Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση φυσικού αερίου


aggeliki :)

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, mrvaggos είπε

Η αλήθεια είναι πως δεν υπάρχει παιδί ή ασθενής. Βιάζομαι διότι προς το παρόν έχω θέρμανση από ερκοντισιον 20ετιας αλλά ζεστό νερό όχι. Βέβαια δεν είμαι αισιόδοξος ότι θα κάνουν κάτι για πιο γρήγορο

Να πας αύριο από εκεί, δεν έχω να πω κάτι άλλο φίλε μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 687
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/6/2023 στις 2:36 ΜΜ, tollisth είπε

Ποιο μοντέλο όμως?δεν το αναφέρεις εχει διαφορα η συγκεκριμένη εταιρία

WOLF FGB-K-28. 

 

εχει κανεις καποια αρνητικη αξιολογηση για WOLF???

 

https://ferrolistore.gr/store/heating/natural-gas-lpg/boilers-natural-gas-lpg/wolf-fgb-k-28-λεβητασ-αεριου-υγραεριου/

Επεξ/σία από PedroG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2023 στις 8:17 ΜΜ, gothic_waver είπε

Wolf δυστυχώς απογοήτευση... εγκατάσταση το 2015 χάλασε πλακέτα κυκλοφορητης και κάτι ακόμα μου είπε ο τεχνικός πάνω από 600€ ζημιές και πάω για καινούργιο.. Λέω για Baxi

https://baxihellas.gr/proionta/levites-sympyknosis-fysikou-aeriou-epitixoi/amesi-paragogi-znx-2/duo-tec-compact/

7 έτη εγγύηση μαζί με μαγνητικό φιλτρο...

Από τι προέκυψε η βλάβη σε πλακέτα & κυκλοφορητή  ; Είχες επιτηρητή τάσης και αντικεραυνικη προστασία στο πίνακα ; 

Ερωτηση διαθεσιμότητα δικτύου υπάρχει στη παράλληλη οδό και σε συνέχεια στη δική μου . Μόνο μπροστά από εμένα δε περνάει .Οι πιο καινούργιες πολυκατοικίες έχουν ήδη αναμονες.

Για μεμονωμένο διαμέρισμα εάν κάνεις αίτηση φέρνουν μέχρι τη πολυκατοικία ; 

Το κοστολογιο είναι στάνταρ ; Θα χρειαστεί αυτοψία λογικά από μηχανικό ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά με υγεία. Το ζεστό νερό στο σπίτι εδώ και λίγο καιρό δεν έρχεται και πολύ ζεστό. Χλιαρό στην καλύτερη. Η πίεση είναι μια χαρά και στο τέρμα κρύο και στο ζεστό απλά δεν ζεσταίνει αρκετά (ισα που το σπάει) άσχετα ποσο ψηλά έχω ρυθμίσει την θερμοκρασία του ζεστού νερού. Ήρθε τεχνικός άνοιξε απλά την βρύση είδε τι γίνεται και με την μια είπε αλλαγή εναλλάκτης γιατί είναι βουλωμένος με κοστος 264€ με τα εργατικά. Έχω λέβητα  vaillant. Και ο εναλλάκτης είναι με 19 πλάκες. Αυτά μου είπε. Επειδή δεν πολύ εμπιστεύτηκα την κρίση του από τον έλεγχο που έκανε (δεν άνοιξε να δει κάτι στον καυστήρα καν) ήθελα αν υπάρχει κάποια γνώμη από όποιον γνωρίζει κάτι παραπάνω η αν με κάποιος τρόπο μπορώ να εξακριβώσω εγώ αν είναι όντως ο εναλλάκτης. Πιάνουν τα χέρια μου γενικώς απλά με τον καυστήρα δεν πολύ ασχολούμαι δεν είμαι ειδικός. Φυσικά θα φέρω και άλλον τεχνικό αλλά οποιαδηποτε γνώμη θα βοηθήσει. Ευχαριστώ και χρόνια πολλά και πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, agaviot είπε

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά με υγεία. Το ζεστό νερό στο σπίτι εδώ και λίγο καιρό δεν έρχεται και πολύ ζεστό. Χλιαρό στην καλύτερη. Η πίεση είναι μια χαρά και στο τέρμα κρύο και στο ζεστό απλά δεν ζεσταίνει αρκετά (ισα που το σπάει) άσχετα ποσο ψηλά έχω ρυθμίσει την θερμοκρασία του ζεστού νερού. Ήρθε τεχνικός άνοιξε απλά την βρύση είδε τι γίνεται και με την μια είπε αλλαγή εναλλάκτης γιατί είναι βουλωμένος με κοστος 264€ με τα εργατικά. Έχω λέβητα  vaillant. Και ο εναλλάκτης είναι με 19 πλάκες. Αυτά μου είπε. Επειδή δεν πολύ εμπιστεύτηκα την κρίση του από τον έλεγχο που έκανε (δεν άνοιξε να δει κάτι στον καυστήρα καν) ήθελα αν υπάρχει κάποια γνώμη από όποιον γνωρίζει κάτι παραπάνω η αν με κάποιος τρόπο μπορώ να εξακριβώσω εγώ αν είναι όντως ο εναλλάκτης. Πιάνουν τα χέρια μου γενικώς απλά με τον καυστήρα δεν πολύ ασχολούμαι δεν είμαι ειδικός. Φυσικά θα φέρω και άλλον τεχνικό αλλά οποιαδηποτε γνώμη θα βοηθήσει. Ευχαριστώ και χρόνια πολλά και πάλι. 

