Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι, και στα παράθυρα το έχω παρατηρήσει, απλά αφενός λόγω μικρότερης γωνίας (είναι πιο κάθετα τέλος πάντων σε σχέση με το παρμπρίζ) είναι πιο δύσκολο να το παρατηρήσεις, αφετέρου επειδή κατά 98% κοιτάς μπροστά και όχι στο πλάι.

Όπως είπαμε και πιο πάνω, πρόκειται για γραμμές με συγκεκριμένο pattern, που αποκλείει λάθος του εγκαταστάτη. Είναι δύσκολο να τις αντιληφθείς, πρέπει να θες ας πούμε να τις εντοπίσεις. Γενικά δεν είναι deal breaker, μόνο αν είσαι πολύ ψείρας. Εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος κι ας μου τη σπάνε λίγο τα νερά.

Θαμπάδες και είδωλα δεν έχω παρατηρήσει με Black Pearl στο παρμπρίζ τη νύχτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι πως θα κάτσει στο μάτι του καθένα και στο κάθε αμάξι, ibiza 2018 το δικό μου ,ibiza 2003 του αδερφού, Black pearl εμπρός παρμπρίζ + πλαϊνά οδηγού - συνοδηγού, desert τα υπόλοιπα πίσω, ίδιος εγκατάστατης.

Με γυαλιά ηλίου με φακούς polarized το δικό μου 2018 είναι καθαρό χωρίς νερά κτλ, στου αδερφού βλέπω τύπου ρομβους με αποχρώσεις ουράνιου τόξου.. χωρίς τους φακούς όλα καθαρά 🙃 

Γενικά με τη carglass - madico είμαι ευχαριστημένος, περιμένω να ετοιμαστεί το νέο όχημα και μάλλον εκεί θα καταλήξω και πάλι.. αν και βρήκα έναν τοπικό εγκαταστατη που περνάει aswf, το θέμα θα το δω μετά το Μαΐο "πιο ζεστά"

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζεψα τα τεχνικα χαρακτηριστικα των πιο γνωστων εταιριων

 

 
Φαινεται οτι οι Xpel XR plus ειναι κορυφη. Θα δω τι τιμες θα παρω και για αυτες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις γυρισα απο autofilms στο ψυχικο, ειχα ραντεβου 9 το πρωι για το 206 μου. Θετικες εντυπωσεις μεχρι στιγμης, 9 παρα ημουν εκει, τοτε ανοιξαν, και απευθειας το πηραν για να του βαλουν τις μεμβρανες. Πηγα εκατσα σε ενα καφε κοντα με το λαπτοπ της δουλειας μεχρι να τελειωσουν, 10 παρα με πηραν οτι ειμαι ετοιμος. Εβαλα τις high performance 75% οδηγο-συνοδηγο που ειναι και το νομιμο, 50% στα υπολοιπα, αν και στο 35% ισως το ξανασκεφτομουν μηπως πηγαινα.
110 ευρω στο πενταθυρο (136 με ΦΠΑ), ειχα κασερι. Μου εδωσαν και για το ΚΤΕΟ τα αντιστοιχα χαρτια και εγγυηση lifetime.

Γενικα ειπαν να μην ανοιξω τα παραθυρα για 2 μερες(αν και το χερι παει αυτοματα στο κουμπι, θα το παλεψω), και να μην τα καθαρισω εσωτερικα με νερο για 4-5, το ειχα καθαρισει την Δευτερα, οποτε κανενα προβλημα εδω. Μου ειπαν οτι η ολη διαδικασια γινεται με νερο και πρεπει να στεγνωσει, που φαινεται σαν να εχουν ενα νερουλιασμα, αλλα περιμενω να πω σιγουρα για το αποτελεσμα το Σαββατο(?) το μεσημερι

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimakos234 είπε

Μολις γυρισα απο autofilms στο ψυχικο, ειχα ραντεβου 9 το πρωι για το 206 μου. Θετικες εντυπωσεις μεχρι στιγμης, 9 παρα ημουν εκει, τοτε ανοιξαν, και απευθειας το πηραν για να του βαλουν τις μεμβρανες. Πηγα εκατσα σε ενα καφε κοντα με το λαπτοπ της δουλειας μεχρι να τελειωσουν, 10 παρα με πηραν οτι ειμαι ετοιμος. Εβαλα τις high performance 75% οδηγο-συνοδηγο που ειναι και το νομιμο, 50% στα υπολοιπα, αν και στο 35% ισως το ξανασκεφτομουν μηπως πηγαινα.
110 ευρω στο πενταθυρο (136 με ΦΠΑ), ειχα κασερι. Μου εδωσαν και για το ΚΤΕΟ τα αντιστοιχα χαρτια και εγγυηση lifetime.

