Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση φυσικού αερίου


aggeliki :)

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, energy52 είπε

Εγω εχω βαλει Daikin τουρκικο με την ονομασια airfel Digifel οικονομικος λεβητας 24αρης 4 χρονια τωρα δεν εχει κανει κιχ αθορυβος,  για ΖΝΧ πολυ οικονομικος, αλλα και περιστασιακη θερμανση αποδιδει γρηγορα, ομως με μπουκαλες. Επικειται και συνδεση με ΦΑ σε λιγο καιρο, να δω τι διαφορα ευχομαι να μην το μετανιωσω..

Να βάλεις, με μπουκάλες πάντα ακριβά βγαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 687
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

37mbar στο υγραέριο 26 στο φυσικο αεριο
μολις εγκατεστησα στη βεραντα μου τον Γερμανικης Τεχνολογιας Wolf με ασυρματο τηλεχειριστηριο απο αποσταση!
Τελικα ηρθε συνεργειο απο μεγαλυτερη πολη στην οικοδομη και τον εγκατεστησαν με οδηγιες Μηχανολογου σε μια μερα με εσωτερικη και εξωτερικη συνδεση. Το μονο που μενει ειναι να μπει σε λειτουργια και να γινει Συμβολαιο!
 
Εχετε να προτεινετε κατι απο εδω και περα?
 
Θελω να πω μονο οτι το συνεργειο που ηρθε πραγματι πολυ εμπειρο δεν αφησε την παραμικρη Υποψια οτι κατι εκανε στραβα! Ολα σταθμιμσνεα κα ολοκληρωμενα καθαρα και ευθυγραμισμενα μεσα και εξω με πολυ λεπτομερεια και προσοχη σε αντιθεση με τα αλλα Διαμερισματα που απευθυνηθηκαν σε συνεργειο της πολης μου που καναν 4 μερες - εγω μολις 1- και πολυ τσαπατσουλικη δουλεια εξωτερικα τουλαχιστον (υποψιαζομαι και στα χρηματα δωσανε περισστοερα για υποδεεστερα μηχανηματα απο τον WOLF βαλανε BAXIE)
δυστυχως δεν υπαρχει εμπειρια στην πολη οποτε....αναμενομενο απο τα συνεργεια τοποθετησης ......
 
Τι μου προτειενται να βαλω σαν συνεχεια? ( παροχο κλπ κλπ?)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Σου εβαλαν stopcor?

ειναι απαραιτητο? Τι ειναι αυτο? Βασικα ψαχνω παροχο συνδεσης πριν απο οτι δηποτε αλλο και οτι αλλη πληροφορια εχετε σας ακουω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PedroG είπε
37mbar στο υγραέριο 26 στο φυσικο αεριο
μολις εγκατεστησα στη βεραντα μου τον Γερμανικης Τεχνολογιας Wolf με ασυρματο τηλεχειριστηριο απο αποσταση!
Τελικα ηρθε συνεργειο απο μεγαλυτερη πολη στην οικοδομη και τον εγκατεστησαν με οδηγιες Μηχανολογου σε μια μερα με εσωτερικη και εξωτερικη συνδεση. Το μονο που μενει ειναι να μπει σε λειτουργια και να γινει Συμβολαιο!
 
Εχετε να προτεινετε κατι απο εδω και περα?
 
Θελω να πω μονο οτι το συνεργειο που ηρθε πραγματι πολυ εμπειρο δεν αφησε την παραμικρη Υποψια οτι κατι εκανε στραβα! Ολα σταθμιμσνεα κα ολοκληρωμενα καθαρα και ευθυγραμισμενα μεσα και εξω με πολυ λεπτομερεια και προσοχη σε αντιθεση με τα αλλα Διαμερισματα που απευθυνηθηκαν σε συνεργειο της πολης μου που καναν 4 μερες - εγω μολις 1- και πολυ τσαπατσουλικη δουλεια εξωτερικα τουλαχιστον (υποψιαζομαι και στα χρηματα δωσανε περισστοερα για υποδεεστερα μηχανηματα απο τον WOLF βαλανε BAXIE)
δυστυχως δεν υπαρχει εμπειρια στην πολη οποτε....αναμενομενο απο τα συνεργεια τοποθετησης ......
 