αν είσαι τυχερός , αισθητήρας θερμοκρασίας , κατέβασε τη θερμοκρασία τέρμα χαμηλά και δες αν παίρνει μπρος ο λέβητας .

Επίσης αν δεν τον έχεις κάνει σέρβις ποτέ μπορεί να τη γλυτώσεις με ένα καλό σέρβις/καθάρισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, agaviot είπε

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά με υγεία. Το ζεστό νερό στο σπίτι εδώ και λίγο καιρό δεν έρχεται και πολύ ζεστό. Χλιαρό στην καλύτερη. Η πίεση είναι μια χαρά και στο τέρμα κρύο και στο ζεστό απλά δεν ζεσταίνει αρκετά (ισα που το σπάει) άσχετα ποσο ψηλά έχω ρυθμίσει την θερμοκρασία του ζεστού νερού. Ήρθε τεχνικός άνοιξε απλά την βρύση είδε τι γίνεται και με την μια είπε αλλαγή εναλλάκτης γιατί είναι βουλωμένος με κοστος 264€ με τα εργατικά. Έχω λέβητα  vaillant. Και ο εναλλάκτης είναι με 19 πλάκες. Αυτά μου είπε. Επειδή δεν πολύ εμπιστεύτηκα την κρίση του από τον έλεγχο που έκανε (δεν άνοιξε να δει κάτι στον καυστήρα καν) ήθελα αν υπάρχει κάποια γνώμη από όποιον γνωρίζει κάτι παραπάνω η αν με κάποιος τρόπο μπορώ να εξακριβώσω εγώ αν είναι όντως ο εναλλάκτης. Πιάνουν τα χέρια μου γενικώς απλά με τον καυστήρα δεν πολύ ασχολούμαι δεν είμαι ειδικός. Φυσικά θα φέρω και άλλον τεχνικό αλλά οποιαδηποτε γνώμη θα βοηθήσει. Ευχαριστώ και χρόνια πολλά και πάλι. 

Μήπως με καθαρισμό - χημικό γλιτώσεις τόν εναλλάκτη ; 

Έχει συντηρηθεί πρόσφατα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Μήπως με καθαρισμό - χημικό γλιτώσεις τόν εναλλάκτη ; 

Έχει συντηρηθεί πρόσφατα ?

Καλοκαιρι απλα δεν εκανε και πολλα τοτε αν θυμαμαι καλα. Δεν ηταν ο ιδιος μαστορας και η συντηρηση ηταν της πλακας. (γενικα απο μαστορες στο αεριο δεν εχω βρει εναν της προκοπης)

 

19 λεπτά πριν, giannnis122 είπε

Πόσα χρόνια τον έχεις;  τι θερμοκρασία τα  ζνχ το έχεις;

10ετια. στουσ 45-50 για νερο

Θα μιλησω με εναν ακομα που μου προτειναν και θα επανελθω παιδια. Δεν ειναι και στο σπιτι που μενω ο εν λογω λεβητας, ειναι στο πατρικο οποτε δεν μπορω να κανω αμεσες ενεργειες σε αυτα που μου λετε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, agaviot είπε

Καλοκαιρι απλα δεν εκανε και πολλα τοτε αν θυμαμαι καλα. Δεν ηταν ο ιδιος μαστορας και η συντηρηση ηταν της πλακας. (γενικα απο μαστορες στο αεριο δεν εχω βρει εναν της προκοπης)

οι περισσότεροι δυστυχώς απλά τον ανοίγουν το φυσάν και τέλος , πράγμα που (αν πιάνουν τα χέρια) το κάνεις και ο ίδιος

με το σέρβις εννοούσα να έβλεπε και την κατάσταση του εναλλάκτη και να έκανε καθαρισμό (πολλοί το κάνουν στάνταρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, agaviot είπε

10ετια. στουσ 45-50 για νερο

 

Καλό είναι 45 και πιο κάτω για να μην δημιουργούνται άλατα

Σίγουρα μετά από τόσα χρόνια θα θέλει χημικό καθαρισμό και ο πρωτεύον εναλλακτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, agaviot είπε

Κόστος χημικού καθαρισμού παιδιά γνωρίζετε? Στο περίπου, για να ξέρω αν ακούσω κάποια τιμη χωρίς λογική!

Εξαρτάται και τη χημικά θα χρησιμοποιηθούν.

Ξεκινάνε από 40-50€ τα χημικά /τμχ αλλά υπάρχουν διάφορες κατηγορίες .

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα σε ολους, σκεφτομαι για εγκατασταση φυσικου αεριου , πηρα προσφορες και ο λεβητας επιλογης για την εγκατασταση ειναι ο Lamborghini, ξερετε αν ειναι καλος ; Σας ευχαριστώ πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...