Γενικα ειπαν να μην ανοιξω τα παραθυρα για 2 μερες(αν και το χερι παει αυτοματα στο κουμπι, θα το παλεψω), και να μην τα καθαρισω εσωτερικα με νερο για 4-5, το ειχα καθαρισει την Δευτερα, οποτε κανενα προβλημα εδω. Μου ειπαν οτι η ολη διαδικασια γινεται με νερο και πρεπει να στεγνωσει, που φαινεται σαν να εχουν ενα νερουλιασμα, αλλα περιμενω να πω σιγουρα για το αποτελεσμα το Σαββατο(?) το μεσημερι

Μπροστα θα βαλεις αλλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gbras είπε

Μπροστα θα βαλεις αλλου?

Μπροστα δεν θα βαλω, διοτι, περιεργως και προς εκπληξη μου, μου ειπε οτι μπροστα εχει ηδη μια απλη αντηλιακη μεμβρανη απο το εργοστασιο (!!!) το αυτοκινητο. Δεν ξερω τι και πως, μου εδειξε παντως οτι υπαρχει ( το αμαξι το πηρα μτχ απο γνωστο μου, αλλα ποτε δεν εκατσα να τον ρωτησω για μεμβρανες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αυτοκίνητο που είχα παρει ειχε φιμε..Στο πισω τζαμι,ειχε 2 τρυπουλες..Η εγγυηση είναι για πάντα(οπως λεει)..Παιζει να μου την αλλαξουν ή δε θα βγαλω ποτε ακρη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Πανος999 είπε

Το αυτοκίνητο που είχα παρει ειχε φιμε..Στο πισω τζαμι,ειχε 2 τρυπουλες..Η εγγυηση είναι για πάντα(οπως λεει)..Παιζει να μου την αλλαξουν ή δε θα βγαλω ποτε ακρη??

Εάν εννοείς φουσκάλες λογικά θα στο αλλάξουν πήγαινε από το μαγαζί και ρώτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, phanispal είπε

Δηλαδή για τι διάμετρο μιλάμε

Ειναι 2 πολυ μικρα τρυπηματακια..Θα δω αν φαίνονται απο φωτογραφια να βαλω..

1 ώρα πριν, Fordakias7 είπε

Εάν εννοείς φουσκάλες λογικά θα στο αλλάξουν πήγαινε από το μαγαζί και ρώτα..

Οχι φουσκαλες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πανος999 είπε

Ειναι 2 πολυ μικρα τρυπηματακια..Θα δω αν φαίνονται απο φωτογραφια να βαλω..

Οχι φουσκαλες..

Σιγά.. Μπορεί να έγινε από κάποιον που καθόταν πίσω...

Αν δεν φαίνονται μην μπεις στον κόπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 14/4/2022 στις 2:50 ΠΜ, gbras είπε

Φαινεται οτι οι Xpel XR plus ειναι κορυφη. Θα δω τι τιμες θα παρω και για αυτες.

Χριστός Ανέστη 

Πήρες τιμές; Προχώρησες στη τοποθέτηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, terry308 είπε

Χριστός Ανέστη 

Πήρες τιμές; Προχώρησες στη τοποθέτηση; 

Πήρα τιμες αλλά έρχονται διπλάσια σχεδόν από τις άλλες οπότε και δεν θα πάω εκεί . Ακόμα δεν τις έχω βαλει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τις Xpel γνωρίζουμε κάτι ; έβαλε κανείς ;

Πήρα προσφορά για 5θυρο , 350€ με νανο εμπρόσθιο παρπμπριζ & οδηγού-συνοδηγού και τις απλές για τα υπόλοιπα πισω παράθυρα που έρχονται φιμέ από το εργοστάσιο. 

 

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...