Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, terry308 είπε

Στα 2 οχήματα που έχω ήδη βάλει δεν υπήρχαν είναι η αλήθεια , στο 3ο που θέλω να βάλω υπάρχει κάποιος αισθητήρας πάνω από την βάση του εσωτερικού καθρέφτη, δε ξέρω τι αισθητήρας είναι όμως, ή του adaptive cruise control ή βροχής; Κρίμα να μην μπαίνει μεμβράνη , αξίζει τα 100€ της 

Επειδή έγραψες για νέο αυτοκίνητο το περίμενα ότι θα έχει αισθητήρες. Δυστυχώς εγώ στο καινούργιο εταιρικό μάλλον θα πάω προς autofilms όταν κατέβω στο πατρικό μου που είναι στα ίδια επίπεδα τιμής με carglass και βάζει και νανοκεραμικη επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, turbakiasss είπε

Επειδή έγραψες για νέο αυτοκίνητο το περίμενα ότι θα έχει αισθητήρες. Δυστυχώς εγώ στο καινούργιο εταιρικό μάλλον θα πάω προς autofilms όταν κατέβω στο πατρικό μου που είναι στα ίδια επίπεδα τιμής με carglass και βάζει και νανοκεραμικη επίσης.

Νέο - νέο ακριβώς δεν είναι, μτχ είναι, ίδιο με το 2ο που έχουμε ( 2018 μοντέλο ) αλλά έχει περισσότερο εξοπλισμό και έχει έναν αισθητήρα εκεί πάνω... 

Δυστυχώς η/το autofilms πέφτει 500χλμ νοτιότερα από την περιοχή που με ενδιαφέρει (Θεσ/νικη) 🙏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, terry308 είπε

Νέο - νέο ακριβώς δεν είναι, μτχ είναι, ίδιο με το 2ο που έχουμε ( 2018 μοντέλο ) αλλά έχει περισσότερο εξοπλισμό και έχει έναν αισθητήρα εκεί πάνω... 

Δυστυχώς η/το autofilms πέφτει 500χλμ νοτιότερα από την περιοχή που με ενδιαφέρει (Θεσ/νικη) 🙏

Και εγώ Θεσσαλονίκη μένω είμαι αλλά Αθηναίος για αυτό είναι πιο εύκολο. Αν παρόλα αυτά βρεις κάτι αξιόλογο εδώ στην πόλη μας ρίξε μια ενημέρωση να το έχω υπόψιν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Madico, σειρά Black Pearl νανοκεραμικες, συν μεμβράνη στο παρμπρίζ, 299 τελική. 
Πως σας φαίνεται ; 

αν εννοείς σε όλο το αμάξι , τόσο δίνει πχ η carglass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, korakios είπε

αν εννοείς σε όλο το αμάξι , τόσο δίνει πχ η carglass

Στα πίσω δεν βάζει black pearl σε αυτή την τιμή για ολικό δυστυχώς, μόνο εμπρόσθιο παρμπρίζ και οδηγού - συνοδηγού 

Αν έβαζε 299 όλο blackpearl θα ήταν ΠΡΟΣΦΟΡΑΡΑΡΑΡΑ

Αρχική Τιμή: 275.00 €

Τελική Τιμή (20% έκπτωση): 220.00 €

Η προσφορά αφορά σε ολικό ντύσιμο αυτοκινήτου, πλην του εμπρόσθιου παρμπρίζ και δεν ισχύει για ολικό ντύσιμο με μεμβράνη Wincos ή Black Pear

Αυτή είναι η γραπτή προσφορά μέσω email για Seat ibiza 5θυρο 

18 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Madico, σειρά Black Pearl νανοκεραμικες, συν μεμβράνη στο παρμπρίζ, 299 τελική. 
Πως σας φαίνεται ; 

Κατάστημα;; 

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, terry308 είπε

Στα πίσω δεν βάζει black pearl σε αυτή την τιμή για ολικό δυστυχώς, μόνο εμπρόσθιο παρμπρίζ και οδηγού - συνοδηγού 

Αν έβαζε 299 όλο blackpearl θα ήταν ΠΡΟΣΦΟΡΑΡΑΡΑΡΑ

Αρχική Τιμή: 275.00 €

Τελική Τιμή (20% έκπτωση): 220.00 €

Η προσφορά αφορά σε ολικό ντύσιμο αυτοκινήτου, πλην του εμπρόσθιου παρμπρίζ και δεν ισχύει για ολικό ντύσιμο με μεμβράνη Wincos ή Black Pear

Αυτή είναι η γραπτή προσφορά μέσω email για Seat ibiza 5θυρο 

δε θα το έλεγα προσφοράρα , αλλά τόσο παίρνουν για ολική με black pearl . Το κακό είναι οτι έχουν μόνο τις ανοιχτόχρωμες για πίσω (ρώτα μήπως φέρανε πιο σκούρες)

 

έβαλα στο Panda γιαυτό το αναφέρω

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Γιαννικέλη έκανα ολικό ντύσιμο με Black Pearl στα 320€ για πεντάθυρο.

