Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ανοιχτή η 75άρα για τα πλαϊνά και ειδικά τα πίσω.

Επίσης οι τιμές αυτές δεν τις λες και τρομερή ευκαιρία, κάπου εκεί παίζουν ούτως ή άλλως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, phanispal είπε

Πολύ ανοιχτή η 75άρα για τα πλαϊνά και ειδικά τα πίσω.

Επίσης οι τιμές αυτές δεν τις λες και τρομερή ευκαιρία, κάπου εκεί παίζουν ούτως ή άλλως.

Αυτό είναι το μόνο που με χαλάει όσον αφορά την black pearl. Και μόλις είδε η γυναίκα το 75 δεν της άρεσε καθόλου λέει είναι σαν να μη βάζεις τσάμπα τα λεφτά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

75 βάζουν στο παρμπρίζ.

Νταξ UV υποτίθεται ότι κόβουν, όπως και ότι απορροφούν κάποια ακτινοβολία, αλλά δεν ξέρω, μου φαίνεται κάτι σαν "μισοδουλειά". Βέβαια για τα εμπρός πλαϊνά αυτό ορίζει ο νόμος.

Πάντως εγώ είμαι οριακά με 35άρες Black Pearl στα εμπρός πλαϊνά, αλλά και οι 20άρες είναι αρκετά σκούρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, phanispal είπε

75 βάζουν στο παρμπρίζ.

Νταξ UV υποτίθεται ότι κόβουν, όπως και ότι απορροφούν κάποια ακτινοβολία, αλλά δεν ξέρω, μου φαίνεται κάτι σαν "μισοδουλειά". Βέβαια για τα εμπρός πλαϊνά αυτό ορίζει ο νόμος.

Πάντως εγώ είμαι οριακά με 35άρες Black Pearl στα εμπρός πλαϊνά, αλλά και οι 20άρες είναι αρκετά σκούρες.

Η άλλη λύση αναγκαστικά είναι να πάω στις armolan και εκεί να διαλέξω τη σκουροτητα που θέλω , λογικά 50-35 η 35-20. Απλά δε ξέρω αν είναι εφάμιλλη ποιοτικά της madico. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cater είπε

Η άλλη λύση αναγκαστικά είναι να πάω στις armolan και εκεί να διαλέξω τη σκουροτητα που θέλω , λογικά 50-35 η 35-20. Απλά δε ξέρω αν είναι εφάμιλλη ποιοτικά της madico. 

ότι και να κάνεις πάντως βάλε στο παμπρίζ μπροστά απαραίτητα αλλιώς είναι μισοδουλειά .... τώρα αν δεν έχεις θέμα να βάλεις πιο σκούρες και στου οδηγού/συνοδηγού και ζορίζεσαι τα καλοκαίρια τότε βάλε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/11/2022 στις 10:11 ΜΜ, korakios είπε

ότι και να κάνεις πάντως βάλε στο παμπρίζ μπροστά απαραίτητα αλλιώς είναι μισοδουλειά .... τώρα αν δεν έχεις θέμα να βάλεις πιο σκούρες και στου οδηγού/συνοδηγού και ζορίζεσαι τα καλοκαίρια τότε βάλε

Πήγα carglass τελικά και έβαλα οδηγού συνοδηγού black pearl, πίσω xpel hp 20 άρα (ίσως να ήταν καλύτερη η desert γιατί στο site της sunguard γράφει μέχρι και 71% ir rejection αλλά τεσπά) και παρμπρίζ δεν μου έβαλαν λόγω του ότι έχω κάμερα και η πολιτική τους είναι αυτή. Τώρα ίσως να το δω κάπου αλλού για παρμπρίζ. Το μετάνιωσα γιατί ξηλωσαν πολύ πράμα για να τις βάλουν, εντυπώσεις ακόμα είναι νωρίς , είδα κάνα 2 μικρές γρατζουνιες στα μπροστά και ο μάστορας είπε θα φύγουν , χλωμό το κόβω.  Κατάστημα Θεσσαλονίκη Καραμανλή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cater είπε

Πήγα carglass τελικά και έβαλα οδηγού συνοδηγού black pearl, πίσω xpel hp 20 άρα (ίσως να ήταν καλύτερη η desert γιατί στο site της sunguard γράφει μέχρι και 71% ir rejection αλλά τεσπά) και παρμπρίζ δεν μου έβαλαν λόγω του ότι έχω κάμερα και η πολιτική τους είναι αυτή. Τώρα ίσως να το δω κάπου αλλού για παρμπρίζ. Το μετάνιωσα γιατί ξηλωσαν πολύ πράμα για να τις βάλουν, εντυπώσεις ακόμα είναι νωρίς , είδα κάνα 2 μικρές γρατζουνιες στα μπροστά και ο μάστορας είπε θα φύγουν , χλωμό το κόβω.  Κατάστημα Θεσσαλονίκη Καραμανλή. 

