Προς το περιεχόμενο

Destiny 2 [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Stathis85 είπε

Αξίζει τίποτα το game? Δεν έχω παίξει το D1 και δεν έχω ιδέα πως είναι. Απλά απο ότι έχω δεί σε yt φαίνεται πολύ ενδιαφέρον το fps-rpg genre.

Απο την άλλη διαβάζω πολυ κακες κριτικές για το D2 απο users. Ότι δλδ έχει πολύ λίγο content για παιχνίδι των 60e απο ένα σημείο και μετά έχει μόνο βαρετό grind και το γεγονός ότι έβγαλαν dlc 2 μήνες μετά την κυκλοφορία του game μου φαίνεται τραγικά απαράδεκτο.

ειναι χειροτερο απο το 1 μακραν, το 1 ηταν οτι καλυτερο σε παρα πολλους τομεις, παρ ολα αυτα για 60 ευρω εχει αρκετο περιεχεμενο να ασχολεισαι, αν ειδικα παιζεις pvp αν και ειναι τερμα casual, σε καμια περιπτωση competitive. Sε mmo αν δεν βγει dlc τι θα κανει ο κοσμος, δε γινεται να παιζει τα ιδια και τα ιδια ολη την ωρα, αν δεν σου αρεσουν τα mmos αν και δεν ειναι με την κλασσικη εννοια, μην ασχολεισαι

το 1ο dlc ειναι παρα πολυ μετριο γενικοτερα, αλλα εχει το καλυτερο raid lair και γενικα νομιζω ειναι το 2ο καλυτερο raid σε ολο το destiny, αν και πολυ μικρο, μονο γι αυτο αξιζει

οι κακες κριτικες ειναι σε σχεση με το 1ο, το 1ο εδωσε πραματα που δεν θα βρεις αλλου, γενικα σαν fps με loot + gear δεν υπαρχει κατι αλλο, εκτος απο το borderlands που δεν εχει dungeons + raid οπως το destiny

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν το DLC ηταν βαρετο...τωρα εχει πολα πραγματα να κανεις.Ουτε εγωεχω παιξει το D1.Αν τελικα μπεις και σου αρεσει στειλε μου ενα pm. Τωρα αν τα αξιζει τα λεφτα του και αν θα σου αρεσει ειναι προσωπικη αποψη του καθενος,το καλυτερο να πας σε καναν φιλο να το δεις η κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Sε mmo αν δεν βγει dlc τι θα κανει ο κοσμος, δε γινεται να παιζει τα ιδια και τα ιδια ολη την ωρα, αν δεν σου αρεσουν τα mmos αν και δεν ειναι με την κλασσικη εννοια, μην ασχολεισαι

το 1ο dlc ειναι παρα πολυ μετριο γενικοτερα, αλλα εχει το καλυτερο raid lair και γενικα νομιζω ειναι το 2ο καλυτερο raid σε ολο το destiny, αν και πολυ μικρο, μονο γι αυτο αξιζει

Δεν ισχύει αυτό που λες. Ναι να βγει dlc αλλά ύστερα απο ενα εύλογο χρονικό διάστημα. Όχι να πρέπει να δώσεις 30ε 3 μόλις μήνες αφου βγήκε το game. Αυτό ειναι κοροϊδία, για να μην πω τίποτα πιο βαρύ για αυτους που το δέχτηκαν αδιαμαρτύρητα...

Μια ζωή κυρίως mmo παίζω (Aν και το destiny 2 δεν το λες ακριβώς Mmo). Τα mmo είναι απο τη φύση τους τεράστια και σε κρατάνε για κανα χρόνο τουλάχιστον μέχρι να χρειαστεί extra content. Δεν θυμάμαι σε κανένα να έχω αγοράσει expansion σε κυκλοφορία 2 μηνών. Guild Wars 2 παίζω 5 χρόνια τώρα και πριν απο 4 μήνες βγήκε το 2o expansion... 

Ο λόγος που σκέφτομαι το destiny 2 είναι γιατί βρήκα το deluxe edition πολυ φτηνό και βρήκα και acc σχεδόν τζάμπα, αλλιώς για λόγους αρχής δεν υπήρχε περίπτωση να δώσω χρήματα σε εταιρεία που κοροϊδεύει έτσι τους πελάτες της. 

Σαν game μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον αλλά οι κριτικές απο users το έθαβαν γι'αυτό είπα να ρωτήσω εδώ.

Μου φαίνεται θα δοκιμάσω το free trial αν και δεν βγάζεις έτσι συμπεράσμα για τη μακροβιότητα του game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπερδευεσαι λιγο...τι σχεση εχει το Guild Wars με το Destiny 2?ναι μεν ειναι και τα 2 στην ιδια  κατηγορια παιχνιδιων αλλα  δεν υπαρχει καμια σχεση.Ειναι αδικο για το destiny να συγκρινεται με open world παιχνιδια τυπου GW,WOW,L2,TERA κτλπ. Απλα αναγκαζομαστε να το βαζουμε στην ιδια κατηγορια και τα  παιχνιδια που ειναι μαζι του ειναι αυτα του τυπου The Division και Borderlands.