Αν θυμάμαι καλά στο Iguanas παίζει στα 300€ ή λίγο πιο κάτω, αλλά είναι στην Άνοιξη, mini ταξίδι δηλαδή εκτός κι αν τυχαίνει να μένεις κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω και ότι ακόμα. Επειδή θέλω να βαλω και ανεμοθραύστες, παίζει ρόλο αν θα μπουν πριν τις μεμβράνες ; Επηρεάζουν κάπου όποτε θα ήταν καλυτερο να μπουν αφού μπουν οι μεμβράνες ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

Το κακό είναι οτι έχουν μόνο τις ανοιχτόχρωμες για πίσω (ρώτα μήπως φέρανε πιο σκούρες)

Στη παρούσα φάση, για εμένα που ψάχνω για το fr τώρα, δε με νοιάζει ιδιαίτερα, βασικά με εξυπηρετεί μιας και έχει εργοστασιακα φιμέ πίσω,το κακό είναι ότι τα μαγαζιά που λέει ο Φάνης είναι Αθήνα... 500χλμ μακριά. 

Το 2018 που περάσαμε στα 2 άλλα οχήματα , όπως βάζει η carglass, μας βγήκε κοντά στα 240 ολικό - ολικό και εάν θυμάμαι καλά για ολικό με blackpearl ανοιχτές ήταν κανα 120-150€ έξτρα τότε 🤔

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, terry308 είπε

Στη παρούσα φάση, για εμένα που ψάχνω για το fr τώρα, δε με νοιάζει ιδιαίτερα, βασικά με εξυπηρετεί μιας και έχει εργοστασιακα φιμέ πίσω,το κακό είναι ότι τα μαγαζιά που λέει ο Φάνης είναι Αθήνα... 500χλμ μακριά. 

Το 2018 που περάσαμε στα 2 άλλα οχήματα , όπως βάζει η carglass, μας βγήκε κοντά στα 240 ολικό - ολικό και εάν θυμάμαι καλά για ολικό με blackpearl ανοιχτές ήταν κανα 120-150€ έξτρα τότε 🤔

315€ , τώρα είδα και την απόδειξη , ξαναρώτα .

Πάντως αν θες απόδοση καλύτερα κατράμι (<35άρες) απλές πίσω μιας και κόβουν παραπάνω , εγώ το ψιλομετάνιωσα ειδικά σε καύσωνες , βέβαια τις απολαμβάνω τον υπόλοιπο χρόνο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, korakios είπε

315€ , τώρα είδα και την απόδειξη , ξαναρώτα .

Εάν θέλετε να τοποθετήσετε την Black Pearl 75 σε όλα τα κρύσταλλα του οχήματός σας, εκτός του εμπρόσθιου παρμπρίζ, το κόστος επανέρχεται στην αρχική του τιμή, 275€ με Φ.Π.Α. 

Οπότε μαζί με εμπρόσθιο παρμπρίζ πάμε στα 380€ , το 2018 πήρα και epistrofi επειδή πλήρωσα με κάρτα eurobank...

🤔

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι και εγώ να βάλω νανοκεραμικές μεμβράνες στο αυτοκίνητό μου το οποίο ήδη έχει φιμέ κρύσταλλα από το εργοστάσιο στις πίσω πόρτες και στο πορτ παγκάζ οπότε θα βάλω μόνο στο παράθυρο οδηγού-συνοδηγού. Πήρα προσφορές για Llumar και Armolan (90 Οι Llumar για δύο τζάμια και 60+ΦΠΑ οι Armolan για όποιον ενδιαφέρεται). Το ένα κατάστημα μου είπε ότι στα εργοστασακά φιμέ των αυτοκινήτων VAG (2022 Seat Ibiza είναι το αμάξι)  πως είναι βαμμένα και δεν προστατεύουν από τον ήλιο και πως πρασινίζουν άρα από μέσα θα έχουν διαφορά γιατί οι Armolan έχουν ανθρακί απόχρωση. Υπάρχει κάποιος που έχει βάλει αντηλιακές μεμβράνες σε αυτοκίνητο που έχει από το εργοστάσιο πίσω φιμέ κρύσταλλα; Άν ναι, έβαλε μόνο στα μπροστά ή και στα πίσω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, bandicoot10 είπε

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι και εγώ να βάλω νανοκεραμικές μεμβράνες στο αυτοκίνητό μου το οποίο ήδη έχει φιμέ κρύσταλλα από το εργοστάσιο στις πίσω πόρτες και στο πορτ παγκάζ οπότε θα βάλω μόνο στο παράθυρο οδηγού-συνοδηγού. Πήρα προσφορές για Llumar και Armolan (90 Οι Llumar για δύο τζάμια και 60+ΦΠΑ οι Armolan για όποιον ενδιαφέρεται). Το ένα κατάστημα μου είπε ότι στα εργοστασακά φιμέ των αυτοκινήτων VAG (2022 Seat Ibiza είναι το αμάξι)  πως είναι βαμμένα και δεν προστατεύουν από τον ήλιο και πως πρασινίζουν άρα από μέσα θα έχουν διαφορά γιατί οι Armolan έχουν ανθρακί απόχρωση. Υπάρχει κάποιος που έχει βάλει αντηλιακές μεμβράνες σε αυτοκίνητο που έχει από το εργοστάσιο πίσω φιμέ κρύσταλλα; Άν ναι, έβαλε μόνο στα μπροστά ή και στα πίσω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αν θες προστασία από τις ακτίνες του ήλιου θα πρέπει να βάλεις και πίσω (τουλάχιστον το ανοιχτόχρωμο).

Όπως σου είπαν το εργοστασιακό φιμέ είναι privacy glass, κάνει λίγη σκιά μεν αλλά δεν είναι αντηλιακή προστασία.

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...