Προς το περιεχόμενο

Destiny 2 [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έκανα μια blind εμφανιση χθες για να δούμε πως είναι, φάγαμε μούτρα λόγο light (ακόμα και απο trash) και έξω, αυτο είναι ενα πρόβλημα να πω την αλήθεια,  light-gating πίσω απο τα milestones. Απο την άλλη δεν βαριέσαι, καλύτερα, αλλιώς θα τελείωνε σε μια μέρα όλο το πανηγυρι και μετα θα γκρινιάζανε για content. 

Βάλανε modifiers στα heroic strikes (light level 350), τουλάχιστον έχουν λίγο challenge, αν μπείς 345 (το πρώτο soft cap) θα δείς ψόφο αλλά έχει πλάκα. Πάντως και πάλι, το expansion αν και έχει κάποια πράγματα (secrets στο patrol area, unique οπλα ala calcified fragments απο Taken King, κτλ), είναι αρκετά λίγο σε content. αν σου αρέσει το grind έχει πράγμα σε όπλα, exotic catalyst για τα exotics (masterworks) και άλλα

1 ώρα πριν, Votritis είπε

το πηρα και εγω απο hb και όντως περίμενα κατι καλύτερο, ειμαι lv20 και απο αναβαθμίσεις  δεν εχω ανει τιποτα γιατι δεν ξερω την τυφλα μου και βαριέμαι να το ψαξω , να ρωτισω ....αυτα τα raids/strikes ποτε τα κανεις ? γιατι τωρα στον χαρτη βελπω μονο το campaign, ειχα παιξει κατι τετοιο  στην beta και μου αρεσε.

Strikes είναι στο map (director) πάνω αριστερά το μπλε σύμβολο, έχει normal strikes playlist, heroic strike playlist και το NightFall Strike που είναι το δυσκολότερο και έχει ενα mechanic που το κάνεις δυσκολότερο ανάλογα με modifiers αρα μεγαλύτερο challenge και κάποια unique rewards.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fernandes είπε

 

Strikes είναι στο map (director) πάνω αριστερά το μπλε σύμβολο, έχει normal strikes playlist, heroic strike playlist και το NightFall Strike που είναι το δυσκολότερο και έχει ενα mechanic που το κάνεις δυσκολότερο ανάλογα με modifiers αρα μεγαλύτερο challenge και κάποια unique rewards.

Δεν μου το ειχε ανοίξει οταν ρώτησα, τωρα πριν απο λίγο το άνοιξε μετα απο μια αποστολή που έκανα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 ώρες πριν, najinblue3 είπε

@fernandes καμια αλλαγη ειχαμε στο pvp? ειδα οτι εχει 2 διαφορετικα progression paths, ενα για comp + ενα για normal mm

έχει competitive με ranking (Glory) unique όπλο απο ενα rank και μετά, Valor ranks για casual με rewards σε κάθε lvl, νομίζω είναι 6 όλα τα ranks, το 6v6 το έχουν κρατήσει μόνο για Iron Banner, private matches επίσης doubles. Δεν άλλαξε και τίποτα άλλο, απλα ενα rework στο matchmaking με fireteams ωστε να μην πας stomped αν πηγαίνεις solo.

ενα καλο breakdown 

  • Valor 
    • Caps out at 2,000 Rank Points
    • Features win streak bonus points
    • Can be reset when fully completed, with no cap on resets per season
    • Resets each season
    • Has ornament, emblem, and weapon rewards
    • Requires a fixed number of Valor resets to earn some rewards
    • Featured in: Quickplay, Rumble, Mayhem
       
  • Glory 
    • Caps out at 5,500 Rank Points
    • Features win streak bonus points
    • Adds loss streak penalties for recurring losses
    • Players can earn bonus rank points or fend off decay by completing three competitive matches each week
    • Only resets each season
    • Has ornament, emblem, and weapon rewards
    • Features unique seasonal chase weapon that can be earned at Fabled level (about ~40% of the way through your journey in Glory Ranks)
    • Lets players earn ornament for seasonal weapon at Legend level

προς το παρών κάθεσαι έξω απο το Glory μέχρι να φύγουν ψηλά οι competitive και να παίξεις κανα παιχνίδι χωρίς να τραβάς πολλά ζόρια.