Ωστοσο αυτο που λες ειναι το προβλημα απο το οποιο πασχιζουν τα παιχνιδια τα τελευτεαι  3-4 χρονια,δηλαδη βγαινουν μισοτελειωμενα στο κοινο προς πωληση.Θα μπορουσαν να συμπεριλαβουν δηλαδη το πρωτο DLC (που κοστιζε 19 και οχι 30 που λες)και να ειναι ολα κομπλε.Απλα επειδη πονταρουν οτι αλλος θα παιζει συνεχεια δεν γινεται να βγαζαν το 1ο update 6μηνες μετα την κυκλοφορια του παιχνιδιου.

Εγω που ειμαι casual ας πουμε μου ηρθε κουτι.Οταν εγραψα 305 powelvl (που ηταν το max πριν το DLC) μετα απο 1βδομαδα βγηκε και αυτο και ακομα παιζω χωρις να εχω βαρεθει,να grindarv,δεν εχω φτασει ακομα στο max δεν εχω  κανει καν  το 2ο RB κτλπ κτλπ...Φυσικα  η CLan ειναι αυτη  που  σε κρατασει στο game.Χωριςς αυτη δεν κανεις τιποτα και αν εχεις σκοπο  να παιζεις σολο καλυτερα μην το παρεις

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Ωστοσο αυτο που λες ειναι το προβλημα απο το οποιο πασχιζουν τα παιχνιδια τα τελευτεαι  3-4 χρονια,δηλαδη βγαινουν μισοτελειωμενα στο κοινο προς πωληση.Θα μπορουσαν να συμπεριλαβουν δηλαδη το πρωτο DLC (που κοστιζε 19 και οχι 30 που λες)και να ειναι ολα κομπλε.Απλα επειδη πονταρουν οτι αλλος θα παιζει συνεχεια δεν γινεται να βγαζαν το 1ο update 6μηνες μετα την κυκλοφορια του παιχνιδιου.

Δεν το σύγκρινα με το gw2 απλά σου λέω ότι σε 5 χρόνια καψίματος έχουν βγεί 2 expansions. Δλδ 50ε αθροιστικά. Απο την άλλη, πρώτη φορά βλέπω game που βάζει paywall 3 μήνες μετά την κυκλοφορία του..

Ας προσέθεταν στην αρχική κυκλοφορία του παιχνιδιού και το περιεχόμενο του πρώτου dlc. Αν το έκαναν αυτό προφανώς και θα κράταγε τον παίχτη για 6 μήνες τουλάχιστον όπως λες. Μη μου πεί κανείς ότι αφού βγήκε το παιχνίδι οι devs είδαν αντιδράσεις απο το κοινό και σε 3 μήνες σχεδίασαν, υλοποίησαν και κυκλοφόρησαν το 1ο dlc... Προφανώς ήταν έτοιμο πριν βγει το παιχνίδι. Και αντί να το διαθέσουν δωρεάν αφού όπως λές το παιχνίδι βγήκε μισοτελειωμένο προτίμησαν να αρμέξουν και άλλο την αγελάδα που λέγεται gamer ζητώντας τους άλλα 30ε (οι 9 στους 10 αγοράζουν season pass και γιατί συμφέρει οικονομικά και για να προστατεύσουν την "επένδυσή" τους). Αν υπάρχουν άτομα που αυτό δεν το βλέπουν σαν κοροϊδία αλλά το θεωρούν φυσιολογικό τότε πάω πάσο...

Tέλος πάντων, μάλλον θα φάει άκυρο το game γιατί δεν νομίζω να ψηθεί κανείς φίλος μου να δώσει 80ε (game + 1o dlc) για παιχνίδι με σκορ 3.4 στο metacritic, οπότε θα καταλήξω να παίζω σόλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαζεις 80e όπως λες τοτε διορθωσε οπου γραφεις +1ο dlc και γραψε FULL game.Το score στο μετακριτικ είναι ένα δειγμα,εγω θα του βαζα 8-9 και δεν το εχω βαθμολογησει.Οπως ειπα αν δεν το παιξεις δεν μπορεις να εχεις αποψη.Για το σολο που λες ευχαρίστως μιλαω στην κλαν να σε βαλουμε.Καθε απόγευμα μεσα μπαινουμε γελαμε και ειμαστε χαλαροι.2-3 raid μες στην βδομαδα τα βγαζουμε συνηθως.

