 60€.

 

Σας εχει βαλει σε pvp?εμενα συνεχεια στο περιμενε...

Επεξ/σία από propatzis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρνητικά:

  • Η έλλειψη ορμής στη κίνηση του και ειδικά στα άλματα. Είναι λες και σε παίρνει ο αέρας.. Το titanfall ήταν 100 φορές καλύτερο σε αυτό το κομμάτι.
  • Η μετάβαση σε 3d person είναι λίγο clunky, δε ξέρω αν μπορείς να το αλλάξεις από τα settings αυτό, δλδ να μένεις πάντα first person.
  • Πολύ μικρό scale στο pvp(4v4). Αυτό μπορεί να αλλάξει βεβαία με άλλα modes.

Θα παίξω αυτές τις μέρες να το τσεκάρω. Ως τώρα πάντως, δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε..

 

Tα jump mechanics και το όλο feeling είναι ετσι απο το 1, δεν θα αλλάξει, στην ουσία το καθε class έχει και ενα ιδιαίτερο jump (κ double, triple jump) που γίνεται και customize με επιλογές (character points κάπως). Μεγάλο μέρος του παιχνιδιού ιδιαίτερα στο PVE είναι τα jump puzzle και διάφορα mechanics κυρίως στα raid. η ταχύτητα και το momentum του T2 δεν είναι ο στόχος του D2 (το ποιο γκαζάτο που θα δείς είναι slide και shotgun στα μούτρα me follow-up κανα ωραίο melee).

 

για το Perspective, στο πρώτο πήγαινε 3rd όταν εβγαζες σπαθί, όταν κουβαλούσες κανένα objective item και στο  public space. δεν ήταν καθόλου clunky, ελπίζω να μην έκαναν καμια χαζομάρα :P

 

Οσο για το PVP, είναι ενα mode απο τα πολλά που θα έχει (6v6 ήταν το στανδαρ στο 1), λογικά αν επιστρεψουν τα παλιά θα έχει και 3v3, 2v2). Για μεγαλύτερο δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

error (0xc000007b και δεν μπορω να παιξω!!

https://www.youtube.com/watch?v=it_6Xez4_yk

Καποιο vcredist σου λειπει. 

Αν δεν είσαι σίγουρος για ποιο, κατέβασε τα ένα-ένα ή από εδώ που τα είχα πάρει εγώ μαζεμένα και κάνω τη δουλειά μου εκτοτε:

 

http://getintopc.com/softwares/utilities/visual-c-plus-plus-redistributable-packages-free-download/

 

Είναι επίσης πιθανό κάποιο dll να λείπει ή κάποιο dx library ξέρω γω. 

 

Tip: Google 0xc000007b  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Looks good, runs good, αλλα όχι και "φοβερό" optimization. Το ΑΑ πρέπει να μην λειτουργεί σωστά, ενώ βλέπω διαφορα στα fps δεν βλέπω στην εικόνα. Το FOV επίσης πρέπει να μην λειτουργεί ή ο slider να λέει μούφα values. Gameplay shooting mechanics super solid, δεν εντόπισα ίχνος accelaration/smoothing κτλ. απολύτως responsive. Το jump δεν το συμπάθησα καθόλου και εγώ αλλα νομίζω είναι συνήθεια. Το transition από 1st σε 3rd δεν με ενόχλησε ούτε εντόπισα κάποιο πρόβλημα. Το campaign φαίνεται να λέει για ένα playthrough αλλα όλα τα υπόλοιπα τα βρήκα βαρετά, χωρίς support από story όπως είναι το Borderlands δεν βρίσκω νόημα. Επίσης το game στηρίζεται παρα πολύ στο co-op οποτε χωρίς squad δεν παίζεται και μάλλον για αυτό το λόγο το βρήκα παραπάνω δύσκολο από ότι περίμενα. Το pvp παντελώς αδιάφορο για μένα. Δεν με έπεισε, εάν βγει και έχει μπόλικο content σε σχέση με το πρώτο και τα πάει καλά στα reviews βλέπουμε. Επίσης δεν είχα κανένα πρόβλημα με connectivity. Βασικά νομίζω είναι η "καλύτερη" beta που έχω παίξει από άποψη προβλημάτων, δεν είχα ούτε ένα.

 

p.s. Ξέχασα να αναφέρω το recoil που υπάρχει κανονικά, δεν κατάλαβα τι βλακείες λέγανε οι devs τότε, anyways. Ελπίζω στο final να υπάρχει τρόπος να κλείσεις τα damage values που ξερνάν οι εχθροί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μπορώ να το πάρω 24 ευρώ (κλειδί nvidia για 1080/1080 ti από ebay seller) με voucher που στείλανε στο email για 10 λίρες off σε κάθε αγορά από 20 λίρες και πάνω οποτε μάλλον θα το κάνω pre-order. Η Beta τρέχει μια χαρά οποτε όσο και να είναι το τελικό παιχνίδι θα αξίζει τουλάχιστον για ένα playtrough :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4η φορα σημερα μετα απο τις 3 επιθεσεις που γινονται και μας προστατευει με την Ασπιδα ο φαλακρας παω στην πορτα και δεν ανοιγει,καθομα λιγα δευτερολεπτα μπροστα και μετα απο λιγο μου λεει orbit dissmissed και κατι τετοια και με πεταει και με βαζει ν ξανακανω απο την αρχη το Q...4 φορες ηδη το χω κανει!και οταν παω να ξαναμπω μου λεει για το Orbit για Internet connection κτλπ πρεπει να βγω απο το Client και να ξαναμπω για να ειναι οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...