αξίζει να το ψάξεις (αν γίνεται) για παρμπρίζ , όσο για το ξήλωμα απλά δεν έχει πάρει χαμπάρι ο κόσμος μιας και λίγοι κάθονται . Ελπίζω να σου το είπαν , εμένα και στον αδερφό μου παπαντζιλίκι λέγαν για σπατουλαριστό και οτι δεν ξηλώνουν κτλ κτλ

τουλάχιστον αν δε φύγουν οι γρατσουνιές θα στο αλλάξουν , δεν έχει μα μου . Κολλητός μου που του λέγανε δε χρειάζεται (είχε γερή γρατσουνιά) ,έστειλε στα κεντρικά φωτό και σε λίγη ώρα τον πήρανε απο το συνεργείο να κανονίσει ώρα για αντικατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

αξίζει να το ψάξεις (αν γίνεται) για παρμπρίζ , όσο για το ξήλωμα απλά δεν έχει πάρει χαμπάρι ο κόσμος μιας και λίγοι κάθονται . Ελπίζω να σου το είπαν , εμένα και στον αδερφό μου παπαντζιλίκι λέγαν για σπατουλαριστό και οτι δεν ξηλώνουν κτλ κτλ

τουλάχιστον αν δε φύγουν οι γρατσουνιές θα στο αλλάξουν , δεν έχει μα μου . Κολλητός μου που του λέγανε δε χρειάζεται (είχε γερή γρατσουνιά) ,έστειλε στα κεντρικά φωτό και σε λίγη ώρα τον πήρανε απο το συνεργείο να κανονίσει ώρα για αντικατάσταση

Είναι αμελητέες θα τις δω βέβαια καλύτερα στο φως του ήλιου γιατί σήμερα έβρεχε κιόλας και δεν πολύ ασχολήθηκα απλά του τις επισημανα.ν μου το είπε ότι θα ξηλώσει γιατί θέλει να είναι σωστός και να μην ξεκολλήσουν και μπλα μπλα. Μέχρι και τα φινιστρινια έβγαλε τα μπροστινά για να περάσει. Το θέμα είναι ότι Θεσσαλονίκη δεν παίζει madico πουθενά και το τελευταίο κομμάτι ήταν που τους είχε μείνει για παρμπρίζ. Οι περισσότεροι έχουν xpel νανοκεραμικες , οι οποίες βάσει χαρακτηριστικών μια χαρά φαίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/10/2022 στις 9:37 ΠΜ, SomniusX είπε

Να πω και εγώ my 2 cents, μιας και ψάχνοντας να δω αν έχουν κι άλλοι τρέλα με μεμβράνες όπως εγώ. Τελικά είμαστε αρκετοί, και από τι ότι φαίνεται το θέμα μεμβράνη ήρθε για να μείνει. Ότι καλύτερο έχω βάλει αλήθεια.

Όσο με χαρτιά και νομιμότητα δεν είχα θέμα με ΚΤΕΟ που ρώτησα όταν το πήγα επίτηδες για τις μεμβράνες, έχοντας και μια καβάτζα σχετική ενημέρωση από τον άνθρωπο που μου τοποθέτησε. Έχω βάλει του μπαρμπρίζ με xpel xr plus,  στο ΚΤΕΟ, ένας ήξερε καλά οι άλλοι άσχετοι, έλεος.

Να αναφέρω ότι για την δική μου περίπτωση, εγώ πήγα με βάση τις ανάγκες μου, έχοντας δύο παιδιά μια μεγάλη και ένα βρέφος, με βάση του τι είδα εκεί επιτόπου από όχημα που είχε μέσα και το κουτί με το πως περνάει το φως και η θερμοκρασία και αποφάσισα τι να βάλω στο Nissan, οπότε νταξ δεν το έπαιξα κορόνα γράμματα.. γιατί πραγματικά όσο και να σου το λέει ο άλλος αν δεν το δεις να το οδηγήσεις με μεμβράνη δεν υπάρχει. 

Εγώ έβαλα μεμβράνη στο TINT.town σε ένα απόγευμα ήμουν έτοιμος, για το κουτί της εταιρείας, που κοιτάζεις πως θα ήταν για να αποφασίσω, προτείνω να το δείτε από κοντά, ότι δεις στο ίντερνετ είναι φωτογραφίες δεν φαίνεται ίδιο με το μάτι...  