Τι μου προτειενται να βαλω σαν συνεχεια? ( παροχο κλπ κλπ?)

Ποιο μοντέλο έβαλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, tollisth είπε

Ποιο μοντέλο έβαλες?

 

2 ώρες πριν, PedroG είπε
37mbar στο υγραέριο 26 στο φυσικο αεριο
μολις εγκατεστησα στη βεραντα μου τον Γερμανικης Τεχνολογιας Wolf με ασυρματο τηλεχειριστηρι.........................
 
Τι μου προτειενται να βαλω σαν συνεχεια? ( παροχο κλπ κλπ?)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι αυτό το stopcor και τι πρέπει να μπει εκτός από κουκούλα;  Μπορείτε να μου εξηγήσετε σας παρακαλώ καθότι άσχετος είμαι και ίσως από τους πρώτους εκατό πού βάλανε στη πόλη μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα στην παρεα και απο μενα.. Εχω εγκριθει στο εξοικονομω και θα βαλω λεβητα αεριου με μποτιλιες .. Ο μηχανικος μου μου ειπε οτι δεν επιτρεπεται στο λεβητοστασιο γιατι ο απο  κατω χρησιμοποιει πετρελαιο αρα αναγκαστικα στο μπαλκονι.. Θα ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποιος κινδυνος απο το κρυο γιατι ειμαι βορεια ελλαδα και πολλες φορες κατεβαζει κατω απο το μηδεν το χειμωνα.. Υπαρχει περιπτωση  λογω παγετου να προκληθει προβλημα?? 

Επεξ/σία από Aporias3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, χάλασε η πλακέτα του λέβητας και επειδή δεν υπάρχουν ανταλλακτικά(Lamborghini xilo d ~13 ετών) θα χρειαστεί να αγοράσω καινούριο και είμαι σ έρευνα αγοράς να μάθω τι ισχύει σχετικά με αξιοπιστία, επάρκεια σε ανταλλακτικά, εγγυήσεις κλπ.

Μέχρι στιγμής έχω ξεχωρίσει τα παρακάτω. Να σημειωθεί ότι είναι πλ σημαντική να μπορεί να δώσει ζεστό νερό σε βρύσες ενώ ζεσταίνει το σπίτι.

1) Riello Residence 25 KIS Wall Mounted Boiler Condensation Gas with Burner 21496kcal/h

2) Baxi Luna Duo-Tec Space+ 24GA Wall Mounted Boiler Condensation Gas with Burner 17196kcal/h

3) Ariston Genus ONE NET EXT 25 Wall Mounted Boiler Condensation Gas with Burner 18487kcal/h

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/6/2023 στις 10:19 ΜΜ, VaggD είπε

Καλησπέρα, χάλασε η πλακέτα του λέβητας και επειδή δεν υπάρχουν ανταλλακτικά(Lamborghini xilo d ~13 ετών) θα χρειαστεί να αγοράσω καινούριο και είμαι σ έρευνα αγοράς να μάθω τι ισχύει σχετικά με αξιοπιστία, επάρκεια σε ανταλλακτικά, εγγυήσεις κλπ.

Μέχρι στιγμής έχω ξεχωρίσει τα παρακάτω. Να σημειωθεί ότι είναι πλ σημαντική να μπορεί να δώσει ζεστό νερό σε βρύσες ενώ ζεσταίνει το σπίτι.

1) Riello Residence 25 KIS Wall Mounted Boiler Condensation Gas with Burner 21496kcal/h

2) Baxi Luna Duo-Tec Space+ 24GA Wall Mounted Boiler Condensation Gas with Burner 17196kcal/h

3) Ariston Genus ONE NET EXT 25 Wall Mounted Boiler Condensation Gas with Burner 18487kcal/h

 

Πανε και σε κατάστημα  να δεις τι θα σε βολέψει, μπορείς επίσης να κοιτάξεις για Vaillant,De Dietrich,wolf(την  CGB-2K σειρά) εχω τον CGB-2K-24 εδώ και 2 χρονιά για θέρμανση και ζεστο νερο χωρίς κανενα θέμα είναι πολύ καλο μηχάνημα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...