Προς το περιεχόμενο

DHL paket international


Benoulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/12/2018 στις 9:28 ΜΜ, epir21 είπε

Καλησπέρα παιδιά, sorry που ξεθάβω το θέμα αλλά το θεώρησα καλύτερο από το να φτιάξω νέο.

Έχω κάνει μια παραγγελία και η αποστολή φαίνεται ότι είναι με DHL Ταχυδρομείο  και όχι courier.

Φαίνεται πως εδώ θα παραδοθεί με DHL (απο αυτά που διαβάζω παραπάνω) μιας και αυτό το URL μου δίνει. Το URL της Ελληνικής DHL δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα οπότε δεν έχει φτάσει εδώ λογικά ακόμα.

Το θέμα είναι ότι είναι κολλημένο από τις 6/12 ότι φεύγει από την Γερμανία, και με τα πόδια να το έφερναν θα είχε φτάσει.

Θα καλέσω αύριο την DHL μήπως μπορούν να μου δώσουν καμία πληροφορία. Το κατάστημα έγραφε ότι η παράδοση γίνεται σε 5-8 εργάσιμες, μπορώ να διεκδικήσω επιστροφή χρημάτων για την καθυστέρηση;;; Δεν ήταν και λίγα (13 ευρώ). Παραγγέλνω συνέχεια από εξωτερικό, τέτοια καθυστέρηση δεν έχω ξαναδεί. 

EDIT: Ήρθε τελικά σήμερα το δέμα :) 11 εργάσιμες απο τότε που έφυγε απο Γερμανία, σε περίπτωση που κάποιος έχει το ίδιο θέμα!

Τα στάδια είναι τα παρακάτω:

Untitled.png.86b379620bde14e8a662b724ed3c84a6.png

Καλησπέρα! Έχω ακριβως την ίδια περίπτωση. Τελικά με τι εταιρεία σου ήρθε σπίτι? Όταν έφτασε Ελλάδα μπορούσες να το δεις με κάποιο tracking number?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, ThanassiP είπε

Καλησπέρα! Έχω ακριβως την ίδια περίπτωση. Τελικά με τι εταιρεία σου ήρθε σπίτι? Όταν έφτασε Ελλάδα μπορούσες να το δεις με κάποιο tracking number?

Ήρθε με DHL κουριερ αν θυμάμαι καλά! Μπορείς να το δεις ναι, σου δίνει αλλο tracking όταν φτάσει εδώ, και μπορείς να το βάλεις στο link που δίνει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαναφέρω το thread για να ρωτήσω αν ισχύουν οι παραδώσεις της DHL.gr με ELTA Courier ή απλο ELTA ή την ίδια την DHL(στην περιοχή δεν υπάρχει γραφείο της DHL)

Επεξ/σία από Phoenix7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 4/7/2019 στις 12:01 ΠΜ, Phoenix7 είπε

Επαναφέρω το thread για να ρωτήσω αν ισχύουν οι παραδώσεις της DHL.gr με ELTA Courier ή απλο ELTA ή την ίδια την DHL(στην περιοχή δεν υπάρχει γραφείο της DHL)

+1😀,

Τλκ έμαθες με τι σου ήρθε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν κάποιος ξέρει ας μας πει ποιος κάνει τις παραδόσεις της dhl όταν δεν υπάρχει γραφείο της στην περιοχή?? Το amazon.uk στέλνει τα δέματα με Deutsche Post DHL δίχως tracking !!!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, abatar είπε

Εάν κάποιος ξέρει ας μας πει ποιος κάνει τις παραδόσεις της dhl όταν δεν υπάρχει γραφείο της στην περιοχή?? Το amazon.uk στέλνει τα δέματα με Deutsche Post DHL δίχως tracking !!!  

Τα ελτα πιθανότατα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Περιμενω εγω απο την προηγουμενη εβδομαδα!

Τηλεφωνησα στην ελληνικη DHL και μου ειπε οτι οταν φτασει Ελλαδα θα με ενημερωσουν με ποια μεταφορικη θα μου αποσταλλει. 
Θεωρητικα σημερα ειναι η τελευταια ημερα της διοριας

Tu, 14.01.2020 06:37 Feucht, Germany
The international shipment has been processed in the export parcel center
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ism93 είπε

Περιμενω εγω απο την προηγουμενη εβδομαδα!

Τηλεφωνησα στην ελληνικη DHL και μου ειπε οτι οταν φτασει Ελλαδα θα με ενημερωσουν με ποια μεταφορικη θα μου αποσταλλει. 
Θεωρητικα σημερα ειναι η τελευταια ημερα της διοριας

Tu, 14.01.2020 06:37 Feucht, Germany
The international shipment has been processed in the export parcel center
 
 

Εμενα εφτασε ελλαδα παντως πριν λιγο το ειδα.. Πηγε σε dhl express περιεργως.. Λογικα θα το εχω αυριο η δευτερα τριτη τεταρτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Απ ότι βλέπω στα πριντ σκριν φίλων εδώ, τα δέματα  πηγαίνουν στο κεντρο τους στο Feucht κι από κει παίρνουν το δρόμο τους.

Βλέπω στα Πρίντ σκριν ότι την ημέρα που φθάνει στο κέντρο διαμεταγωγης, την ίδια ημέρα φεύγει.

Εγώ ενα δέμα εκεί κολλημένο απ την ημέρα που πήγε... αργεί να ενημερωθεί; Απλά κόλλησε για ποιο λόγο δε ξέρει κανείς;

Είναι η 1η φορά που έρχεταιε DHL και δε μου γράφει πιθανή ημερομηνία παράδοσης...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billsnake21 είπε

Έχω κι εγώ την ίδια απορία. Είναι σήμερα η 10η μέρα που βρίσκεται στο Feucht δίχως κάποια ενημέρωση :(

Είναι λόγω της κατάστασης με τον κορωνοιο. Θα πρέπει να κάνετε υπομονή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...