 

Για τα υπολοιπα που λες για μισοτελειωμενο game οκ...το εχουμε αποδεχτει εδώ και τοσα χρονια,γιατι η bungie να εκανε κατι διαφορετικο αφου ολοι αυτό κανουν και δουλευει μια χαρα...Εχε το νου σου μπας και βγαλουν κανα free weekend και μπεις και το τσεκαρεις.Εγω ειχα και το Division που όμως δεν με τραβηξε καθολου στο multi του πραγματος και ειχα παιξει πολύ λιγο DZ,εδώ όμως είναι άλλο πραγμα.Απο day 1 το εχω και το εχω καταευχαριστηθει και ας μου ζητησε ηδη 55 ευρο για το παιχνιδι και το 1ο dlc και είμαι διαθεσιμος να δωσω και το επομενο 20αρι και αν βγει και άλλο και αλλα τοσα.Γιατι πολα απλα περναω πολύ καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη με συγκρινεις ενα fps με mmorpg και content? το destiny ειναι fps με το καλυτερο gunplay για μενα με διαφορα απο τον 2ο, και προσφερει πολυ πραμα να κανεις με το base game. αλλα μιλαμε για fps, δεν ειναι open-world αλλα instanced-based με dungeons, raids + pvp, ποσο καιρο νομιζεις θα παιξει καποιος τα ιδια και τα ιδια χωρις νεο content? μια χαρα ειναι η τιμη του τα προβληματα του ειναι αλλου και οχι στο κοστος του παιχνιδιου, ειχαν ενα επικο παιχνιδι να στηριχτουν και να το κανουν καλυτερο και αν αυτου το καναν ενα casual παιχνιδι χωρις λογο και αιτια και μειναμε εμεις απο το 1 να φαρμαρουμε cosmetics ενω μας υποσχεθηκαν αλλα πραματα

αν εισαι νεος στο κοσμο του destiny πιστευω θα το απολαυσεις αρκετα, το gunplay το ξαναλεω ειναι τρομακτικα καλο και το pve παρα πολυ καλο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, najinblue3 είπε

δηλαδη με συγκρινεις ενα fps με mmorpg και content? το destiny ειναι fps με το καλυτερο gunplay για μενα με διαφορα απο τον 2ο, και προσφερει πολυ πραμα να κανεις με το base game. αλλα μιλαμε για fps, δεν ειναι open-world αλλα instanced-based με dungeons, raids + pvp, ποσο καιρο νομιζεις θα παιξει καποιος τα ιδια και τα ιδια χωρις νεο content? μια χαρα ειναι η τιμη του τα προβληματα του ειναι αλλου και οχι στο κοστος του παιχνιδιου, ειχαν ενα επικο παιχνιδι να στηριχτουν και να το κανουν καλυτερο και αν αυτου το καναν ενα casual παιχνιδι χωρις λογο και αιτια και μειναμε εμεις απο το 1 να φαρμαρουμε cosmetics ενω μας υποσχεθηκαν αλλα πραματα

αν εισαι νεος στο κοσμο του destiny πιστευω θα το απολαυσεις αρκετα, το gunplay το ξαναλεω ειναι τρομακτικα καλο και το pve παρα πολυ καλο 

Εσύ το ανέφερες σαν mmo όχι εγω, και κανένα απο τα παιχνίδια που ανέφερα δεν ειναι open world. Όλα instance έχουν είτε είναι dungeons/raids/pvp/WvW κλπ

Απλά σου έφερα σαν παράδειγμα ενα παιχνίδι που παίζω 5 χρόνια με 7.000 ώρες και σε αυτά τα 5 χρόνια έχει βγάλει 2 expansions. Δεν με ενοχλεί το κόστος (Έτσι και αλλίως και για το gw2 πχ τα ultimate editions αγοράζω σε κάθε expansion που είναι 80ε το ένα γιατί ξέρω ότι έβγαλαν κάτι ολοκληρωμένο) . Με ενοχλεί το ότι κυκλοφόρησαν dlc (δλδ το έιχαν ήδη έτοιμο) αμέσως μετά την κυκλοφορία του παιχνιδιού. Αντί να δώσουν απο την αρχη να ολοκληρωμένο παιχνίδι στους fans επέλεξαν να δίνουν κομμάτι κομμάτι κάθε 3 μήνες για να τους αρμέξουν όσο περισσότερο μπορούν. Και εταιρείες που ακολουθούν πλέον τέτοιες στρατηγικές συνήθως τις μποϊκοτάρω...

 

Απο τα videos που έχω δεί το gameplay του μου φάνηκε πολυ διασκεδαστικό αν και νομίζω δεν θα με κρατήσει solo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα είναι mmo...Ξερεις σιγουρα τι σημαινει όμως ο ορος?απλα τα παιχνίδια δεν εχουν σχεση μεταξυ τους πραγματικα.

για τα υπολοιπα τα ειπαμε ηδη...λαθος τους κτλπ,σου δινουν όμως την δυνατοτητα όπως κάθε παιχνιδι με ένα 70αρι-80αρι να παρεις το ολο πακετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, εάν ψάχνετε για clan για Destiny 2 σε PC , μπορείτε να γραφτείτε στο www.bfgr.gr Ειμαστε clan απο Έλληνες μόνο και παίζουμε Destiny 2 και Battlefield 1 (παίζαμε και Battlefront 2 στο παρελθόν). 

Θα χαρούμε να τα πούμε και online

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...