Ποια σειρά έβαλες και πόσο στου κόστισε? Έμεινες ευχαριστημένος από την δουλεία? Βλέπω ότι έχει super κριτικές και λέω να βάλω και εγώ εκεί. Ήμουν μεταξύ Llumar, madico και xpel.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/11/2022 στις 12:25 ΜΜ, walex είπε

Ποια σειρά έβαλες και πόσο στου κόστισε? Έμεινες ευχαριστημένος από την δουλεία? Βλέπω ότι έχει super κριτικές και λέω να βάλω και εγώ εκεί. Ήμουν μεταξύ Llumar, madico και xpel.

Κοίτα εγώ έβαλα xr plus.. από κόστος μου έκανε καλύτερη τιμή (τώρα κάνει να τα αναφέρουμε εδώ ; δεν ξέρω, τέσπα) στην αρχή μου είπε 350 τα πλαϊνα και 150 το παρπρίζ, και μου τα άφησε 450.

Llumar σκεφτόμουν, αλλά το είδα σε γνωστό που έβαλε και είδα τη διαφορά με τα δικά μου όταν τα έβαλα, λέω νταξ οοοοκέι καμία σχέση, ανώτερα ευτυχώς τα δικά μου, στη καμπίνα ειδικά η διαφορά σε θερμοκρασία σου φαίνεται άμεσα.

Ένα φόβο είχα για την τοποθέτηση, αλλά τελικά όλα καλά, νταξ ήμουν και με ραντεβού δεν πήγα ξεκούδουνος οπότε κανένα παράπονο εκεί.

Ελπίζω να σε κάλυψα!

Επεξ/σία από SomniusX
ορθογραφικά
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι έχετε και στο παρμπριζ, σας κάνει αντανακλάσεις;;  έχω βάλει της global και παρατηρώ ότι αντανακλάτε στο τζάμι, μέρος του ταμπλό. επίσης όταν φορώ γυαλιά ηλίου με πολαριζέ φακό φλέπω περίεργα χρώματα τύπου ουρανιο τόξο αν είμαι σε κοντρα ήλιο... 

99% θα βγούν άμεσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, madnifestah είπε

όσοι έχετε και στο παρμπριζ, σας κάνει αντανακλάσεις;;  έχω βάλει της global και παρατηρώ ότι αντανακλάτε στο τζάμι, μέρος του ταμπλό. επίσης όταν φορώ γυαλιά ηλίου με πολαριζέ φακό φλέπω περίεργα χρώματα τύπου ουρανιο τόξο αν είμαι σε κοντρα ήλιο... 

99% θα βγούν άμεσα. 

Είναι και θέμα συνήθειας βέβαια αλλά φταίνε και οι μεμβράνες.

aswf στο 1ο αυτοκίνητο#με  polarised ηλίου ναι είχα ουράνια τόξα στο πίσω παρμπρίζ.

madico και xpel στα 2 επόμενα και στο μπροστινό και στο πίσω παρπριζ ελάχιστα έως μηδενικα ουράνια τόξα... 4.5 χρόνια τώρα 

αντανάκλαση ταμπλό ναι έχουν λίγο αλλά δε ρίχνω εκεί συνέχεια το βλέμμα μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

είπα μήπως το συνηθίσω αλλα όχι... απο τον μάρτιο της έχω βάλει.

την αντανάκλαση κάπως την παλεύω, τα χρώματα οταν φορω γυαλιά όχι.. είναι σχεδόν μόνιμα αν έχει ήλιο. 

μπορεί να φταίει η μεμβράνη, μπορεί το σκάφος του αυτοκινήτου-μεγεθος τζαμιού δέν ξέρω...

Επεξ/σία από madnifestah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ένα ζευγάρι γυαλιά για το αυτοκίνητο (σε κάθε αυτοκίνητο) και πλέον τα χρησιμοποιώ σε πολύ έντονη ηλιοφάνεια. 

Τις μεμβράνες στο παρμπρίζ δεν τις αλλάζω με τίποτα... Αφού ξεπέρασα και το πρόβλημα που είχα, δες υ.γ., σπάνια φοράω γυαλιά ηλίου μέσα στο αυτοκίνητο.

Υ.Γ. Μου έμειναν από τότε που είχα πρόβλημα με ένα είδος φωτοφοβίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με βάλατε σε σκέψεις.. θα δοκιμάσω και με άλλα μη polarized γυαλιά η αν μπορέσω και καθόλου, και βλέπουμε.. 

η αλήθεια είναι ότι βοηθά πολύ το καλοκαίρι... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...