Αν δώσουν και άλλο incentive για το pvp θα είναι οκ. Νομίζω καλά το πάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα να ξεκινησω δε κρατηθηκα πραγματικα με τα τοσα καλα σχολια που ακουσα για το raid 

ελιωσα με warlock στην αρχη, οποτε ειπα να το γυρισω σε Titan

level up αστειο και τρομερα γρηγορο, αλλα εκει που εντυπωσιαστηκα ηταν στο pvp

σιγουρα ριξανε τρελο balance, ποτε δε βρεθηκα αντιμετωπος με 4αδα σε party, ολα τα παιχνιδια ηταν πολυ κοντα @fernandes ειχες δικιο για το matchmaking 

το gunplay τρομερο οπως παντα, cant wait να παω 30 και να κανω nightfall/raid 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω επειδη εχω μπερδευτει λιγο, βαζω συνδρομη μονο για 1 μηνα, με χρεωνει 12 ευρω αποκταω στιγμιαια το παιχνιδι και επειτα θα συνεχισει να με χρεωνει καθε μηνα? Μπορω απλα να αποκτησω το παιχνιδι με 12 ευρω οπως λεει και μετα να κανω cancel?

sdss.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@giorgosmcmc Ναί έτσι πάει απ'όσο λέει τουλάχιστον, cancel anytime. Επομένως το παίρνεις και μετά πάς μέσα στα settings σου και κάνει cancel to sub για να μην σε πάει αυτόματα χρέωση τον επόμενο μήνα. 

@najinblue3 μήν το κάψεις, πάρτο λάου λάου να κρατήσει. Βασικά βγάλε τα milestone γιατι αύριο reset και θα ανεβάσεις light lvl 2 φορές μεσα σε 2 μέρες οπότε καλή φαση. το 30 είναι καμια δύο ώρες υπόθεση, δεν έχει ζόρι. 

Επίσης μόλις σήμερα πήρα το Sleeper Simulant. rehush πράγματα απο το 1 κάνουν αλλα είναι νοσταλγία το ρημάδι.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήρα το season pass και σιγά σιγά βρίσκω και παρεα, απλά μια ερώτηση παίδες, είμαι 270 power level, για να συνεχίσω το story με το Osiris, πρέπει να πάω 305; Η θα πάω τσακ μπαμ στο στορι από τα rewards; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Metaksas είπε

Τελικά πήρα το season pass και σιγά σιγά βρίσκω και παρεα, απλά μια ερώτηση παίδες, είμαι 270 power level, για να συνεχίσω το story με το Osiris, πρέπει να πάω 305; Η θα πάω τσακ μπαμ στο στορι από τα rewards; 

βασικα το CoO ζηταει 210 νομιζω, εγω σημερα τελειωσα το campaign καπου στο 240 με αρκετο crusible και το ξεκινησα κατευθειαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

αντε παιδιά δώστε πόνο να πάμε κανα NF prestige να πάρουμε τα emblems :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίζω λίγο καθε μέρα , έχω κάνει έναν exo hunter και μπορώ να πω οτι μου αρέσει πολύ (βεβαια αρχη είμαι ακομα).

Φοβάμαι να ξοδεψω upgrade points για μην τα βάλω κάπου που να μετανιώσω, πχ προς τα που να βάλω? way of the warrior? ή way of the wind?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

@Orgios Μην σε αγχωνει βάλτα όπου θες, στο τέλος θα τα έχεις γεμίσει όλα. Κάθε lvl που ανεβαίνεις, παίρνεις και ενα point. επίσης διάφορα quest και adventures δίνουν και ενα Point. τελοσπαντων, μην σε φοβίζει, βάρα ελέυθερα. Δεν "χαλάει" ο χαρακτήρας. 

Στο τέλος έχεις ενα class με 3 subclass (elements), στην περιπτωσή σου έχεις Solar (Golden Gun), Void (Tether) και Arc (Staff). Τα ξεκλειδώνεις  με αυτή την σειρά. Η διαφορά στα build έχουν να κάνουν με διαφορα perks που σου ξεκλειδώνουν και synergies με αντικείμενα. 

Όπως είπα και πριν, μην φοβάσαι, βάλτα να γεμίσουν και παίζεις με όποιο θες (αλλάζουν on the fly όλα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...