Προς το περιεχόμενο

AM4 motherboards εμπειριες και συμπερασματα


benign

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη έγινε σε μένα δεν σημαίνει πως θα γίνει και σε σένα. Τυχαίνουν αυτά !

 

Btw μου τα μασάνε για αντικατάσταση και λένε πως υπάρχουν κάτι γρατζουνιές από κάτω και κάτι τέτοιες ιστορίες. Θα έχουμε γέλια γιατί δεν υπήρχε τίποτα όταν την έστειλα πίσω και κράτησα τις απαραίτητες φωτο.

 

Αυτό έχει συμβεί εδώ και αρκετό καιρό αλλά μου το είπαν προχθές για τις γρατζουνιές, ενώ την έχουν την μητρική απ τις 25 του μήνα. Θα δείξει τι θα γίνει.

​Από που έγινε η αγορά?, Είχες καμία εξέλιξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα πηρα μια biostar gt5 , ελπιζω να φτασω τα 4ghz

 

Αν μπορείς να μας δώσεις φωτογραφίες της, print screen του UEFI για να δούμε ποιές ρυθμίσεις έχει, αλλά και πως δείχνει :)

Φυσικά και τις εντυπώσεις σου για την λειτουργία της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικα πηρα μια biostar gt5 , ελπιζω να φτασω τα 4ghz

 

 

Κάνε μας μια παρουσίαση.

 

Κανείς δεν έχει δώσει μεγάλη σημασία σε αυτή την εταιρία.

 

Θέλουμε ότι αφορά σταθερότητα, θερμοκρασίες, συμβατότητα μνημων , επεκτασιμότητα , bios ,  utilities κ.λ.π.

 

Αν θες κάνε μια παρουσίαση.

 

Θα αξίζει νομίζω.  Πολύ ASUS, GIGA  έχουμε φάει τα τελευταία χρόνια.

 

Εφυγαν, DFI, ABIT, QDI, ECS, AOPEN. ZETWAY, ALBATRON και έχουμε μείνει με 4 κατασκευαστές ....

Επεξ/σία από adtakhs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Τι μου θύμησες,

Abit AW9D MAX, με λεντάκια παντού γύρω της, που άλαζες το mode απο το bios. 2006, όχι 2016, πρωτοπορία.

 

 

 

Στεναχωρηθηκα που την έδωσα αλλά ήταν πιο παράξενη και απο την DFI της υπογραφής...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να μας δώσεις φωτογραφίες της, print screen του UEFI για να δούμε ποιές ρυθμίσεις έχει, αλλά και πως δείχνει :)

Φυσικά και τις εντυπώσεις σου για την λειτουργία της.

μεγαλη απογοητευση αλλα δεν θα μπορεσω να κανω review την biostar δεν την ειχαν σε στοκ και σε συνενοηση δεκτηκαν να μου δωσουν την gigabyte x370 gaming 5 στα 210 συνολο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγαλη απογοητευση αλλα δεν θα μπορεσω να κανω review την biostar δεν την ειχαν σε στοκ και σε συνενοηση δεκτηκαν να μου δωσουν την gigabyte x370 gaming 5 στα 210 συνολο :)

Αφού πηγές τόσο υψηλά σε τιμή δεν κοιτούσες και κάποια μητρική που μπορείς να πειράξεις το base clock ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού πηγές τόσο υψηλά σε τιμή δεν κοιτούσες και κάποια μητρική που μπορείς να πειράξεις το base clock ?

μεχρι 4ghz θα παω και δεν θα κανω και τοσο tweak ,τοσα χρονια με xeon απο v3-v5 με καλυπτει οτι προσφερει η μητρικη και ειναι η δευτερη φορα που κανω υπερβαση budget , αλλα αν δεν κανω λαθος εχει και αυτη ξεχωριστο clockgen για blck πρωτη φορα εκανα υπερβαση με 1150 g1 μητρικη την οποια στο τελος δεν εκμεταλευτηκα καθοτι ο xeon δεν εκανε overclock. γενικως δεν με τρελαινει και το overclock θα φερω τον 1700 σε ρυθμισεις 1800x αν κερδισα το silicon lottery και θα μεινω εκει,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η gaming 5 δεν εχει bclk gen. Ειναι και η βασικοτερη διαφορα της απο την Κ7.Ολα τα υπολοιπα ειναι ιδια.

με ξεκλειδωτο επεξεργαστη δεν με ενδιαφερει και τοσο :) δεν προκειται να στρεσαρω ραμ και συστημα περαν των 4ghz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 4 δεν ειναι και τοσο ευκολα όσο αναφορά το θεμα κατανάλωσης και τάσης που θα χρειαστεις..Η για να το θεσω διαφορετικα θα χρειαστεις πολυ περισσοτερη ταση για 24/7 για να πας απο 3.8 στα 4 σε σχεση με αυτο που θα κερδισεις.Με το συγκεκριμενο board παντως hynix chip μνημες επαιξαν απευθειας στα 3000 και στα 3200 με OC χωρις ψαξιμο. Εγω Τελικα κατεληξα στα 3.7 με 1.25-1.26v και προς το παρον 2933 μεχρι το update του Μαιου.Μετα θα κοιταξω λιγο για OC στις μνημες.Επισης ειναι παρα πολυ σταθερο ακομα και σε λανθασμενες επιλογες στο OC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...